ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.05.2012

Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Nu vreau sa mai aud de hotelul Elena din Nisipurile de Aur

Pe scurt:

Personalul foarte neprietenos si suspicios.

Minibarul era gol. Desi e gol, nu ai voie cu macare si bautura in camera si daca scoti din restaurant trebuie sa platesti. Am intrebat la bar daca pot sa imi iau berea pe care o cerusem in camera si a zis ca se poate. La lift era un bodiguard care mi-a spus ca nu se poate.

Parcarea costa 10 leva pe zi. Am platit inainte sa iau cheile de la camera apoi mi-au spus ca masina trebuie sa o bag intr-un fel de parcare subterana care semana mai mult cu un beci si am avut acces la masina numai insotit de un bodiguard al hotelului.

Daca vrei sa bei apa potabila trebuie sa ceri de la bar.

Piscina interioara cu apa incalzita era rece.

Numai anumite bauturi locale sunt la "ultra allinclusive". Am cerut de la bar un fel de rachie pe care o aveau pe raft si au spus ca e cu plata desi bauturile locale intra la ultra all inclusive.

Senzatia pe care mi-a lasat-o a fost de sedere la internat, cu restrictii din toate partile, mancare reciclata si ''institutori'' care stau cu ochii pe tine sa vada daca incalci cumva vreo regula.

Cele doua lifturi merg dupa reguli numai de ele stiute si in a cincea zi chiar am ramas blocat in lift, din fericire la parter. Spun din fericire pentru ca soneria de alarmare din lift nu functiona si dupa vreo 5 min de batut in usa liftului ne-au auzit alti turisti care au anuntat personalul. Dupa inca 15 min de stat in metrul ala patrat in care se facusera 40grdC au venit si ne-au scos. La reclamatiile noastre privind blocarea liftului si nefunctionarea soneriei de alarma cei de la receptie au parut foarte deranjati ei asteptind multumiri de fapt.

Cam asta a pus capac dupa cinci zile de stat la hotelul de 4 stele ELENA si am hotarit sa pelcam mai devreme cu o zi. Am facut bagajele am dus cheile la receptie si am anuntat ca plecam. Foarte intepata receptionera ne-a cerut sa asteptam sa verifice intai camera, desi cand am luat camerele nu ne-a condus nimeni. Chestia asta a fost bomboana pe coliva. Am asteptat pina ne-a confirmat ca e in regula si am plecat fara sa ne mai uitam inapoi.

Sper sa nu mai aud niciodata de acest hotel ultra all inclusive ELENA.

Trimis de s0ny65 in 30.05.12 13:26:00
Validat / Publicat: 30.05.12 14:32:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur hotel LTI Berlin Beach4*, Constantin si Elena hotel Gloria3*

VIZUALIZĂRI: 2981 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (s0ny65); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.05.12 13:50:54]

@s0ny65: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Poti te rog confirma data sejurului, respectiv ianuarie 2012?

[30.05.12 14:55:39]

@webmaster10:22-27mai 2012

Corectat!

[30.05.12 17:06:01]

Pretul a fost de 205 euro ptr. 2 persoane ptr. cele 6 nopti??

soreno29
    [30.05.12 21:01:51]

daca ai fi citit multele rewiev-uri care l cotau drept un hotel cu probleme... daca nu te ai fi lasat ademenit de pret... poate data viitoare o sa ne povestesti lucruri mai frumoase. vacante mult mai reusite iti doresc!

p. sp si eu m-am fript cu un hotel in bulgaria, hrizantema, trista fie i amintirea... asa ca mi dau seama prin ce treci!

[31.05.12 08:28:32]

ai vrea sa imi detaliezi ce inseamna Piscina interioara cu apa incalzita era rece. cit de rece. multumesc

soreno29
    [31.05.12 09:01:57]

@cristiojo: ce sa ti mai raspunda omul? nu vezi ca a fost de toata jena ce a gasit acolo? mai e o postare care desfiinteaza acest hotel aparuta parca tot ieri! in concluzie... fugi! alege altceva!

[31.05.12 10:44:58]

@cristiojo: daca pretul a fost acela care te influenteaza in a alege acest hotel, pot doar sa adaug fata de colegu'@soreno29 care subtil a recomandat sa te reorientezi ca sfatul lui este unul pertinent.

De ce? Pt ca locatia este usor in afara statiunii, asa ca ce mai conteaza gradele din piscina, mai ales ca negative sunt aprecierile multora.

Sa revenim insa, la pret, criteriu de baza in cele din urma, nu-i asa?!

De Paste am fost in aceasta statiune, la hotel Shipka3*, locatie aleasa cu ochii inchisi cum s-ar spune, insa am fost niste norocosi din toate p. d. v.

Aproape de plaja, curat, dotat, sala de sport, piscina interioara cu apa atat de buna incat fara teama nepotica mea de 2 ani s-a balacit in fiecare zi din cele 3 ale sejurului. Fac mentiunea ca afara era o ploaie marunta care-ti intra in oase, insa nu am simtit asta, in hotel existand multe alte oportunitati de distractie.

Bineinteles, totul la un standard normal pt oameni normali si bugetari!

Iar cireasa de pe tort, a fost faptul ca parcarea a fost free, desi marea majoritate se plang de vc acestea care nu este una modica!

Vacanta placuta in 2012

[31.05.12 11:09:24]

Parcarea subterana era la hotel sau in alta zona?

[31.05.12 11:17:56]

@e. daramus: la care din hoteluri faci referire? La Elena sau la Shipka?

[31.05.12 12:19:14]

@maria55: daca tot vrei sa ne ajuti ce ar fii sa ne dai detalii aici despre hotel elena si nu despre altul. anul trecut am fost tot la un hotel cu review- uri mai rele si a fost chiar ok deci mai tine si de vrei in concediu, eu nu caut sa vad parti rele si ca fam mea sa se simta bine, faptul ca nu e chiar in statiune reprezinta un avantaj pe care il stiam. oricum multumesc pt griji sunte-ti draguti ca întotdeauna

[31.05.12 12:30:14]

@cristiojo: cu multa placere! Scuze pt interventia mea, daca este necesar imi fac si "mea culpa", am incercat doar sa ajut, nimic mai mult! Fara beneficii de orice natura ar fi ele, ci doar sa ajut! Cu riscul de a ma repeta, te rog sa ma scuzi!

Nimeni de pe acest site AFA nu cred ca-si doreste sa desfiinteze ceva sau pe cineva, ci doar incearca sa ajute... mai mult sau... mai putin!

[31.05.12 12:47:45]

@alex1968: Da. A fost in perioada asta o promotie platesti 4 si stai 6 la acest hotel.

[31.05.12 12:54:53]

@cristiojo: La fel de rece ca ce de afara. In plus mirosea cam urat inauntru iar usile dintre cele doua piscine erau inchise. Am rugat la receptie sa-mi deschida sa pot lua o saltea de sezlong pentru a o scoate pe sezlongurile de afara si au spus ca nu se poate. Dar daca vreau pot lua una de la receptie cu 20 leva garantie. (Am uitat sa scriu si asta in review).

[31.05.12 13:00:34]

@e. daramus: E pozitionata cam sub piscina lor. Practic nu e o parcare mai mult un beci in care tin fel de fel de materiale. AU loc cam 5 masini. Pe mine m-au bagat acolo pentru ca le veneau grupuri mari si le trebuia parcarea din fata hotelului. Asta m-a enervat pentru ca nu am mai avut acces la masina decat insotit de cineva de la hotel si platisem 50 leva pentru parcare in care as fi vrut sa am acces tot timpul la masina. Beciul lor era incuiat tot timpul.

[31.05.12 13:03:04]

@e. daramus: Ma refeream la Hotel Elena.

[31.05.12 13:05:08]

@s0ny65: Inca o intrebare: minibarul este "frigider" sau "racitor"? Ma intereseaza sa congelez pastilele acelea care se pun in sacosa frigorifica.

[31.05.12 13:11:30]

@e. daramus: E racitor incorporat in mobila. Cred ca face cam 10grdC. Pe mobila in care e racitorul se afla televizorul cu diagonala de 48cm (48cm). Noroc ca in afara de programe bulgaresti si nemtasti a avut si PROTV INTL si BBC NEWS.

[31.05.12 13:59:42]

@s0ny65: iti multumim si nu doar tie la toti afa informatiile in plus nu fac decit sa stim la ce sa ne asteptam pt a avea un concediu placut. va multumesc tuturor si o sa va scriu si eu cind ma întorc de acolo si sper sa pun si ceva poze care sa va ajute. nimeni n u trebuie sa isi faca mea culpa doar sa fie obiectivi daca se poate asta cred ca cere si afa de fapt. concediu placut tuturor

[31.05.12 18:06:45]

@maria55,

Hotelul Elena este situat foarte aproape de hotelul Shipka. E posibil sa-l confunzi cu altul. Cele doua hoteluri sunt despartite doar de un alt hotel.

[31.05.12 18:54:56]

@alex1968: da, pe harta asa pare, insa realitatea este alta.

Da, exista un singur hotel intre cele doua, un mini-market, un drum usor in panta, o padurice, ca sa nu o numesc tufis, artera pe care se intra in statiune de pe DN39., cu alte cuvinte chiar in margine. Nu este acesta un impediment insa, va rog sa va simtiti bine oriunde va petreceti vacanta in aceasta vara, c-o fi in Bulgaria, Turcia, Grecia sau litoralul nostru. Important este sa te simti bine, sa ai mult soare si sa va intoarceti cu impresii frumoase. Chiar si de la Elena.

[31.05.12 19:08:31]

@maria55,

Eu am stat astă vară la Viva, care e chiar la "Cuca Măcăii" (la acel moment, doar acolo mai găsisem locuri libere), iar aleea pe care urcam interminabilele trepte către Viva era între Shipka şi Elena. Ai dreptate, însă, important este să te simţi bine şi asta o poţi face doar dacă vezi şi părţile bune şi dacă nu te duci croit să cauţi nod în papură. Eu sunt convinsă că nu e "Raiul pe Pământ" la hotelul Elena, însă la acest preţ - care, după calculele mele, înseamnă 19 euro/persoană/zi - nici nu cred că poţi să ai aşteptări (prea) înalte. Vacanţe minunate tuturor!

alex1968, cristiojo, e.daramus*, maria55, s0ny65, soreno29
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: