ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.05.2012
ÎNSCRIS: 19.01.08
SEP-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 16 ani

Hotel super OK

La inceputul lunii septembrie 2011 am fost la acest hotel. Zborul cu Tarom a fost OK. Odata ajunsi in aeroport formalitatile vamale s-au facut rapid si am mers la autocar. Drumul pana la hotel a durat circa 15 minute.

La receptie am plasat in pasapoarte 10 E, ni s-au pus bratarile (aveau all si ultra allinclusive) si am fost invitati sa mergem la micul dejun. Am servit micul dejun si ne-am intors la receptie unde am primit cartelele de acces in camera, doua la numar.

Camera, mare cu trei paturi, unul matrimonial plus unul simplu. Tv LCD mare plus o canapea, doua fotolii si un mic birou. Baia mare cu cada. Balconul avea o masa cu doua scaune plus un mini uscator pentru prosoape si costumele de baie. Acesta se tragea din perete, foarte ingenios si daca nu-l foloseai nu ocupa spatiul aiurea.

In camera mai aveam, mini bar cu apa, pepsi, mirinda, bere efes, si un suc necarbonatat local, un seif incapator, a intrat in el un laptop Dell si un dulap cu rafturi si umerase incapator pentru trei personae. In baie aveau gel de dus, sapun, sare de baie, trei feluri de prosoape, halate de baie si papuci. In camera am gasit prosoape pentru plaja pe care le puteai schimba zilnic. Pentru 1E lasat veneau sa-ti faca curat si sa-ti umple minibarul intre 9 si 14. Altfel nu se oboseau sa vina decat intre 13 si 16.

Masa mai mult decat indestulatoare, depinde de gusturi, insa gaseai mereu ceva care sa te surprinda. La micul dejun fresh de portocale, oua facute in toate felurile, peste, pachetele cu margarina Becel sau cu unt, branza si multe altele.

Pranzul puteai sa-l iei in afara de restaurantul principal la cele doua restaurante de langa piscine, Laila Snack sau Bonjour Café sau la barul de pe plaja care deschidea la 8.00 si puteai sa-ti iei o gustare incepand cu ora 10.00. La pranz in restaurantul principal gaseai doua feluri de supe, mancare gatita, gratare, peste, salate preparate sau pe care sa le prepari singur, fructe, prajituri, paine de toate felurile.

La cina gaseai preparate asemanatoare cu cele de la pranz insa nu la fel si predominau gratarele de peste, vita, oaie, pui. Si cei mai pretantiosi gurmanzi gaseau cava sa-i satisfaca. Ce mi-a placut a fost ca gaseai la toate mesele mancare dietetica si pentru vegetarieni, iar dimineata aveau un baby corner cu mancare specifica. Nu te asezai la masa ca ospatarii si veneau sa te sarveasca cu bauturi, vodka, vin, bere, suc, apa. Mese libere tot timpul si pe terasa restaurantului si inauntru.

Aveau sase restaurante a’la carte, unele dintre ele costau 9 E rezervarea pe care o puteai face la telefonul din camera. Erau sase baruri, trei inauntru trei afara plus un loc unde puteai sa servesti inghetata si prajituri.

Plaja este mare cu sezlonguri dimineta pe la 9.00 libere, la fel si la piscina care este mare aproape cat tot complexul. Are o sectiune pentru copii si niste topogane care sunt cu program. Oamenii sunt linistiti fara exagerarile pe care le gasesti in alta parte.

Spectacolele sunt in fiecare seara. Pe scurt hotel care isi merita banii si unde te poti relaxa, pot bea un cocktail bun si te poti simti bine.

Pentru edificare adaug si doua filmulete pe care le puteti vedea aici si aici

Trimis de bestdeal14 in 13.05.12 22:45:49
Validat / Publicat: 14.05.12 06:16:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Lares Park, Lara Plaza

VIZUALIZĂRI: 4603 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bestdeal14); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 voley pe plaja
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 86.40 EUR pe cameră

sagitarius
    [27.05.13 15:44:30]

@bestdeal14: Foarte buna postarea!!!

Extrem de convingator si realist relatat totul... multumim!

Exact in aceeasi perioada in care ati fost voi ne-ar placea si noua! POti sa ne spui daca ai luat biletele printr-o agentie? care anume?

Suntem la sfaristul lunii mai... acum ar trebui sa fac rezervarea, dar efectiv nu stiu la care agentie sa apelez!

Vad ca aveti un copil mare... Cum s-a distrat? i-a placut la fel de mult ca si voua?

danaswiss
    [13.07.13 17:23:10]

In ce perioada din septembrie ati fost? Cum era temparatura afara? Dar apa marii?

Plaja e cu nisip fin, fara pietre? La fel si intrarea in apa?

danaswiss, sagitarius
    Alte impresii din această RUBRICĂLimak Lara DeLuxe Hotel & Resort: