ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2009
    JUL-2009

Către satisfăcător
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Se poate si mai bine

Eu va recomand hotelul Roubin doar daca vreti neaparat sa fiti pe plaja tot timpul, sa faceti baie in mare. Daca sunteti ca mine si vreti sa stati numai pe sezlong si sa faceti baie in piscina cred ca sunt si variante mai bune.

All Inclusive anul asta a fost mult mai redus ca anii trecuti, lucru aflat si de la alti romani care stateau la rubin pentru a doua sau chiar a treia oara. Mancarea nu a fost f variata, fff multa tocatura, uneori nici nu prea aveai ce alege. Poate este din cauza crizei, dar nu stiu cat pot sa mai dau vina pe ea. In anii trecuti all inclusive la hotel de 2 stele (in 2007) si 3 stele (in 2008) am fost mult mai multumiti. Ca sa iei un pahar de pepsi asteptai si 10 min sa te bage cineva in seama. Fructele erau de fapt banane si portocale si f rar piersici dar se terminau in 30 min si altele nu se mai aduceau. Si pepene, pe care nu l-am gustat. Sa nu credeti ca avem noi pretentii f mari sau suntem carcotasi dar pentru 420 euro/pers speram sa fie mai mult.

Camerele sunt f mari dar nu asa spectaculoase cum par in poze. Nu au mai fost zugravite de mult si nici nu au finisari execeptionale. Dar ca sa vedem partea buna erau mari, curate, se facea curat in fiecare zi. Un alt lucru care nu mi-a placut, aerul conditionat care era de fapt o ventilatie, nu foarte eficienta si chiar tinut non stop pornit nu facea fata.

La animatia pentru copii chiar a fost criza. Animatia era de fapt o fata imbracata in clown, care lua copiii la dans de la 20: 00-20: 30, chiar in coffe bar si la sfarsit dadea 2 tricouri nemtilor. Si toata converastia era in germana, deci restul natiilor nu intelegeau nimic din ce se vorbea.

Partea frumoasa a fost piscina, foarte mare, apa curata, sezlonguri suficiente pentru ca nu era plin hotelul.

Este o problema si cu odihna din cauza unui pian de la coffe bar pe care diversi copilasi il incearcau incepand cu ora 10: 00 dimineata si pana la 11 seara. Si nu am auzit pe unu care sa stie ce face, doar dau cu pumnul in clape, ce distractiv pentru ei. Deci daca aveti camere langa coffe bar va fi o problema.

Ca sa inchei ca deja v-am plictisit concediul mi-a placut, am incercat sa vad toate lucrurile bune, dar mi-ar fi placut sa citesc tot ce am scris eu aici inainte de a rezerva la Rubin. Sper sa ajute pe cineva sa ia decizia de a merge acolo in cunostinta de cauza. Parerea mea e ca pretul corect pentru sejurul asta ar fi fost 320 euro/pers. Dar unii din voi veti avea noroc sa il gasiti asa pentru ca hotelul nu este nici jumate ocupat si au oferte foarte bune ca sa nu ramana cu el gol.

Trimis de casper29* in 22.07.09 18:02:09

VIZUALIZĂRI: 3028 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (casper29*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

cardone
    [22.07.09 22:02:51]

Ai dreptate la pretul pe care l-ai platit trebuia sa fie mai bine, eu am dat pt 2 adulti si 2 copii 335 euro/8 nopti, la mijlocul lui iunie, iar la pretul asta nu putem cere prea mult si nici sa vad prea multe defecte si am incercat sa fiu cat mai obiectiv

[23.07.09 10:35:16]

Multumim frumos pentru precizari!

Asteptam si cateva fotografii.

Noi am rezervat 7 zile, din 24 august, 4 adulti si un copil cu 1200E

O zi placuta!

michirec
    [23.07.09 12:01:29]

Doamne! cu 1200 euro merg in tara civilizata si sunt tratat corespunzator... . bulgarii au inceput sa se plictiseasca de succesul din anii trecuti...

Cred ca am sa scot definitiv Bulgaria din optiunile mele...

[23.07.09 12:55:32]

... 1.200E impartit la 4 (adulti + 1 copil) = 300E/pers. Adica 2 camere. Este mult pentru luna august!?! Am vazut persoane care au platit peste 350E/pers.

La 1200 euro 5 persoane All inclusiv in ce tara civilizata poti merge? La noi in Romania la Majestic la Olimp 3* costa 240 ron /zi persoana cu mic dejun (o felie de unt si o lingritza de gem). Deci pe sejur de 8 zile = 8000 ron.

Da-mi un exemplu unde ai fost in tara civilizata la pretul asta si cu argumente clare.

Bafta!

[23.07.09 13:17:16]

Steel79, pt august mi se pare cam mult 300 euro.

Daca copilul are pana in 12 ani are gratuitate la aproape toate hotelurile din lume (mai putin Romania, desi am vazut ca au inceput sa apara si la noi)

[25.07.09 17:18:26]

am pus si poze. am incercat sa pun poze cu ce nu era. sper sa va placa. a fost un concediu reusit chiar daca unele lucruri m-au deranjat.

ofertele last minute pentru hotelul asta sunt la 42 euro/noapte (luna iulie). noi am platit 58 deci s-a facut o reducere destul de mare.

daca mai vreti sa stiti ceva, intrebati.

[25.07.09 23:03:43]

Pentru Casper29

Multumim de poze!

1. Tu ai avut in camera minifrigider?

2. Cu parcarea pentru masina cum a fost?

3. Ce mancaruri si bauturi ti-au placut?

4. In statiune cumparaturi, plimbari de seara?

5. Cum a fost traseul de la granita pana in statiune si inapoi? Accesul in statiune l-ai facut pe la podul de la intrare in statiune, pe la ghereta?

Asteptam si alte impresii de la cei ce au fost in statiune!

[26.07.09 13:46:01]

1. nu exista in camera minifrigider. il poti solicita la cerere si costa 40 leva pt o saptamana.

2. cu parcarea a fost foarte bine, nu se plateste si este parcare pazita. nu am prins loc foarte aproape de hotel, dar nu a fost o problema. de fiecare data cand ieseai din compex prezentai o hartiuta de la ei si tot cu ea aveai dreptul sa parchezi oriunde in statiune, in locurile special amenajate.

3. la mancare nu pot sa zic ca mi-a placut ceva foarte mult. daca ar trebui sa aleg totusi ceva ar fi carne de porc sau vita (au fost amblele) in sos cu portocale. ala era foarte gustos desi combinatia pare ciudata. cu bautura nu le am, am gustat decat bere care era foarte slaba, parca beai apa. intr-o zi am incercat vin alb care era la fel de slab. am vazut ca se servea la piscina un cocktail verde, dar nu m-a tentat, nu stiu ce contine. bauturile racoritoare de la dozator pe care le luai singur erau o porcarie, apa colorata. ramanea optiunea de a cere de la bar pepsi, mirinda sau 7up.

4. exista un bazar, nu foarte mare de unde poti lua suveniruri si chestii specifice litoralului si cateva mini marketuri pentru chipsuri, apa, tigari... dar preturile sunt detul de mari. nu ai ce vedea in statiune, cea mai frumoasa e plimbarea pe faleza.

5. De la granita pana in statiune s-a mers foarte bine. Drumul este bun. Exista si portiuni mai proaste, dar compenseaza cu cele bune. Nu am intalnit politie pe drum deloc, e un singur radar undeva inainte de intrarea pe autostrada lor, dar nu mai stiu exact unde.

Si in statiune am intrat pe la ghereta. Nu stiu daca mai exista o alta intrare. Ne-am plimbat destul pentru ca nu gaseam complexul si nu prea ai pe cine sa intrebi pentru ca engleza nu stiu deloc.

Clotilde
    [13.04.10 09:15:39]

Am vazut cele scrise de voi si as vrea sa-mi petrec si eu concediul la acest hotel. Ce ziceti? O oferta de aproximativ 1600 de lei/7 nopti/2 persoane/AI vi se pare OK? Sau e cam ieftin si o sa iau ceva teapa? In pret e inclusa si reducerea EB.

Multumesc mult!

cardone, casper29*, Clotilde, michirec, Steel79