ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2012
    DIN: constanta
    ÎNSCRIS: 08.05.12
    MAY-2012

Recomand acest hotel

Am plecat in aceasta vacanta cu bilet cumparat prin agentie de voiaj dar cu autoturismul personal. Am fost 2 adulti si fetita noastra de 1 an si 8 luni. Suntem din Constanta, deci in 2 ore am fost la hotel. Nu am prins aglomeratie la vama, si cu toate ca am ajuns la ora 10 la hotel am fost cazati fara discutii chiar daca de la agentie ni s-a spus ca o sa fim cazati la ora 14,00.

Chiar am fost invitati in lobby bar sa servim gustari, cafea, bauturi racoritoare, fructe, etc.

Personal amabil, curatenie zilnic, aspirat, schimbat prosoape, consumabile in camera, mini bar aprovizionat, etc.

Camera mare, cam 16mp, luminoasa, frumoasa, fara pete de igrasie sau infiltratii, balcon mare, curat, frumos.

Ne-a placut ca ne-au adus pentru copil patut gen tarc identic cu cel de acasa, astfel fetita noastra a dormit linistita, iar pentru copii mai mari aveau un fotoliu extensibil destul de confortabil.

La televizor posturi romanesti aveau trv international, un post cu manele romanesti si pro tv international, din nefericire discovery, national geografic, etc, erau vorbite in limba bulgara...

De mentionat ca hotelul este in centrul statiunii si ca pana la plaja este ceva de mers, mai bine spus de coborat/urcat multe scari, dar este o zona racoroasa, si plimbarea pana acolo este bine venita, mai ales daca esti mai gurmand :))

Mancarea buna, multa, diversificata, nu a fost servit acelasi fel de mancare in fiecare zi si nici a doua zi, supe 3 feluri la pranz si 2 feluri diferite seara, micul dejun diversificat: oua, omlete, cornuri, lapte, cereale, fructe uscate, unt, gemuri, clatite, pate, peste, branzeturi, legume, fructe, paste cu diverse sosuri, la pranz erau multe feluri de baza, gratare, multe legume, salate, prajituri, inghetata, etc.

Bauturile cam diluate, ma refer la sucuri si la berea de dozator, dar aveau si bauturi de import din care faceau tot felul de coktailuri frumos colorate si gustoase.

Ne-a placut ideea ca aveau piscina interioara cu apa incalzita din care cu greu am reusit sa scoatem bebelaca, nu ne-a placut intrarea in piscina pentru copii care era destul de adanca si nu avea trepte, eu una eram sa ma inec pentru ca ma asteptam sa ating cu piciorul o treapta si am atins fundul bazinului... amuzant pentru cei ce au vazut, dar m-am speriat destul de tare cu toate ca sunt o inotatoare destul de experimentata. Au si piscina exterioara pe marginea careia erau multe sezlonguri si masute la care puteai servi bauturi si dulciuri dar din nefericire piscina exterioara nu avea apa.

Ne-a placut echipa de animatori, pusti de 18-20 ani care se maimutareau in multe feluri spre amuzamentul copiilor nostrii, care ne invitau mereu sa intram in jocurile si dansurile initiate de ei.

Per total a fost o mini vacanta relaxanta, va recomand cu caldura hotelul si va mai recomand sa va faceti asigurare medicala. Nu costa mult si va scapa de multe belele. Noi nu am avut, iar in prima seara copilul nostru a plans mult si ne-a cam chinuit, dar nu am avut nevoie de medic, insa, alti turisti cu care ne-am imprietenit in hotel au solicitat o interventie medicului si nu aveau asigurare medicala si o consultatie, o injectie si 4 pastile i-au costat 900 lei. Medicul de altfel profesionist, vorbitor de limba engleza, stricat romana, foarte amabil si grijuliu le-a dat tot felul de portite sa-i aduca o asigurare medicala datata in perioada sejurului, pentru a reduce factura, etc. Deci... tine-ti minte treaba asta.

A, inca ceva- parcarea este contra cost 5 leva pe zi dar este pazita, au 2 parcari aferente hotelului. Noi care am ajuns destul de devreme am prins loc de parcare in curtea hotelului unde la intrare se afla o bariera si un paznic non stop. Cea de a doua parcare care e un fel de groapa amenajata este si ea pazita la randul ei. Nu o sa aveti surpriza sa ramaneti fara masina in Bulgaria.

In rest caldura, soare, satisfactie garantata. Va recomand hotelul.

Trimis de cicisorina* in 08.05.12 10:48:45
    Validat / Publicat: 08.05.12 12:13:08
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Balcik, Nisipurile de Aur, Varna, Kavarna, Albena, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 2935 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cicisorina*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.05.12 12:12:56]

@cicisorina: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Green Park Hotel: