ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.05.2012
ÎNSCRIS: 05.05.12
JUL-2002

Sub orice critică

Camping Mraconia

Zona este superba. Acum cativa ani am ajuns acolo si ne-am cazat la casutele din campingul Mraconia, nu stiu daca acum mai exista, era chiar la marginea apei. Noaptea a fost un cosmar: sute de manelisti beti crita urlau si latrau pana la rasarit, nu am putut pune geana pe geana si trebuia sa urlam ca sa ne intelegem unul cu altul in interiorul cautei.

Am fugit de acolo cum s-a crapat de zi si am gasit o cazare intr-o vila in Dubova, chiar pe malul Dunarii. Avea piscina de plastic in curte, casa era din piatra, foarte racoroasa, proprietarul - de amabilitate extrema. Din pacate nu am gasit ocazia de a face excursii cu barca.

As vrea sa stiu daca mai exista campingul, daca este tot populat cu asemenea animale si mai ales daca se poate sta undeva in zona cu cortul, in conditii civilizate.

A doua intrebare este: am inteles ca misuna de vipere, care este situatia reala?

Trimis de marijuan in 05.05.12 12:07:53
Validat / Publicat: 06.05.12 07:05:33

VIZUALIZĂRI: 13031 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marijuan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 1 PMA (din 1 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[06.05.12 10:28:52]

Fiind vorba despre un sejur mai vechi de 3 ani, in conformitate cu Regulamentul saitului (vezi Capitolul 1, lit. B], pct. 4), review-ul se publica fara PMA, el putand fi insa votat cu +/-1. (@celeste, am fost nevoit să şterg şi votul tău, îl poţi reface, cu noua valoare).

mumu
[24.08.16 15:28:38]

@mariustipa: Draga iubitorule de natura si al campingului civilizat, imi permit sa te informez ca am trait aceeasi experienta terifianta ca si tine in vara anului 2014. Numai ca mai de la distanta. Mai precis de pe malul de vis-a-vis de camping. Oricum sunetul era la fel de profund ca si cand ar fi fost langa mine.

Au tinut-o asa pana la 3-4 dimineata. Eu eram cazat cu cortul, fiind la peste pe un petic de mal. Cred ca s-au speriat si serpii din zona de ce muzica si ce onomatopee au putut fi reproduse acolo.

Nu ma asteptam ca asemene locuri pitoresti sa fie frecventate de animale cu 2 picioare. Asa ca, pentru a raspunde la intrebarea ta sa stii ca, campingul sau grota lupilor urlatori, nu stiu cum sa o numesc mai exista si functioneaza bine merci.

In zona nu stiu altceva dar sigur se poate campa la cineva in curte.

Calatorii placute si linistite oriunde ai campa.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

mumu