Pensiunea Crisalia [Sibiel]

MEMBRU: PREMIUM
APR-2012
+ COPII: 1 -- varsta: 8 ani

O vacanta linistita

In mini vacanta de 1 mai, am plecat cu prietenii nostri sa vedem Sibiul si imprejurimile sale. Drumul a fost obositor si foarte lung, am facut in jur de 6 ore, dar pana la urma am ajuns si la destinatie. Facusem rezervarile pentru pensiune cu doar cateva zile inainte; aveam emotii cu privire la aspectul camerei, dar ne-am linistit repede, mobilierul si podeaua erau din lemn, baia era mare si curata, asternuturile imaculate, cuvertura putin invechita, dar asta e, nu se pot cumpara altele asa in fiecare zi. Spre mirarea noastra, in fiecare noapte am avut caldura, ceea ce era foarte placut, pentru ca afara era destul de rece.

Propietarii extrem de draguti, au facut tot posibilul sa ne simtim bine.

Micul dejun a fost absolut ok, avand in vedere ca era inclus in pretul camerei ne asteptam sa fie probabil, o felie de paine cu o lingura de gem, dar spre surpriza noastra a fost cat de poate de normal; am avut omleta, salam de calitate, muschi afumat, carnaciori deliciosi, 2 tipuri de branza, rosii, castraveti, ardei rosii si unt cu gem de capsuni.

La prima cina servita la Crisalia, ne-au pregatit ceva specific zonei.

Curtea era putin cam mica, dar primitoare, mai ales ca erau cativa pomi fructiferi infloriti; copiii s-au jucat aproape tot timpul la nisip, iar noi am stat pe niste bancute putin cam vechi, care ar trebui schimbate, si inlocuite cu unele mai noi.

Restul pensiunii arata bine si curatenia fusese facuta temeinic... unul din regrete a fost, ca nu aveam balcon la camera.

Impresii încărcate de DanaRO in 04.05.2012 12:04:42

Validat / Publicat: 04.05.12 13:30:40

VIZUALIZĂRI: 2020

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (DanaRO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 10 voturi) nota2

- adri-nico
[04.05.12 20:00:10]

Niste poze nu aveti?

- DanaRO
[10.05.12 12:46:23]

@adri-nico: Din pacate nu, dar prietenii nostri au facut cateva poze prin curte (erau copaci infloriti, superbi). Imediat ce le primesc, le pun aici, ... dar oricum pozele de pe site-ul pensiunii sunt identice cu aspectul real al camerei, nu arata nici mai bine, nici mai rau.

- AM-
[22.05.14 19:26:21]

NU RECOMAND!

Nu o recomand. Gazde total nepoliticoase si neprimitoare. Am facut rezervarea telefonic, iar cand am ajuns acolo am stat aproape 15 minute in fata portii incuiate pana a venit cineva sa deschida. Femeia nu stia ca rezervasem camera... vorbisem cu sotul ei, care se pare ca nu o anuntase.

Nu a fost deloc deschisa la a oferi ceea ce doream: o camera curata si ceva de mancare si nici nu a venit cu eventuale solutii. Am intrebat cand putem manca si desi era abia ora 14, ni s-a spus ca pe la 19-20, cand venea sotul, din cate am inteles (a fost ceva de genul: el v-a spus ca avem camere, el sa va dea ceea ce vreti).

Drept urmare am plecat... cu un gust amar... pacat de frumusetea locului... daca ar invata sa faca turism, cu siguranta ar avea de castigat.

pagină generată in 0.0769419670105 sec