ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2012
    DIN: ploiesti
    ÎNSCRIS: 02.05.12
    MAY-2012

Sub orice critică

Prima data este intamplare, a doua oara este prostie

Este minunat sa ajungi seara la ora 8 si sa fii anuntat ca le pare rau dar nu au unde sa ne cazeze din cauza unei erori, desi in momentul in care am sunat sa fac rezervarea am intrebat daca este necesar un avans si au spus ca nu. Vineri dimineata, cand am telefonat sa anuntam ca nu mai putem sa ajungem vineri seara cum stabilisem initial ci ajungem sambata dimineata ni s-a spus ca nu este nici o problema. Sambata la ora 9 ne-au sunat sa reconfirmam rezervarea, la ora 15 ne-au sunat din nou si le-am spus ca suntem pe drum si ajungem iar la sosire "SURPRIZA".

Ne-au dus la Manastirea Brancoveanu si, desi au spus ca conditiile sunt la fel, am ajuns la o cazare care nu avea nici macar nivel de santier, 2 paturi de o persoana pe care in momentul in care am vrut sa le unim s-au dezmembrat, un dulap si o masuta, nu mai discut de curatenie. Am sunat din nou la MIRUNA si i-am informat ca nu se poate sta cu un copil de nici 4 ani in asemenea conditii si vor trebui sa rezolve problema. Patroana, de altfel foarte politicoasa, ne-a spus ca nu are ce sa ne faca si ca ne face rezervare la o alta pensiune frumoasa pentru noaptea cu probleme. Am ajuns la o pensiune de 2 stele care si le merita din plin. Dati drumul la calorifer sa incalziti camera, dar apropo, centrala nu este pornita. Copilului nu i-am putut da decat omleta pentru ca nu aveau decat ceafa de porc si tochitura, iar conditiile din camera erau sub orice critica.

Faptul ca a doua zi ne-au dat un apartament in loc de o camera tripla (pe care l-am platit fara sa mai intrebam nici macar care era tariful) nu a reusit sa stearga nimic din gestul urat pe care l-au facut, pentru ca am aflat atunci ca de fapt aveau un botez si un grup mare care au avut prioritate, ce mai conta o rezervare telefonica.

La restaurant pentru ca nu am ajuns in timp util la micul dejun, ni s-a parut normal sa mancam contra cost. Chelnerul pe care l-am rugat sa ne ia comanda mi-a aruncat o privire de " ce mai vrei si tu" ca sa ma exprim politicos, ne-a adus comanda dupa 45 de minute si ne-a informat ca "are destul de mult caracter" ca sa ne aduca si niste gem pe care am avut impertinenta sa il rog sa il aduca.

Pacat de locatie, pacat de pensiunea in sine care este OK

Trimis de mamy_happy* in 02.05.12 15:18:26
    Validat / Publicat: 02.05.12 16:21:06

VIZUALIZĂRI: 1703 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mamy_happy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Miruna: