ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.04.2012
    ÎNSCRIS: 17.04.12
    JAN-2012
    2 AD. + 1 COPII

Oribil!

Am plecat pe data de 13/04/2012 cu ocazia Pastelui la Hotel Helios Spa sau Double Tree By Hilton (este vorba de un resort care cuprinde cele doua hoteluri). Mentionez ca am un agent de turism cu care colaborez f. bine si care a fost mirat de alegerea mea dar am ales aceasta destinatie datorita unor prieteni care aveau deja bilet. M-am gandit ca nu poate fi atat de rau.

1) Receptia-dezorganizata, personal plictisit si complet deranjat de faptul ca au avut asa multi turisti (ambele hoteluri pline).

Cazarea s-a facut in 2 ore.

Am uitat sa spun de parcare: mica, blocata de doua masini, am carat bagajul din strada si am parcat intr-o parcare privata, aproape de hotel, 10 leva pe zi.

2) Am fost cazati la DOI Copaci camera acceptabila (pt. 20 leva in pasaport)

3) Restaurantul: F. F. F. mic. Aici a inceput cosmarul: bataie pentru mancare, tacamuri, farfurii, loc la masa. Sa va explic pe larg: mancare era doar in primele 30 min. de la inceperea programului de masa. Apoi toate tavile erau GOALE COMPLET si nu doar cele cu carne. Nu mai erau nici castraveti, salata, ceapa, etc. Nimic. Personalul, vizibil dezinteresat. Am chemat Managerul care era roman si care a stat tot timpul cu capul in jos incapabil sa ofere o explicatie. Am vazut acolo oameni disperati ca nu aveau ce oferi de mancare copiilor, oameni nervosi care parca erau la un concurs de supravietuire.

Tot ce s-a scris mai sus despre Pastele de anul trecut a fost copiat la indigo si in acest an.

In ziua de Paste, la pranz, intre ora 2 si ora 3 nu au avut nimic de mancare. Seara, la fel cu singura diferenta ca in afare de toate tavile goale era o domnisoara care canta melodii vesele la o orga. Mi s-a parut un spectacol grotesc. In loc sa caute solutii la multele reclamatii ei au ales sa trimita cantareti. Noi am hotarat sa mancam in oras si sa nu ne enervam.

Am avut 4 nopti platite dar am stat 3 pantru ca nu am mai suportat.

A fost cel mai ORIBIL hotel in care am stat.

Trimis de lucialungu33 in 17.04.12 13:03:21
    Validat / Publicat: 17.04.12 14:05:29
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri: Melia, Iberostar Nesebar: Sol Nesebar Palace

VIZUALIZĂRI: 3684 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucialungu33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[17.04.12 13:36:08]

Din cate imi dau seama ai fost cazata la Doubletree 5* din cadrul complexului, este corect?

[17.04.12 14:22:56]

@lucialungu33: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Totusi la care dintre cele doua hoteluri ai fost cazata?

eklor
    [17.04.12 17:38:13]

Incredibil ce ne povestesti... Ar trebui ca agentiile romanesti sa ia atitudine!!! Spune/mi te rog daca apa din piscina interioara era calda... asa era cand am fost eu si sunt curioasa daca a fost doar o intamplare.

lucialungu33AUTOR REVIEW
    [18.04.12 15:51:41]

@webmaster10: Da

lucialungu33AUTOR REVIEW
    [18.04.12 16:01:59]

@eklor: Apa in piscina a fost ok dar mirosea foarte tare a clor. Toti cei care urcau cu liftul de la piscina lasau in urma un miros puternic de clor iar fiica mea care practica inot s-a plans si ea de miros chiar daca este mai mult decat obisnuita.

[18.04.12 21:15:47]

Mutat la rubrica "Doubletree by Hilton" (deja existenta pe site).

eklor, lucialungu33
    Alte impresii din această RUBRICĂApollo Spa Resort (ex Doubletree by Hilton) :