ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2012
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 16.04.12
APR-2012

Pasti 2012 In vizita la Constantin Brancusi

Anul acesta impreuna cu prietenii mei ne-am hotatat sa petrecem sarbatorile de Pasti in zona Targu Jiu. Am ales zona pentru posibilitatile de activitati outdoor - si anume rafting pe Jiu. Din pacate vremea n-a tinut cu noi si a ramas sa ne petrecem timpul la pensiunea la care am fost cazati si sa vizitam ceva obiective turistice din zona.

Pensiunea ne-a fost recomandata de o echipa de turism - (editat numele de catre wm). si se numeste Pentrutineprietene. Este situatia in localitatea Arcani langa Tg Jiu.

La pensiune am intalnit niste oameni deosebiti care mi-au demonstrat ce inseamna cu adevarat ospitalitatea la romani. Am in minte moto-ul unei companii medicale din Romania - "serviciu cu suflet" care se aplica cu success pentru clientii pensiunii. Cred ca este de fapt ceea ce face diferenta si ceea ce ne va determina sa ne intoarcem acolo.

Proprietarii s-au straduit sa ne faca sa ne simtim bine in fiecare minut pe care l-am petrecut acolo.

Doamna Dana face o mancare de nota 10+ si parca nu ne venea sa ne ridicam de la masa. In seara de inviere ne-au condus la biserica si l-a intoarcere ne-au servit o masa traditionala romaneasca. In noapte de duminica am facut concurs de karaoke, discoteca si foc de tabara.

Ne-a venit greu sa plecam de acolo si prin intermediul site-ului dumneavoastra as vrea sa le multumesc acelor oameni deosebiti - Dana, Marcel, Ada, Cristi si Cristina care ne-a daruit cel mai frumos Paste de pana acum

Trimis de codrud in 16.04.12 20:31:25
Validat / Publicat: 16.04.12 21:41:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ARCANI GJ.

VIZUALIZĂRI: 2461 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (codrud); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 cei mai fericiti clienti
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.04.12 21:54:59]

@codrud: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

cristina65
    [16.04.12 23:12:37]

Draga codrud, cred ca n-ar strica sa ne dai ceva mai multe amanunte ca sa ne convingi, cum ar fi de ex drumul pana acolo, dotarea camerei sau, si mai bine, a pensiunii, daca pretul reflecta cazare + pensiune completa sau ce, posibilitati de drumetii in zona... Un loc de joaca pt copii exista? Daca ai rabdare sa studiezi putin saitul asta,o sa observi ca ne place sa detaliezi putin :-) !...Ca si tu cand cauti o destinatie,ce bine e cand pleci lamurit!! Hai da-i drumul la scris, tocmai ce ne-ai facut curiosi: -) !

mariana.olaru CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [17.04.12 10:24:29]

Mă alătur îndemnului de mai sus al Cristinei și în afară de cuvenitele completări (nu e nevoie de un alt review, se pot formula într-un ecou la acest impresii) aștept și alte fotografii. Cele doar două poze pe care le-ai atașat nu m-au ajutat în niciun fel să-mi fac o imagine despre această minunată pensiune pe care ne-o recomanzi notând-o aproape cu nota maximă. Să nu admirăm nici măcar fațada pensiunii?!!

codrudAUTOR REVIEW
    [17.04.12 11:39:48]

@cristina65: Cristina - am incercat sa punctez lucrul care m-a impresionat cel mai mult - calitatea serviciilor. Hai ca incerc sa iti raspund punctual la intrebari

drumul pana acolo - am plecat din Bucuresti pe directia - Pitesti-Slatina -Craiova-Tg Jiu - traseu recomandat de viamichelin. Am plecat la 9 din Bucuresti si am ajuns la ora 6 in Tg Jiu dupa ce am vizitat toate orasele de pe traseu. Timp efectiv de condus - 5 ore

pretul - 80 de ron camera pe noapte plus 60 de ron/pe z demipensiune

In total 2 nopti de cazare cu 4 mase - 200 de RON de persoana

Pensiunea are o crama la care se poate lua micul dejun si o sala de mese in care se pot organiza evenimente festive. Ca posibilitati de petrecut timpu - ofera biciclete de inchiriat, piscina, masa de ping pong... cam pe astea le-am folosit noi - oricum site-ul pensiunii ofera toate detaliile

In zona noi am vizitat cheile Sohodolului, orasul Tg Jiu cu operele lui Brancus si casa memoriala C-tin Brancus - cam asta se poate face intr-o zi.

Meniul:

sambata seara - cioba de vita, peste cu legume si clatite

dimineata am avut bufet cu all inclusive

duminica seara - ciorba de miel sau curcan, cartofi asortati cu miel si un tort de crema de zahar ars

Camerele- pensiunea are doua corpuri - unul principal si o anexa. Am locuit in anexa la mansarda- camera micuta dar curata cu tv si baie proprie.

Pensiunea a fost deschisa in ianuarie 2012.

La intoarcere am vizitat Pestera Muierilor si Manastirea Cozia

Pentru mai multe detalii puteti sa accesati site-ul pensiunii si sa sunati cu increder la doamna Dana

codrudAUTOR REVIEW
    [17.04.12 11:44:05]

@mariana. olaru: pe site sunt o gramada de poze cu pensiunea. pentrutineprietene.ro/galeriefoto.htm

Am sa mai adaug si cateva dar majoritatea sunt amintiri personale

cristina65
    [18.04.12 00:08:12]

@codrud: Ok, multumesc, asa mai vii de-acasa: -)

mariana.olaru CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [18.04.12 10:07:42]

@codrud, și eu îți mulțumesc! Pentru înțelegere și pentru promptitudinea cu care ai răspuns rugăminților noastre. Iar fotografiile adăugate nu numai că sunt frumoase, dar ne-au oferit și privilegiul, bănuiesc eu, de a-ți cunoaște adevărata înfățișare (în P03 ești chiar tu, nu-i așa?)

PS. Știu că orice pensiune care se respectă trebuie să aibă și o pagină proprie de prezentare pe Internet. Dar în legătură cu acestea am oarecari rețineri:

1. De obicei prezentarea arată numai lucrurile frumoase și poate mult retușate de proprietarii cu pricina, care au tot interesul să-și facă publicitate bună. Fotografiile clienților mi se par mult mai obiective și uneori mai cuprinzătoare.

2. Dacă mă aflu pe un site de informare turistică cum e AFA, de ce mă mai trimiți să-mi pierd timpul căutând pe alte site-uri? Știi cum se zice: timpul costă bani! În extremis, fac și lucrul acesta, dacă informarea de aici, inclusiv cea foto, nu mi se pare suficientă sau e vădit răuvoitoare, ori dimpotrivă exagerat de binevoitoare, căci mai multe păreri contează...

alexia_g
    [19.04.12 20:10:44]

recomand cu bratele deschise pensiunea "Pentru tine prietene" din jud. Gorj

confirm tot ce este scris mai sus si in plus pot spune FELICITARI FAM. SANDRU (de la mic la mare), tot ce ati realizat se vede ca a fost facut din suflet si cu multa daruire!

codrud, cristina65, mariana.olaru
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Pentru Tine, Prietene: