ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.04.2012
ÎNSCRIS: 01.04.12
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

ARTICOL ARHIVAT

Vacanta cu emotii dar intr-un final reusita

Incep prin a spune simplu ca a fost o experienta interesanta prin faptul ca am citit despre acest hotel pe forum dupa ce am cumparat biletele de la agentie. Conform datelor postate ma asteptam la ce este mai rau, camere vechi, bai ruginite, mirosuri...

La sosire in receptia hotelului ne asteptau un grup de turisti care au fost incantati sa ne povesteasca despre "dezamagirile" acesui sejur. Alte emotii... Eram cu un copil de 8 ani, doream sa ne relaxam dar si sa savuram din placerile acestei alegeri. Am facut tot posibilul sa impartasesc aceste emotii insotitoarei de grup si... "surpriza" am primit o camera cu draperii albastre conform recomandarilor de pe forum.

Camera merita 3 stele pentru curatenie, vederea la mare si la piscina interioara care este destul de igienizata. La capitolul curatenie si prosoape schimbate deja eram avertizati ca este posibil sa fie schimbate la cateva zile deci am mers dotati desi acolo le-am gasit curate si pana la plecare le-au schimbat o data si cred ca daca le ceream o faceau cu placere de mai multe ori.

Personalul de la receptie se straduia sa fie amabil si comunicativ dar micile informatii referitoare la excursiile optionale le-am primit de la insotitorul de grup.

Mancarea despre care s-a facut atatea referiri nu este pe gustul celor care consuma mancare traditionala romaneasca, ea are multe legume si fructe de sezon ceea ce inseamna o cura de vitamine si minerale binevenita pentru cei ce vor sa manance sanatos. Nu mi-a placut insa modul in care se inghesuiau toti la platourile cu mancare si acest fapt se datora unor mici intarzieri din partea personalului (nu stiu daca insuficient) dar si educatiei unor turisti si nu neaparat romani.

Plaja si imprejurimile sunt minunate si merita sa vedeti statiunile din zona si satul invecinat Afitos unde preturile nu sunt diferite de restul zonelor turistice grecesti dar au un farmec specific.

In Kalithea plaja este cu nisip fin si pietricele colorate din care am cules cu fiica mea si le-am pus intr-un bol de sticla impreuna cu alte souveniruri din pietre pictate foarte frumos de la magazinul hotelului unde doamna (nu stiu daca patroana hotelului) le decora cu mult bun gust.

Oricum am reusit sa ne bucuram de acest sejur pentru ca noi ne-am dorit sa savuram din apele limpezi ale Marii si sa ne bucuram de cerul de un albastru intens ce pare a a se reflecta in Mare, de briza si soarele pe care vom incerca sa le savuram si in alte parti ale Greciei.

Ne consideram satisfacuti de vacanta, am incercat sa prindem intr-un timp scurt cat mai multe atractii dar am avut si momente de odihna intr-un peisaj placut.

Va dorim mult noroc cu alegerea camerei si o comunicare cat mai facila cu cei destinati sa rezolve micile neintelegeri.

Trimis de livioarel in 01.04.12 21:01:59
Validat / Publicat: 01.04.12 22:36:39

VIZUALIZĂRI: 2793 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (livioarel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din camera 210 Aristotelis Beach

[01.04.12 21:09:03]

@livioarel: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

livioarelAUTOR REVIEW
[07.05.12 12:25:40]

@webmaster28: Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat. Va multumesc pentru incurajari si chiar daca timpul pe care il am pentru aceasta activitate imi este foarte limitat, am fost incantata sa mai postez si alt review. Dealtfel cu dumneavoastra am avut ocazia sa privesc putin retroactiv si sa imi dau seama ca multe evenimente se pierd daca nu le acorzi putin timp chiar si pentru tine, cel care le-ai trait.

livioarel
Alte impresii din această RUBRICĂAristoteles Beach Hotel: