Vila Alisa

Avatar Octavia Carmen
înscris/ă în 19.03.12
MAR-2012

Nu recomand

Camere la sosire curate dar mici

Am ajuns vineri pe la ora 11. Copiilor le era foame. Surprinzator receptionera foarte draguta ne-a spus ca bucatareasa vine a doua zi la ora 10. Super. Am intrebat cum este posibil asa ceva. Ni s-a spus ca nu am anuntat ca vrem sa mancam si de aceea nu au chemat bucatareasa.

Celelalte cupluri au venit ceva mai tarziu astfel incat cu catel purcel am plecat sa mancam in alta parte.

Cand am facut rezervarea ni s-a spus ca, deoarece bucataria se inchide la ora 10 putem face un gratar intr-una dintre seri in spatiul special amenajat. Din nou surpriza. Nu ne-au lasat pana nu am amenintat cu plecarea. Discutiile s-au purtat la telefon cu managerul pensiunii care desi stia ca ocupam ¾ din pensiune, nu a mai recunoscut conditiile in care am facut rezervarea.

Ziua de sambata a fost foarte interesanta. Cand ne-am intors la pensiune si am intrat in camera, langa usile de la balcon plin de muste. Am mers la toaleta si am constat ca cosul de gunoi nu fusese golit deci nimeni nu trecuse pe acolo sa faca curat. Eu in Bucuresti stau la curte. Nu am vazut atatea muste in viata mea. Am mers la receptie si am rugat sa cheme pe cineva. Mi s-a spus ca nu se poate asa ceva ca a venit cineva sa faca curat ceva mai devreme si nu intelege ce s-a intamplat. Am chemat-o pe receptionera cea draguta si i-am demonstrat ca nimeni nu a fost la noi in camera. S-a scuzat de incident si a maturat si a luat gunoiul scuzandu-se ca ei au facut deratizarea dar poate mustele au ramas in lambriuri...

La sosirea noastra, in fata scarii de la intrare era patinoar. Fetita mea a cazut chiar langa scara. Era imposibil de ajuns de la masina la scara de acces in pensiune. Am reclamat acest fapt dar ni s-a spus ca ei au dat cu cenusa si sare dar... Sambata seara una din fetele din grup, gravida, a cazut in acelasi loc in care a cazut fetita mea. Toti ne-am agitat, am luat-o de acolo, am sunat la salvare, etc mai putin receptionera care se uita de pe scaunul ei cald. Nu tu telefon de la manager nu sustinere cel putin morala, nimic.

Cam asa au stat lucrurile si sunt multe altele de spus dar personalul angajat este foarte dragut. Oare de atata avem nevoie. Unde este loialitatea fata de clientul care iti baga banul in buzunar?!

Restul e tacere.

Impresii încărcate de Octavia Carmen in 19.03.2012 20:43:44

Validat / Publicat: 19.03.12 21:45:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Octavia Carmen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[19.03.12 20:53:09]

@Octavia Carmen: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

- adri-nico
[19.03.12 21:55:21]

Nu ai si niste poze din care sa ne facem si noi o idee cam cum e pe acolo?