ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.03.2012
ÎNSCRIS: 14.03.12
SEP-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an

SUPER VERDE

Dupa lungi cautari si multe obiectii din partea agentiilor de turism ne-am hotarat sa mergem la risc la Iberostar Bellis si cum se spune am riscat si am castigat deoarece totul a fost super.

Zborul a fost o. k. si ajunsi la hotel am primit o camera in bungalou deoarece asa am cerut dar surpriza camera a fost foarte mica nu aveai loc sa treci unul pe langa celalalt si cu o mica atentie la receptoe ni s-a repartizat o camera famyli deoarece am fost 4 adulti+1copil de 1 an, camerele erau spatioase la fel si terasa.

Masa a fost bogata aveai de unde alege inclusiv si pentru cei mici care aveau un loc special amenajat in cadrul restaurantului cu masute si scaunele mici precum si un trenulet, pentru cei pitici aveai si scaune pentru masa.

Piscinele erau super curate iar pentru pitici erau doua dar apa ere rece deoarece se schimba zilnic, era foarte multa verdeata pretutindeni si totul era impacabil.

Plaja era cu nisip dar in mare erau pietre destul de mari deci va trebuie papuci, sezlongurile atat la piscina cat si pe plaja erau suficiente si in permanenta era cineva care le stergea de misip.

In concluzie totul a fost o. k. mai putin camerele care sunt foarte mici, exceptie facand cemerele family, anul acesta tot in turcia vrem sa mergem dar dorim sa vedem si alt hotel.

Daca nu sunte-ti foarte pretentiosi la cazare merge-ti cu incredere la Iberostar Bellis ca doar la mare mergi sa faci plaja si sa te relaxezi nu sa stai in camera.

Trimis de ciovicac99 in 14.03.12 22:43:45
Validat / Publicat: 14.03.12 23:58:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3207 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciovicac99); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.03.12 23:58:35]

@ciovicac99: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

vaio
[15.03.12 07:52:54]

Buna,

Ai vazut vreo camera junior suite?

Inghetata au? Sucurile sunt de la dozator? Si o ultima intrebare-Cum stau cu gratarele?

ciovicac99AUTOR REVIEW
[15.03.12 21:59:36]

@vaio: Buna, nu am vazut nici o camera junior suit, inghetata aveau 3 sortimente dar era naspa parca era de cauciuc, iar in privinta gratarelor erau doar la cina si doar de pui si sucuri erau doar la dozatoare si numai in camera iti umpleau frigiderul zilnic cu Fanta, Cola, Sprite, Apa Plata si Apa Minerala. Noi avand copil mic ne duceam seara in camera bauturi si praji si stateam pe terasa unde aveam o masa cu patru scaune.

dorupetre
[26.04.12 20:11:17]

Buna ziua,

Noi am luat bilet pentru sfarsitul lunii iunie 2012 (cazare in hotel, etaj superior) si te rugam sa ne spui, bineinteles daca stii, patul suplimentar pentru copil este fotoliu pat sau pat normal?

Am inteles ca gratar nu aveau decat de pui si numai seara? La pranz nu se servea sau cum?

Ce papuci ne trebuiesc pentru intrarea in mare, pentru ca noi la mare vom face plaja? Sunt chiar asa de multe pietre?

Cu multumiri, anticipat.

ciovicac99AUTOR REVIEW
[07.05.12 13:57:32]

@dorupetre: Nu stiu cum era patul suplimentar deoarece noi am avut patut am fost cu bebe, la cina aveti multe sortimenta de pui si aveti de unde alege iar la plaja eu va recomand papuci gen crocs deoarece in mare sunt pietre destul de mari si incomode, eu chiar m-am taiat intr-o piatra.

Concediu placut si daca nu sunte-ti fitosi o sa va distrati pe cinste

sorin.cimpeanu
[11.03.13 19:00:56]

@ciovicac99: Tocmai am făcut rezervare la acest hotel pentru luna iunie. Sunt fan Iberostar și de aceea am facut această alegere deși nu am mai fost la Iberostarul din Turcia niciodată. Doresc să te întreb câteva chestiuni concrete asupra cărora am anumite dubii, dacă ai amabilitatea de a-mi răspunde. Au vreun bar deschis nonstop? Ce fel de băuturi servesc? Au la UAI și ceva brenduri internaționale sau numai turcești? Și aici mă refer cu predilecție la tărie (wisky, rom, coniac, eventual vinuri). De asemenea mă interesează condițiile din camere la hotelul principal. A fost întradevăr renovat în 2011? Mulțumesc anticipat

alinchiroiu
[02.07.13 10:23:09]

Buna

Pentru copil ati avut pat suplimentar sau patut? Mergem anul acesta cu un bebe de 1 an si vreau sa stiu daca au ei patut de bebelusi sau trebuie sa vin eu cu el de acasa.

Ati vazut pe undeva in restaurant vreun cuptor cu microunde? Vreau sa iau ceva borcanele cu mancarica de la noi pe care sunt sigur ca o agreaza cel mic si trebuie incalzita.

multumesc

alinchiroiu, ciovicac99, dorupetre, sorin.cimpeanu, vaio