ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2009

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Groaznic

JALNIC!!! Nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa fie asa. In prima zi cand am ajuns nu e loc de parcare. Fiecare parcheaza unde gaseste loc. A doua zi, dimineata, cand sa ocupam niste sezlonguri in primul rand, la 5 minute dupa ce ne-am asezat, vine un "Hopa Mitica", care pe limba lor si putina engleza ne explica, ca primele 2 randuri sunt platibile!!! Cum asa? Noi aveam all incluse, in oferta la fel scria inclus si sezlongurile, dar nu e asa! Daca vrei in primele 2 randuri, platesti!!!

In fiecare zi la mic dejun aceeasi mancare, niste kaizer prajiti (aproape stricati), oua, crenvursti si un miros "placut" cand coborai scarile si te indreptai catre restaurant de iti venea sa iti dai matele afara.

Plaja murdara, nu faceau curatenie mai deloc. Paharele de plastic si mucurile de tigara erau la ordinea zilei.

Camerele lasau de dorit. Cearsafuri patate cu sange. De la baie iesea un miros de pipi groaznic.

In camere o caldura infernala. Ai avut noroc daca, chiar functiona aparatul de aer conditionat.

GROAZNIC! Nu recomand nimanui!!!

Trimis de csilla_szilagyi in 12.07.09 20:02:13

VIZUALIZĂRI: 3821 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (csilla_szilagyi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[13.07.09 17:06:13]

NU-MI VINE SA CRED CE AM CITIT! EU AM SCRIS CA AM FOST DE PASTE, DAR NIMIC DIN CE S-A SCRIS ACUM, NU A FOST ATUNCI. NU ZIC CA NU E ADEVARAT, POATE ACUM IN SEZON O FII ALTFEL, DAR CE AM SCRIS EU ATUNCI, SA STITI CA ASA A FOST.

CHIAR AM RAMAS UIMITA, DEOARECE CAMERELE SI BAILE ERAU FOARTE CURATE. SE FACEA CURAT IN CAMERE IN FIECARE ZI SI SE SCHIMBAU PROSOAPELE.

MANCAREA ERA DIN BELSUG SI DIVERSIFICATA.

NU POT SA CRED, DE CE ASA O SCHIMBARE? SI NU AM FOST SINGURA SA ZIC CA A FOST DOAR PAREREA MEA. INCREDIBIL, CE AM CITIT!

mirelab
    [13.07.09 17:13:06]

Nu ai de ce sa fii asa contrariata: daca ai sa urmaresti cu atentie impresiile din Bulgaria mare parte au aceeasi soarta: cei care am fost in extrasezon am venit extaziati, ceilalti vin plini de nemultumiri. Este de asteptat cel putin in privinta parcarilor: hotelurile (mai ales cele noi) au fost create pe principiul aducerii de la aeroport cu autocarele a turistilor si nu pentru asaltul romanilor, fiecare cu limuzina lui.

[13.07.09 17:24:37]

AM SPUS CA NU CONTRAZIC PE NIMENI SI NU VREAU SA SUPAR PE CINEVA, DAR DE CE S-AU SCHIMBAT ASA DE MULT IN CATEVA LUNI?

MAINE MAI VIN SI VECINII MEI CARE AU FOST TOT ACOLO, SUNT CURIOASA CE SPUN SI EI.

virgil
    [14.07.09 22:45:51]

Sunt ffff uimit de cele scrise de tine. M-am intors in Gergana in 07. 07. 09 si vreau sa spun ca am avut un concediu tare placut si cu siguranta, tot acolo m-as duce daca ar fi sa aleg Bulgaria. Vorbesti eronat si induci lumea in eroare (chiar nu inteleg de ce? ? )

In privinta sezlongurilor esti neintelegatoare: sunt sezlonguri pt. toti turistii hotelului, dar nu toti pot sta in primul rand si acel HOPA MITICA vorbea de rezervare, nu de plata; eu am facut rezervare in primul rand cu 5E pt 6 zile. Despre mancare esti PENIBIL (A) POATE TU TE UITI NUMAI DUPA OUA FIERTE SI CREMWURSTI, DAR EU AM VAZUT MANCARE F. VARIATA (CEREALE PT. COPII LAPTE, CEAIURI, CATEVA FELURI DE BRANZA SI CASCAVAL, SALAMURI, FILEURI, CARNACIORI PRAJITI, CLATITE FACUTE PE LOC, ETC. PRINZUL SI CINA LA FEL). LA CINA IN FIECARE SEARA. PE LANGA MULTE ALTELE SE SERVEA UN FEL SPECIAL, CURCAN ROTISAT, BERBECUT, PESTE LA CUPTOR ETC. CAT DESPRE MIROSUL CARE ERA LA INTRAREA LATERALA A RESTAURANTULUI ERA DE LA CEI 2 SMOCHINI, DAR... ... ? DESPRE CAMERE ESTI PRAF SAU RAU (EA). NOI AVEAM SCHIMBATE PROSOAPELE IN FIECARE ZI, LENJERIA LA 3 ZILE, ASPIRAT IN FICARE ZI, PIJAMALELE LE GASEAM ARANJATE PE PAT IN DIVERSE FORME. BAIA ERA SUPER OK (AVEA CHIAR SI RADIO CU 3 POSTURI/3 TIPURI DE MUZICA), AERUL CONDITIONAT FUNCTIONA NORMAL (SINGURA CHESTIE ERA SA APESI BUTONUL ON/OFF).

VOI POSTA IMPRESIILE MELE MAI PE LARG SI CATEVA POZE CONCLUDENTE.

INCA ODATA NU TE INTELEG SI NU INTELEG DE CE?

POATE DIN CAUZA BARULUI ALL INCLUSIVE 10. 00 - 23. 00? NU AI VAZUT BINE, ALTFEL NU-MI EXPLIC.

[14.07.09 23:01:46]

PENTRU VIRGIL

NU INTELEG CINE TE CREZI SA SPUI DESPRE CINEVA CE A POSTAT O PARERE CA" E PRAF".E PAREREA EI SI TREBUIE RESPECTATA.INTAMPLATOR SI EU AM FOST LA GERGANA ANULTRECUT SI MI S-A PARUT GROAZNIC. DACA TI ITI PLAC CEREALELE CU LAPTELE LOR INFECT,POFTA BUNA.POATE NU AI AVUT PANA ACUM SI ALTE OPTIUNI.CREDE-MA,MERG DE 3 ANI LA RAND LA BULGARI SI LA GERGANAA FOST CE LMAI RAU.AM VAZUT MULTI ROMANI CARE S-AU IMBOLNAVIT DE LA MANCARE SI O FAMILIE DIN PLOIESTI CU CARE NE-AM IMPRIETENIT A PLECAT MAI DEVREME CU DOUA ZILE,DUPA CE CU INCA DOUA INAINTE COLINDASE FARMACIILE.IN CONCLUZIE,N RECOMAND GERGANA.ANUL ACESTA AM FOST LA ARABELLA LA NISIPURI SI A FOST SUPER OK.

csilla_szilagyiAUTOR REVIEW
    [15.07.09 19:48:13]

Pt. cei care au fost foarte multumiti de Gergana:

Foarte bine, ma bucur pentru voi. Noi clar ca nu o sa mai mergem inca odata acolo. Doar un exemplu in legatura cu mancarea: laptele era aproape acrisor, mai ales spre sfarsitul saptamanii. Iar sezlongurile trebuiau rezervate conta cost. De ce contra cost daca tot am avut all inclusive.

Au fost cel putin 3 familii unde copii au fost bolnavi si au vomat. Iar prietenii nostrii, sa nu mai spun ca el tot asa o zi intreaga a umblat la WC din cauza mancarii!!! Si am mancat doar la hotel! Dar fiecare cu norocul lui. Oricum, Virgil, iti recomand Turcia si poate dupa ce vezi cum e acolo ( daca inca nu ai fost) o sa vezi diferenta. Si vorbesc de hotel, tot de 4 stele si all inclusive (nu neaparat Antalya). Acolo nu trec 2 minute si dupe ce ti-ai terminat bautura vine cineva si strange dupa tine. Inclusiv de pe plaja, nu asa cu a fost aici cu gaseam pahare si samburi in nisip la greu.

De altfel am povestit cu multe familii care de ani de zile umbla la bulgari si mi-au zis ca anul acesta si-au cam luat in cap bulgarii, sau altii ziceau ca au fost la alte hoteluri de 3 stele si nu au avut asa probleme cu mancarea cu au avut aici. Dar asta e.

Raman la parerea mea de a nu recomanda nimanui Gergana!

[15.07.09 20:16:00]

IMI PARE RAU PT CEI CARE AU O PARERE PROASTA DESPRE GERGANA, DAR NU SUNT DE ACEEASI PARERE CU VOI. AM FOST ACOLO SI NU-MI POATE SCHIMBA NIMENI PAREREA. POATE SUNTETI VOI MAI SENSIBILI, SAU MAI PRETENTIOSI, DAR LA CEEA CE AM GASIT EU, PUTEA FI SATISFACUT ORICE PRETENTIOS. SAU, NU?

virgil
    [15.07.09 20:44:24]

PT. TURISTA

daca citesti mai exact (am zis praf la parerea despre camere) unde eu ca si turist pot face diferenta dintre o camera decenta si curata.

IDEEA ESTE CA NU POT INTELEGE DE UNDE ACESTE DIFERENTE DE OPINII: BUN SI FOARTE RAU.

CEI CARE AU FOST DE SARBATORI S-AU SIMTIT F. BINE, ACELASI LUCRU POT SA-L ZIC SI EU.

AM INTALNIT SI EU 2 PERSOANE CARE S-AU SIMTIT RAU DIN CAUZA MANCARII: DAR ASTA ERA PT. CA AU MANCAT PREA MULT.

SI INCA CEVA, RESPECT PAREREA TUTUROR SI E NORMAL SA EXISTE DIFERENTE... DAR CHIAR ASA... SCUZE, MI S-A PARUT EXAGERARE

[20.07.09 20:48:02]

virgil: 1) nu mai scrie cu MAJUSCULE!;

2) off... am citit cred mii de impresii ale diversilor straini si - DIN PACATE - noi romanii suntem singurii care atacam PERSOANA care posteaza pareri (radical, poate) diferite de ale noastre - in loc sa contrazicem, elegant & civilizat as spune, IDEILE exprimate - asa cum foarte bine a facut georgian[a].

oricum, apreciez ca scuzele exprimate te definesc ca mai putin "roman" din punctul de vedere amintit iar aceasta "remarca" este, bineinteles, un compliment.

marie*
    [02.08.09 23:42:57]

Ptr. carcotasi... nu comparati resorturile din Turcia cu Bulgaria, ptr. ca nici preturile nu sunt la fel, daca nu va place de ce veniti la bulgari, sau nu va permiteti la turci... la fel se spune si despre un hotel din sunny beach, din cauza unora ca voi era cat pe ce sa renunt, dar am avut o revelatie cand am ajuns acolo si am constatat ca exagerati unii dintre voi.

Si eu am foat anul trecut la Gergana si era destul de bine, nu mai carcotiti atat ca acolo va imbuibati cu mancare pana va vine greata si postati pe net ca nu e buna...sa fim seriosi, intradevar supele lor nu au gust ptr. ca ciorbe nu prea fac, in rest gasesti de toate si mai ales la pret convenabil. cine isi permite luxul din Turcia nu mai posteaza lucururi urate despre Bulgaria...

mariocom07
    [20.08.09 21:32:22]

NU GERGANA....in iulie 2008 am platit 1200E pt. un sejur , conditii de cazare foarte bune dar mancarea o batjocura, mancare foarte multa dar de foarte proasta calitate ( exceptand produsele de panificatie ).Per ansamblu nu mai calc prin bulgaria

Mate
    [30.12.09 00:40:02]

ATENTIE... CERETI LA agentia de turism sa va dea bilet la hotel Gergana din complex Gergana nu la Mura sau Slavona din complex Gergana! Gergana e hotel nou si respecta standardul pe cand celelalte 2 sunt vechi, renovate partial (spoite, AC si plasma) ca sa se ridice cat de cat la nivel de aproape 3 stele... FERITI-VA!!!

[30.12.09 17:32:46]

GERGANA NU ESTE HOTEL NOU.POATE PUTIN MAI NOU CA CELELALTE,DAR NU NOU.ESTE RENOVAT.

[01.01.10 23:46:25]

Gergana a fost complex pana anul trecut format din trei hoteluri, GERGANA, MURA SI SLAVUNA, dar plateai acelasi pret pentru fiecare din cele trei si la receptie, dupa culoarea ochilor, sau mai bine zis dupa tara de provenienta erai cazat la cel mai bun, GERGANA, sau la celelalte doua MURA sau SLAVUNA.

De obicei la gergana erau cazati vesticii, si acesta e unul dintre lucrurile care nu mi-au placut, ca se faceau diferente la receptie, cand au auzit ca suntem romani ne-au trimis imediat la MURA pe motiv ca nu mai sunt camere la GERGANA desi la noi pe bilet scria mare GERGANA, poate si pentru faptul ca la MURA receptionera stia bine romaneste...

Oricum, probabil datorita numeroaselor reclamatii pe care le-au avut, in ultimul an au facut diferentiere la pret si acum cine plateste GERGANA, primeste la GERGANA, pentru celelalte se plateste mai putin.

Chiar si asa nu as mai repeta experienta.

Concediu placut tuturor si in 2010.

[02.01.10 11:17:56]

EU VA SPUN SINCER CA DACA O SA MAI AM OCAZIA, TOT LA GERGANA O SA ALEG. SI AICI RECEPTIONERA STIA ROMANESTE SI NE-AM SIMTIT EXTRAORDINAR, FARA SA EXAGEREZ. NU AM NIMIC DE CASTIGAT DACA A-SI EXAGERA. DAR FIECARE ALEGE CE DORESTE. DUPA GERGANA AM FOST IN TURCIA LA HOTEL ARORA DE 4* DAR TOT LA GERGANA A FOST MAI FRUMOS.

webmasterXY*
    [02.01.10 14:13:04]

georgian7784, ne-am bucura ca pe viitor sa ne scrii impresiile cu litere mici, TE RUGAM!!!

[02.01.10 15:41:40]

Te rog sa ma ierti,mi-ai mai spus o data,dar am uitat.

bryana
    [17.01.10 21:31:09]

sincera sa fiu ies de aici ca cetateanul turmentat! eu vreau un hotel de 4 stele si pe plaja si ma oprisem la asta dar acum nici nu mai stiu ca imi e ff frica.... eu plec si cu un copil mic de 1 an jum si nu prea as vrea sa ma risc...la mancare ma refer....

[18.01.10 09:10:50]

Din punctul meu de vedere nu ai de ce sa-ti fie frica. Eu am spus ce am gasit eu. Camera curata, aer conditionat, curat se facea in fiecare zi, iar la mancare, trebuia sa fii prea pretentios, dar nu stiu ce lipsea. A da. Fructe de mare. Eu oricum nu mananc asa ceva. In rest aveau de toate si erau multe familii cu copii mici. Nu-mi vine sa cred ce scriu altii. Nu contrazic pe nimeni, dar daca mai am ocazia, eu tot acolo ma duc. Daca mai vrei detalii, scrie-mi.

alx
    [02.02.10 18:21:24]

Ptr. bryana, mergi cu incredere eu am fost anul trecut in perioada 03 - 13. 07. 2009 cu o fetita de 3 ani si jumatate si nu am avut nici o problema. Mancarea a fost f. buna si diversificata.Dar daca esti extrem de pretentioasa la mancare ,cu siguranta o sa gasesti defecte. Anul acesta o sa mergem din nou acolo.

Mate
    [02.02.10 21:45:48]

Mate si turista nu mint...aveti grija la tzepe si luati de la o agentie in care sa aveti incredere !

[02.02.10 23:22:54]

daca vrei un hotel bun cam la acelasi pret, mergi cu incredere la griffid arabela la nisipuri, este un hotel de 4 stele ce nu se compara cu gergana nici intr-o privinta.

curatenie, staff amabil si tanar, mancare buna.

ancuta_1976*
    [05.05.10 19:50:50]

abia astept sa merg din nou la Gergana. Este absolut superb. Am fost acum 2 ani si anul acesta vom merge din nou. Mi-ai trebuit sa ma "trezesc" 2 zile din ce mirajul care m-a cuprins la Gergana. Nu imi venesa cred ca in costul pachetului de vacanta intra toate serviciile de aici. Mereu faceam comparatie cu ce e la noi. Iubesc Romania dar pe litoral locurile care iti ofera si confort sunt extrem de scumpe.

Este minunat, merita sa mergeti la Gergana mai ales cu cei mici. Curatenia e la ea acasa iar in ceea ce priveste mincare este imposibil sa nu gasesti ceva pt orice gust.

Sunt unii oameni care umbla sa caute numai defecte si implicit le gasesc de la muste la nu stiu ce fire de par samd. ABIA astept sa merg vara aceasta.

[06.05.10 07:16:13]

Si eu imi doresc sa merg anul acesta la Gergana. Am fost de Paste in Bulgaria, dar mi-a parut rau ca nu a fost deschis la Gergana. Am fost in Constantin si Elena, la hotel Ritza 4*. Curat, hotel nou, dar la mancare... Am sa scriu separat de aceasta experienta. Recomand cu incredere Gergana.

alx, ancuta_1976*, bryana, georgian7784, marie*, mariocom07, Mate, mirelab, turista, virgil
    Alte impresii din această RUBRICĂGergana Hotel: