ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2009
ÎNSCRIS: 12.07.09
JUL-2009

Hotel OK cu mici deficiente

Hotelul este destul de aproape de plaja (5min de mers), camere foarte mari, personal neasteptat de amabil. In fiecare zi se schimba prosoapele si se face curatenie.

Din pacate, au doar aproximativ 6-8 locuri de parcare, dar colaboreaza cu alte hoteluri din zona, asa ca am parcat masina la 50 de metri distanta, desigur contra cost (10 leva/zi).

Mancarea buna, gatita foarte dietetic, dar meniul nu se schimba de niciun fel pe toata perioada (asta pentru all inclusive).

Piscina de dimensiuni medii, dar pentru un hotel cu peste 800 de locuri nu cred ca ajung maxim 80 de sezlonguri. Daca vreti neaparat la piscina, trebuie sa te trezesti de dimineata si sa "ocupi" 2 sezlonguri cu prosoape (asa fac toti ceilalti). Noi am preferat varianta "la mare". Pe plaja sezlongurile se inchiriaza la 7 lv / buc + 7 lv / umbrela.

In general un hotel OK, cu servicii destul de bune, noua ne-a placut!

Trimis de cip2704 in 12.07.09 17:53:33

VIZUALIZĂRI: 4513 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cip2704); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

rares andreas*
    [17.07.09 14:23:18]

Buna, noi o sa plecam la acest hotel 2 mamici si 4 copii. Din descrierea ta nu inteleg daca intradevar sunt probleme cu mancarea, e aceeasi mancare dar depinde si cate feluri sunt. Parerea ta este ca avem ce sa le dam sa manince si au cum sa se distreze?

coroj_viorica*
    [20.07.09 13:13:38]

Buna Cip,

Avem si noi bilete la acest hotel la inceputul lui august. Am mai citit pe net review-uri si am unele nelamuriri, dc ma poti ajuta:

- am inteles ca ar fi bine sa luam camera cu vedere spre piscina, caci pe partea cu strada este galagie seara

- despre sezlonguri la piscina am inteles ca dc nu ne trezim dis de dimineata nu avem nici o sansa sa prindem ceva liber la piscina

- unii zic ca mancarea este rece: e adevarata?

Multumesc si daca ai sfaturi pentru noi, ce sa avem in vedere cand ajungem acolo, orice este util, le accept cu cea mai mare placere.

Multumesc,

Viorica.

cip2704AUTOR REVIEW
    [22.07.09 11:44:53]

Salutari!

Pentru Rares, la fiecare masa sunt 2, maxim 3 feluri de mancare (1 fel de mancare de porc, unul de vita si unul de peste) cu ceva garnituri pe langa (paste, cartofi prajiti). In cele 6 zile in care am stat noi, la fiecare tip de mancare a fost acelasi meniu. Asa ca, daca mai variati de la vita la pui si peste, mai puteti varia meniul, asta depinde de gusturile fiecaruia. Cat despre copii, pe la pranz erau niste animatori destul de draguti pe langa piscina, iar in holul hotelului sunt si jocuri electronice (pentru cei putim mai mari), jocurile fiind cu plata.

Pentru Viorica:

In camerele cu vedere spre piscina este galagie toata ziua (foarte multi nemti si rusi, dar nemtii exceleaza la nesimtire!!! ) dar este mai liniste dupa ora 10. Noi am stat pe o laterala exterioara a hotelului (este in forma de semicerc), cu vedere spre un santier de constructii, dar foarte liniste. In fata hotelului, la 30-50m sunt doua baruri de noapte cu muzica destul de puternica, dar nu stiu cum se aude din camera.

Mancarea este calda, si se completeaza non-stop.

Cat despre sezlonguri, noi am adoptat varianta "la mare", deoarece nu ne place ststul la piscina (asta pot sa fac si acasa), dar daca doriti la piscina, ocupati sezlonguri undeva pana in ora 8, dupa asta nu cred ca se mai gasesc.

Va recomand vizita in Nesebar - orasul vechi: Dela drumul principal autobuzul 1 (trece la 15 min sau mai mult...) si costa 1leva/pers. Orasul este foarte frumos seara.

Concediu placut!

ioanacaunic*
    [23.07.09 17:38:26]

Buna cip..si eu plec la acest hotel pe 17 august am citit mai multe..dar nu am inteles exact care este problema cu mancarea..bauturile inghetata se ofera la all inclusiv..si mancarea este buna?...apropo..stiu pe acolo sa vorbeasca romana..eu stiu limba engleza la perfectie ..oare ma ajuta ?...astept detalii mercy Ioana din Iasi

georgeroiu
    [28.05.10 11:12:24]

Buna,

Mersi de raspuns la rubrica de intrebari si raspunsuri.

O singura intrebare mai am....la sistemul all inclusive...bauturile se refera doar la sucuri, bere si vin ? sau au si ceva tarii (whiskey, gin, vodka) ?

Ca unde am citit eu anul asta ziceau doar bere, vin, bauturi racoritoare.

Mersi mult !

cip2704, coroj_viorica*, georgeroiu, ioanacaunic*, rares andreas*