ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.01.2012
ÎNSCRIS: 25.04.10
AUG-2011

Incercare de romantism la malul marii

Evanthia...- ''Mikres Istories'' - "Ehe geia"

Asculta mai multe audio diverse

Anul acesta am vrut sa fim doar noi, fara vecini de palier la hotel, fara galagia de la piscina. Am vrut o vacanta romantica si ne-a reusit intr-o mare masura.

10 zile am stat la Filippos Studios. Am vrut un studio cu vedere la mare si am avut.

E drept ca am avut si emotii ca nu o sa avem ce am rezervat, ca nu o sa fie cum arata pe site. Dar am avut noroc... sau poate doar am avut parte de oameni seriosi.

Studiourile sunt ok din punct de vedere al conditiilor. E drept ca ei spun „luxury appartments” si nu sunt chiar luxury. Poate 3*+.

Sunt destul de noi toate pentru ca sunt date in folosinta de curand. In kitchineta erau de toate (noi o foloseam doar pentru cafeaua si ceaiul de dimineata). Baia era suficient de mare si se schimbau prosoapele si lenjeria o data la 3 zile.

Chiar nu ne-a lipsit nimic si nu am de ce sa ma plang.

Cel mai mult mi-a placut ca fiecare studio avea cate o terasa cu masa si scaune iar dincolo de terasa era plaja si marea. Da, practic eram pe malul marii. Plaja din fata studiourilor deloc aglomerata. Abia vedeai 2-3 sezlonguri ocupate.

A fost si un inconvenient – intre terasa si plaja era strada pe care treceau ziua masinile. Iar pe margine se parcau masinile (inclusiv a noastra). In timp ne-am obisnuit cu asta dar speram la mai multa intimitate si la mai multa liniste. In pozele de pe site nu se vedeau masinile parcate si arata cu totul altfel.

Terasa aia insa a facut toti banii cum s-ar zice. Ne-am uitat la mare aproape non-stop. Nici nu ne mai instalam umbrelele pe plaja. Mergeam direct in mare si inapoi la terasa noastra, atat de aproape era.

Seara – iar pe terasa, ascultam marea... In fiecare zi aveam program de urmarit asfintitul... ce mai...romantic.

Aproape de vila erau cateva terase unde se manca bine. Dar mergeam si la terasele din port-ul din Nikiti. Cand ne prindea seara in port, priveam asfintitul aici.

La Kazanis (200 m de vila) am macat de cateva ori peste si caracatita la gratar, foarte gustoase toate mancarurile lor. Cateodata asteptam destul de mult sa ni se aduca mancarea, dar noi cum nu ne grabeam, rareori ne deranja.

O supa extraordinara de peste, niste hamsii prajite si caracatita la gratar am mancat in cateva randuri la o taverna a carei nume nu mi-l amintesc dar care era fix langa bisericuta de unde incepea faleza. Un perete al bisericii era in terasa tavernei.

Trimis de miha_t in 22.01.12 01:28:56
Validat / Publicat: 22.01.12 07:31:37

VIZUALIZĂRI: 5834 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miha_t); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 in portul din Nikiti

[22.01.12 08:49:00]

melodia postata se poate sterge/schimba!

[28.01.13 21:31:45]

Ce ne poti spune despre serviciile oferite, despre propietarii studiourilor, despre camera si poate ceva despre preturi? Asa arata bine si se vede ca este un suflu nou in modul de prezentare! Te rugam sa revii cu amanunte despre cazare! Multumim, Adriatica!

[05.03.13 12:41:08]

@adriatica:

Fiind singurul user care a postat in sectiunea dedicata acestei locatii, revenim cu solicitarea de a da mai multe amanunte! Mutumim!

miha_tAUTOR REVIEW
[20.10.14 10:41:55]

Nu am mai avut activitate prea multa pe site. Imi pare rau ca nu am fost prompta cu descrierea. Cazarea a fost ok. Nu luxury asa cum o prezinta ei. Serviciile nu stiu cum sa le descriu. Ei in afara de cazare si curatenie nu ofereau nimic. Schimbau asternuturi si prosoape o data la 3 zile. E tot ce faceau. Am ales aceasta unitate de cazare ca sa fim pe malul marii. Probabil ca as mai merge aici. Proprietarii erau de treaba si serviabili.

[20.10.14 11:48:04]

@miha t. Mulțumesc pentru acest review. Intre timp am fost si noi la Filippos si ne-am simțit foarte bine. Condițiile de cazare au fost ok. Am detaliat intr-o postare câteva aspecte din vacanta noastră in Halkidiki -Nikitti. Toate cele bune! @ Adriatica.

adriatica, miha_t
Alte impresii din această RUBRICĂFilippos Appartments & Studios [Nikiti]: