ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.01.2012
DIN: Targoviste
ÎNSCRIS: 21.02.11
DEC-2011

White fir resort - dezamagitor

Am fost impreuna cu sotia si copilul de 4 ani si cu un grup de 11 prieteni (3 familii, cu 2 copii) si am ramas cu un gust amar.

Aveam rezervari la White fir valley hotel, insa cand am ajuns acolo am constatat ca rezervarile noastre erau pentru White fir resort (greseala agentiei de turism, se pare). Asa am ajuns sa petrecem 5 zile la acest hotel.

Referitor la cazare, conditiile au fost OK. Nu foarte bune, insa nici slabe, pentru cei care nu se asteapta la lux pentru aceste preturi, e OK. Am stat intr-un apartament cu 3 camere, mare, spatios, destul de confortabil, insa nu sa ne dea pe spate.

Curatenie sa facea in fiecare zi, desi nu am vazut ca in cele 5 zile petrecute acolo sa ne schimbe macar o singura data lenjeria de pat. In schimb curatenie sa facea si prosoapele se schimbau. Una peste alta, conditii acceptabile.

Supriza mare am avut-o cand a venit vorba despre masa si all-inclusive-ul pe care il platisem absolut toti 14 care am fost acolo. La prima impresie, am crezut ca all inclusive in acest hotel abia atunci s-a inventat.

Nu stiau ce anume este inclus din bauturi (si pe care le acceptau ca sunt incluse, nu le mai aveau), mancarea destul de bunicica, insa deloc variata, 2-3 feluri de mancare care se repetau obsedant in fiecare zi, sucuri la dozator care se terminau in maxim 10 minute de cand se dadea drumul la masa si nu se mai facea nici un refill, etc.

De asemenea am avut aceeasi senzatie neplacuta referitoare la all-inclusive la masa "festiva" de revelion, foarte saraca in bauturi si mancare. Dezamagitor...

In cele 5 zile petrecute acolo am ajuns sa imi para rau ca am platit all-inclusive, cred ca am fi fost mult mai castigati daca ne plateam mesele pe loc, preturile nu erau foarte mari.

Referitor la centrul spa, au o piscina destul de frumoasa, si un jacuzzi relaxant, insa apa avea cam mult clor. In rest apa era destul de calduta si curata. De asemenea, maseorii stiu sa-si faca treaba, iar oferta este variata, din acest punct de vedere a fost OK. Un masaj cu aromaterapie pentru sotia mea (60 min) a costat 80 Leva, aproximativ 42 EURO, iar un masaj antistres (50 min) 70 leva, aproximativ 36 EURO.

Exista si o camera de joaca pentru copii, care era OK, curata si destul de dotata cu jucarii si inca o sala cu jocuri mecanice, care insa erau mai mult stricate decat functionabile, ceea ce a reprezentat un mic stres pentru copilul nostru, de 4 ani, care ar fi dorit sa incerce masinutele si motocicleta de acolo, insa nu functionau.

Per total, cred ca ne-am simtit bine acolo numai datorita grupului mare. Desi hotelul este bunicel, pentru preturile practicate, serviciile lasa mult de dorit, in special partea de all-inclusive care nu o recomand nimanui, in cazul in care doriti sa stati la acest hotel. Iar pretul destul de mic pentru aceste servicii nu este un avantaj, pentru ca am primit exact ce am platit. Problema e ca nici daca am fi platit mai mult nu cred ca aveam ce primi mai bun.

Trimis de gabitzutgv in 13.01.12 11:16:58
Validat / Publicat: 13.01.12 12:17:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur Sofia

VIZUALIZĂRI: 1701 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabitzutgv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.55 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂTerra Complex Hotel (ex White Fir):