ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.01.2012
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 05.01.12
JAN-2012

A fost oki

Am hotarat sa postez si eu parerea mea despre acest hotel, neintelegand de ce se plang anumite persoane de cazare, mancare, etc, etc...

Multi incep prin a se vaita de drumul parcurs pana acolo cu auto propriu... de parca ar veni din vestul europei si merg spre bulgaria... nu uitati de unde plecati prieteni, asta este zona in care locuim... eu nu pot sa ma vait desi am colindat toata europa cu masina personala (cateva sute de mii de km)... pot spune ca se merge normal, ca pe la noi sau chiar mai bine pe unele portiuni si nu sunt decat 300km... nimica toata... nu inteleg de ce va vaitati... trec peste asta...

hotelul destul de ok, mare, curat, camere sunt ok, cu mult peste ce avem noi in mamaia... se face curatenie zilnic, prosoapele se schimbau zilnic se aspira camera zilnic... totul ok.

Sala de mese foarte spatioasa, cu terasa foarte mare, deci se poate si fuma dupa servirea mesei, mancarea foarte ok, cu foarte multe produse, clatite, inghetata, o multitudine de fructe, produse de patiserie, bere, vin, supe creme, gin, vodca, teouila, lichior de ciocolata, etc, etc...

parerea mea este ca trebuie sa fi un om rau sa nu fi multumit de tot ceea ce ti se ofera la banii dati... am platit pt 2 pers. 260 euro pt 6 nopti de cazare cu all inclusiv in perioada 10-16 iunie 2011... cu acei bani mergeam la noi in conditii oribile si probabil muream de foame si sete... deci, hai sa nu fim rai si sa vedem lucrurile asa cum sunt... ne-au batut clar la turism si trebuie sa o recunoastem... si sa beneficiem de faptul ca suntem vecini cu ei...

Serios, este cat se poate de bine, mergeti cu incredere si nu o sa va para rau de banii platiti... iar pt cei care nu au avut inca curajul sa iasa din tara va spun sa nu ezitati sa o faceti... nu va mananca nimeni in alta tara... si e cu mult mai bine si mai ieftin decat la noi... credeti-ma.

Statiunea este foarte curata, nu este desmatul de la noi cu manele la fiecare colt de discoteca sau boutique, nu ai de ce sa scoti un ban din buzunar... ai tot ce-ti trebuie...

Am cheltuit in 7 zile doar 35 lei fiindca nu aveam nevoie de nimic... am luat decat suveniruri... pare incredibil dar este adevarat... merita incercat... dar nisipurile de aur nu albena sau balcik... sper sa va placa. Vacanta placuta in 2012.

Trimis de ady972 in 05.01.12 20:04:40
Validat / Publicat: 05.01.12 21:22:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3681 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ady972); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.01.12 21:23:21]

@ady972: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

hlli
    [05.01.12 22:03:43]

@webmaster10

Cred ca ar trebui corectata data sejurului nu cred ca poate fi ianuarie 2012.

In review se face precizarea ca ar fi 10-16 iunie 2011.

[05.01.12 22:56:48]

@hlli: asa este... am fost intre 10-16 iunie 2011... pe 05- 01-2012 am postat review-ul

[06.01.12 06:59:22]

@ady972, mie personal acest review imi place.

Sa spun si de ce?! Pt ca vad lucrurile la fel ca si tine, nu te plangi, nu observi lucruri lipsite de importanta, nu dramatizezi, iar cei care ar trebui sa inteleaga, poate, au inteles.

Cum reusesc oare atat bulgarii cat si turcii sa ofere vacante placute cu 200/e pt un sejur?

[06.01.12 20:00:10]

In primul rand SARUT MANA, multumesc ca ati citit si sunteti de acord cu ceea ce am scris. Sigur ca nu ma plang cat timp realizez ce concediu poti avea in romania cu o suma de bani foarte mica si ce se ofera de catre bulgari la aceeasi suma... trebuie spus din capul locului ca iubesc Romania asa cum am facut-o noi (ea ca tara nu are nicio vina), dar in acelasi timp pot recunoaste si meritele altora... asa inteleg eu democratia... cat despre litoralul bulgaresc, ce sa spun???!!!... este plin de nemti, rusi, polonezi, am vazut si belgieni, francezi, englezi, popoare cu mult mai pretentioase decat noi care se distrau frumos si erau foarte entuziasmati de ceea ce vedeau in bulgaria... fiecare cetatean indiferent de natie doreste "ieftin si bun"... despre noi ca popor ce sa zic, cred ca suntem snobi, suntem acei "saraci dar extravaganti"... si stim sa comentam negativ realizarile altora datorita incapacitatii noastre... pacat. Eu m-am simtit tare bine la nisipuri, chiar mi-a placut. Anul acesta doresc sa merg in Kusadasi fiindca nu l-am vazut. Aveti idee, oare merita din punct de vedere calitate, pret, distanta si ceea ce este de vazut acolo?? Fac mentiunea ca am vazut litoralul israelian, italian, grec, cipriot si din anumite puncte de vedere pot spune ca cel bulgaresc ar fi peste acestea. Multumesc anticipat pt raspuns.

vera77
    [08.01.12 15:22:35]

Mergi cu toata increderea la Kusadasi, nu vei regreta nici un leu si nici un minut. daca mergi cu masina, peisajele in Turcia sunt de vis, mergi prin munti si ai marea la picioare. Drumurile sunt super, doar atentie la radare. Turismul turcesc da clasa multora, numai sa te informezi in privinta hotelului. Pot sa_ti recomand din inima hotelul Grand Efe din Ozdere, un satuc minunat la vreo 15 km de Kusadasi. Poti rezerva direct pe Kusadasihotels.com, fara comisioane de intermediere. Vacante cat mai frumoase!

[08.01.12 16:19:32]

@ady972: buna ziua si scuze pt intarzierea raspunsului solicitat.

Da! Ady, asa cum te-am descoperit citindu-ti review-ul se pare ca esti o persoana cu picioarele pe pamant si nu-ti faci iluzii si nu emiti pretentii pt un comfort de 7*, daca ai platit pt 3*

Sa intram insa in miezul problemei: eu merg de 5ani in fiecare septembrie (este luna potrivita pt mine ca si concediu si ca temperatura) in statiunea Kusadasi la acelas hotel deoarece mi-au convenit conditiile. Chiar daca parerea unora este contrara (sa nu mananci aceasi mancare zi de zi), atat timp cat conditiile sunt unele o. k. din toate pct. d. v, n-am sa schimb locatia pt ca am auto in dotare si am oportunitatea de a ma misca acolo unde doresc.

Costul unui sejur de 7/nopti/all. incl. era in sept. 2011 126/E/pers. Mancare... doar sa fii prea mofturos... cata doresti! Bauturile racoritoare, la discretie (dozator) bere Tuborg, vin rosu si alb, gin, raki-ul lor, cafea, apa plata (dozator), apa minerala imbuteliata (sticlute mici 200ml) intre pranz si cina hamburger, sedwich, pizza, mai putin inghetata! Cu alte cuvinte, exact cum spui si tu, nu ai nevoie de cheltuieli "extra" in ceea ce priveste mancarea si bautura.

Despre cheltuiala drumului, eu am ales 4pers. intr-o masina, revenindu-ne 300/ron/pers dus-intors aici incluzand si rovigneta si trecera cu ferry-boat-ul de la CANAKKALE.

Mai ai si o alta varianta, aceea cu un autocar, in sezon existand curse regulate Bucuresti-Kusadasi.

Si acum sa termin in aceeas nota cu tine, merita sa vezi aceasta statiune, merita sa faci drumul chiar daca distanta de la tine pina acolo este usor mai mare (eu am 1150km) iar raport calitate/pret, nici nu incape discutie.

Hotelul este in zona 0, centru, pe faleza, din balcon o priveliste extraordinara spre Egee si spre navele de croaziera care pt o zi ancoreaza in port.

Personalul f atent si prietenos, camerele mari si luminoase, lift, A. C. paturi imense, curatenie, intr-un cuvant este f bine.

Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai doresti amanunte, oricand cu placere!

Maria

vera77
    [08.01.12 16:24:17]

@maria55: Sa ne spuneti si noua numele hotelului, nu prea gasesc preturi convenabile pentru familia mea numeroasa (2 adulti si 3 copii).

[08.01.12 16:29:31]

@vera77: hotelul se numeste Surtel, iar pt tine exista oportunitatea unui apartament, copiii pina la 12,99 avand gratuitate! Singurul lucru care am omis (uitat) sa-l spun este ca plaja este undeva la 200m de hotel. Are insa piscina, nu de dimensiuni uriase dar f o. k. pt mine.

Posibilitati de distractie si plimbare pt cei mici... vis-a-vis!

Vacanta placuta, Maria.

[09.01.12 14:25:50]

In mod exceptional, (datorita unui pm primit in urma cu cateva clipe) am reinviat ultimele 4 ecouri, fiind de utilitate maxima intr-un anumit context.

Rog a nu se continua discutia pe acest fir, aveti posibilitatea mesajelor personale sau chiar topicul hotelului respectiv, multumesc pentru intelegere.

[09.01.12 14:46:10]

@webmaster10: acum am vazut, citit si ne comformam.

Cu scuzele de rigoare, Maria55

[11.01.12 15:58:41]

Salut Maria

ai postat un reiview excelent din punctul meu de vedere dar vreau sa-ti pun o intrebare: intentionez s-mi petrec sarbatorile de Pasti la acest hotel si sunt curios ce variante de a parca masina in siguranta exista.

Multumesc

[11.01.12 17:12:11]

@pelerin: despre care hotel vrei amanunte? Hotel Surtel sau Park Hotel Golden Beach?

Review-ul a fost scris de @ady972, eu am scris doar un ecou! N-as dori sa se creeze o confuzie.

Multumesc, astept.

Maria

[11.01.12 22:52:25]

@pelerin: sunt ady972... salut. SIGUR TI-O VOR FURA )))))... daca te vei mai uita mult la televizor (glumesc). Din pacate un gust amar d. p. d. v. al parcarii... Exista la intrarea principala a hotelului parcare suficienta (cred ca pt 15-20 masini)... cred, nu sunt f sigur, iar pe laterala hotelului o parcare ceva mai mica pt vreo 3-5 masini si o portiune de spatiu verde. Credeti-ma, cand am fost eu, in parcarea mare cred ca erau 4-5 masini, adica aproape goala, iar pe laterala, parcarea era ocupata iar spatiul verde transformat in parcare de catre conationalii nostri... tipic romanesc... Mai mentionez ca toate masinile erau din Romania. In hotel se aflau 450 de turisti nemti, veniti toti cu avionul si transportati la hotel cu autocare, iar romani cred ca eram 30-50 de pers. (Am intrebat la receptie nr turistilor nemti)... erau tineri de 18 ani, absolventi de liceu... NU POT DESCRIE IN CUVINTE CE ERA IN ACEL HOTEL... dar pana la ora 14 cand se trezeau era liniste... si dupa ora 22.30... dar noi fiind pers. tinere ne simteam bine in compania lor... era distractie multa, cu bautura fffff multa... dar nu deranjau, nu erau mitocani, sau prost crescuti... chiar aveau mult bunsimt... noua ne-a placut.

[11.01.12 23:01:55]

@maria55: maria, tu ai fost la park golden beach? ... daca da, cum ti s-a parut comparativ cu kusadasi si hotelul in care mergi? ... vreau sa faci o comparatie intre statiuni si cele 2 hoteluri... banii sunt la fel. multumesc

[12.01.12 08:53:03]

@maria55: Ai dreptate te am confundat cu ady practic ma intereseaza Park Hotel Golden Beach pentru vacantade Pasti

Te rog sa ma scuzi

[12.01.12 08:56:09]

@ady972: Multumesc mult! cred ca sigur ma voi reorienta spre alta locatie, nu sunt pretentios la mancare sau cazare dar vreau multa liniste.

Multumesc inca o data, toate cele bune.

nelu73
    [01.03.12 09:44:26]

Sunt total de acord cu ce ai scris. Pacat ca cei ce critica (nu toti) lasa de dorit in comportamentul lor si creza impresie proasta despre romani in strainatate.

nelu73
    [28.01.13 12:19:27]

@ady972: Sunt decord cu tot ce ai scris si eu am fost foarte multumit la acest hotel

ady972, GabrielaG, hlli, maria55, nelu73, pelerin, vera77
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: