ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Sub orice critică

la PMM* = 72 USD

Nu iarna!!!

Deci, asa cum este si titlul nu recomand acest hotel iarna, e destul de racoare, eu una prefer caldura, nu sa stau la 23grade asteptand sa se faca un pic mai cald, am venit braonzata dar nu am murit de cald, cand ieseam din apa cam inghetam... apa la piscine este sloi, singurul loc unde este mai calda este la water park, se poate face baie, de fapt se poate ateriza in ea, deoarece supraveghetorii topoganelor fluiera imediat la tine ca sa iesi afara, sunt ok daca vrei sa te balacesti bazinele a caror apa se inatlneste cu cea din waterpark, este calduta si te poti balaci...

Toate piscinele extrem de curate, deci nici un repros.

Camera este intr-adevar mare, baia la fel, finisarile de cea mai proasta mana de lucru, curatenia in camera se face zilnic, noi am dat camerstului 10dolari, pt a schimba mereu prosoapele.

Mancarea este slaba din punctul meu de vedere, nediversificata, la toate restaurantele era aceaiasi mancare apr zilnic, ce era f buna era pizza facuta numai in anumite locuri, depinde cine o facea si acolo, nu va asteptati la cine stie ce mancare si oricum nimic nu seamana la gust asa cum il stiam eu, pana si in piure puneau un condiment oribil si ii strica gustul. Aaa app de pizza, erau f zgarciti cei ce o faceau, tot ei iti puneau si in farfurie, iti puneau maxim 2patratele, asta daca nu cereai mai multe, si cand faceai asta se uitau cam urat, zici ca iti dadeau din pizza lor, acele patratele avea unul cam 4X4... aiurea rau.

Bauturile ff slabe (ma refer strict la sucuri) dar si cocktail-uri facute cu asemenea sucuri ies oribile, singurul suc ce era baubil era cola, de la dozator bineinteles, daca vroiai ceva din vitrina imbuteliat (cola, fanta, bere la doza) costa 2dolari, deci erau numai sucuri la dozator, asa zisul suc natural dintr-un alt dozator era facut din prafuri si apa.

Foarte buna era ciocolada calda de orice fel de la cafeneau din receptie, acolo da era gustoasa si ce vedea ca nu se zgarceau ca cei de afara, mai era una chiar langa intrarea in receptie, acolo era oribila, daca sus din aceaiasi cantiatte faceau una, jos faceau 3...

Ospatarii debarasau destul de repede mesele, incercau sa se bage cu copii mult in seama, in mare parte erau ok, nimic de reprosat.

Receptionerii cam vai de ei cu engleza, internetul era cu plata si in lobby, 7euro ora, 4euro jumatate de ora.

Una peste alta d. p. d. v al meu acest hotel nu merita clasifiecarea de 4stele si jumatate care i-au fost atribuite pe site-ul de pe care am comandat si nici suma pe care am platit-o.

Am fost in mai multe hoteluri si acesta nu era nici pe departe luxos ci doar curat si satisfacator!!!

Excursii nu am putut face din cauza vremii reci, nu era frig dar nu era nici cald, au fost zile mai calde si zile cu vant rece, cand am plecat de casa ne gandisem sa facem o excursie la insula Giftun, ajunsi la mare am incercat apa si am zis nici o sansa sa ne scufundam in apa ce era sloi, am bagat decat picioarele.

Drumul pana la plaja nu era f lung, pe jos il puteai face sau cu caruta (microbuz), deci era intr-o stare jalnica acel microbuz, dar functiona... la plaja am avut supriza ca asezati pe un sezlong sa ne zica individul ce facea curat pe acolo ca nu avem voie sa stam acolo, ca aia e plaja pt Dana beach si ca noi sa ne dam 20metri mai la dreapta, am intrebat ca dc, a zis ca asa e regula, bineinteles ca nu ne-am dat, am mai stat 15minute si am plecat, la barul de la dana beach de pe plaja, am incercat sa iau un suc, nu scria nicaieri de la care avem voie sa luam sai de la care nu, mi-a s-a spus la toate pe rand ca de aiic nu ai voie, mergi la urmatorul si tot asa, pana la urma am renuntat.

Cumparaturi de suveniruri am facut la cleopatra bazar, preturi bune si fixe, comercianti de pe troatuare erau f insistenti, plecai cu migrena la hotel.

Intr-o zi am hotarat sa mergem la senzo mall, care se afla cam la 1km maxim fata de hotel, asta afland apoi, vroiam sa cumparam un cablu VGA si unul de sunte sa putem pune filmele de pe calc pe tv, in drumul nostru spre senzo mall, cred ca mai aveam 200m, nu se vedea acest mall, se opreste un taxi langa noi si ne intreaba daca vrem taxi zicem ca nu, el ne intreaba ca senzo mall, si ca daca da sa nu mergem acolo ca e inkis ca sunt musulmani si ca se roaga si daca vrem ne duce el undeva unde este un mare metro, intins pe un km suprafata si ca vom putea face cumparaturi de acolo, parfumuri si alte chestii, a zis ca ne i-a 20lire, am zis ca e ieftin si hai daca ala tot e inkis, am ajuns in hughada, 10km am mers, unde sa ajungem la o casa intunecata cu nsite arabi imputiti, in care se vindea chestii d-alea lor, nimic care sa zici ca te-ai gandi vreodata sa cumperi, haine pt ei si alte porcarii, am plecat de acolo fara sa luam nimic, in drumul nostru catre marele *METRO* am vazut cam cu 50m inainte de acest *metro* un magazin cu chestii de calc, ne-am intors pe jos la el, si arabul nostru taximetrist care ne lasase acolo si ne-a spus ca intr-o ora vine sa ne i-a a fost sunat de catre cei de la magazin cum ca am plecat, noi nu ii achitasem taxiului ca nu a vrut, a insistat sa ne duca si inapoi, cu vrajeala ca alt taxi ne va lua mult mai mult si chesti de genul, eram in fata magazinul IT si ne intreba ca unde mergem, i-am zis ca ii platim acum si ne intoarcem cu altceva, bineinteles ca nu a vrut, noi dadeam sa intram in magazin si el zicea nu e nici un magazin, un cretin!!! pana la urma am intrat, am cumparat ce ne-a trebuit, mult mai ieftin ca la noi si i-am zis sa ne lase la senzo mall, de data asta desi trecuse decat 30minute nu ma era inkis, cand ne-a luat ne-a zis ca e inkis de la 12 la 15, ajunsi la mall, am vrut sa ii dam 20lire asa cum stabilisem, a zis ca nu 40lire, deoarece aveam carutul in portbagaj al nepoatei mele am zis ca hai sa ii dam ca sa nu ramanem fara carucior.

Animatia in hotel nu exista, erau unii la piscine dimineata dar inghetau de frig in apa rece, incercau sa fara water gym dar nu prea aveau cu cine, seara nu era destul discotecta pt copii, pe care un individ o tot numea many dico, era cel ce striga cu copii pe acolo.

Una peste alta nu nu m-as mai intoarce la acest hotel si nici in Egypt!!!

A fost bine ca ne-am odihnit, waterpark-ul era dragut dar ne-am plictisit repede...

Trimis de sabina333* in 04.01.12 15:42:12
    Validat / Publicat: 04.01.12 16:58:53
    • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 4044 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sabina333*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 72.00 USD pe cameră

miracolo
    [04.01.12 18:11:48]

imi pare ft rau pt toti cei care au avut experiente neplacute prin eggipt... eu am fost doar o singura data in resortul tia eights ....

- -

Nota WM: textul a fost incarcat ca review nou: vezi impresii

webmaster20*
    [04.01.12 18:28:49]

@miracolo, asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acelei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l folosind linkul Adauga impresii noi -cred ca acesta este resortul la care faci referire. Multumim.

miracolo
    [04.01.12 18:40:16]

@webmaster20:

da am si facut transferul mesajului si scuze este tia heights... multumesc...

vera77
    [04.01.12 20:17:33]

Imi pare rau de experienta neplacuta pe care ati avut-o. Nu am fost inca in Hurgada, dar in Sharm m-as intoarce si de nu mi-ar oferi nimic de mincare sau de baut, doar pentru peisajul acvatic de vis. Sper sa uitati aceasta calatorie neplacuta si sa incercati o viitoare vizita in Sharm. Va merita, te asigur!

munteanbeatrice
    [28.08.12 23:00:18]

Cred ca ai scris aces rewiew cand erai foarte nervoasa.

Egiptul este o tara deosebita, oamenii nu sunt ca noi, dar voi scrie un rewiew despre ce trebuie sa sti cand mergi in Egipt.

Eu am fost in Egipt 2 saptamani in decembrie- revelion si ianuarie.

Chiar nu am murit de frig. Seara era un pic mai racoare dar ziua erau 25 grade.

Imi pare rau ca nu ti-a placut Egiptul. Eu am fost fascinata de el. Chir vreau ca in octombrie- noiembrie sa mai merg odata. Macar ai vazut piramidele si Sfinxul?

Daca nu, ai fost degeaba in Egipt.

[09.11.14 15:14:41]

@sabina333 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

sabina333*AUTOR REVIEW
    [09.11.14 15:18:07]