ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.12.2011
  • --- M ---
    DIN: piatra neamt
    ÎNSCRIS: 16.12.11
    SEP-2011

Am fost, am vazut, mi-a placut...

Abia astept urmatorul sezon pentru a merge din nou.

Am ajuns in jurul orei 12... cazarea intr-o jumatate de ora fara probleme... camera la etajul trei, sea view, spatioasa, curata, cu AC ireprosabil, in corpul tip turn, cu o priveliste care facea toti banii.

Cat priveste masa... all inclusive... erau de toate pentru toti, inclusiv pentru cei mai mofturosi (clatite, inghetata) cu care te rasfatai zau asa... ca sa ma intelegeti in tot sejurul nu am ,,apelat" niciodata la gustarile dintre mese... in schimb berea, buna,

multa si mai ales rece, sa tot stai la plaja... pentru copii pepsi, seven up...

puteai ,,degusta" si cocktail-urile... erau cateva cu nume exotic, chiar reusite (cuba libre, tequila sunrise, vodka screwdriver, etc) eu zic sa le incercati pe toate si veti vedea ce si cum... mai ales ca aveti si unde: lobby bar, pool bar, beach bar

Este o zona mai linistita a statiunii cu mai putin entertainment pentru adulti (asa ceva exista partea centrala si de sud a statiunii plina de distractii de tot felul) dar copii aveau parte in fiecare seara de un program de divertisment in trei limbi diferite cu cateva animatoare pline de nerv.

Una peste alta, daca vrei sa te relaxezi, sa beneficiezi de tot confortul de care ai nevoie, atunci alege fara nici o retinere Berlin Golden Beach.

Trimis de george1863* in 17.12.11 22:35:34
    Validat / Publicat: 18.12.11 07:36:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Atlas, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 3677 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (george1863*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P02 prima dimineata

[17.12.11 22:50:14]

@george1863: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[18.12.11 13:27:20]

@webmaster10: multumesc si eu si voi reveni cu siguranta

aurelian14
    [10.01.12 10:34:07]

poti sa-mi spui si mie, te rog, cum e cu parcarea la acest hotel?

[10.01.12 11:49:29]

@aurelian14: parcarea se afla in spatele hotelului, este pazita (stai fara nici o grija) costa 5 leva pe zi si se plateste la sfarsitul sejurului.

aurelian14
    [10.01.12 11:59:39]

Este in regula.

Multumesc mult!

Michaell
    [10.01.12 12:15:14]

@ george 1863

inca nu am fost la bulgari in schimb cunosc litoralul romanesc - am fost si vara trecuta. in opinia ta - care sunt punctele in care se deosebeste cel mai tare partea bulgaresca de cea romanesca? este pretul, sunt serviciile oferite, comfortul hotelurilor, ect? ma rog, m-ar interesa parerea ta.

[10.01.12 12:27:35]

@aurelian14: cu multa placere.

[10.01.12 12:36:13]

@Michaell: cred ca ti-ai raspuns singur in mare masura... raportul pret/calitate este net in favoarea bulgarilor, la fel si serviciile (in ciuda catorva review-uri sa le spunem rautacioase-dar fiecare cu opinia lui)... prea putine lucruri ar putea sa-ti aminteasca de litoralul romanesc... un minus (?) ar fi ca la majoritatea hotelurilor se plateste parcarea (la unele cam mult si 10 euro/zi) dar nu ai grija masinii pe perioada sejurului... una peste alta se merita incercat si sigur nu vei regreta (alege-ti cu grija hotelul, in functie de ce ai mai citit pe net si... distractie maxima).

Michaell
    [10.01.12 12:39:04]

@ george

intradevar 10 € parcare - cam piperat, dar ma rog, daca in rest merita, de ce nu?!

oricum iti multumesc pentru raspuns.

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [11.03.12 21:35:02]

@Michaell: Daca imi permiteti o sa va spun si eu de ce in ultimii ani am ales litoralul bulgaresc, cu toate ca Mangalia este statiunea copilariei mele si de Constanta ma leaga amintirea copilariei fiului meu, cand an dupa an inchiriam un apartament foarte aproape de Mamaia.

Din pacate serviciile de pe litoralul nostru s-au deteriorat de la un sezon la altul, exista, este adevarat, hoteluri foarte bune, dar scumpe in raport cu serviciile oferite, iar impresia generala este de lipsa de interes fata de cerintele turistilor.

In plus, la inceput si la sfarsit de sezon, cand merg eu de obicei la mare statiunile noastre par parasite.

Am ales vacantele la mare in Bulgaria initial datorita preturilor foarte bune si datorita distantei mici fata de Bucuresti. Am gasit statiuni curate, foarte bine ingrijite, cu hoteluri de toate categoriile, toate insa foarte curate, cu personal politicos si atent. Am fost cazati in Albena, Nisipurile de Aur, Constantin si Elena, Sunny Beach, Duni. Am vizitat Balcicul- va recomand cu toata caldura Castelul Reginei Maria-, Nessebarul, Sozopolul care reprezinta o alternativa pentru cei care nu doresc vacante all inclusive. Sper ca impresiile scrise de mine pe

acest site referitoare la unele dintre hotelurile si statiunile vizitate de mine pot oferi eventuale informatii suplimentare. Recomandarea mea s-ar indrepta spre hotelurile Grifid din Nisipurile de Aur, Club Evrika si Helena din Sunny Beach, hotelurile din complexul de la Duni pentru all inclusive sau un hotel mic din Nessebar, Sozopol sau Balcic pentru o vacanta fara all inclusive, de preferat la sfarsit de sezon.

Inchei cu mentiunea ca de vacantele in Bulgaria am fost multumiti atat eu si sotul meu care am depasit 40 de ani, cat si fiul nostru care va face anul acesta 17 ani- animatia pentru copii si adolescenti este de regula bine pusa la punct- precum si bunicii familiei, care traiesc a doua tinerete la varsta pensiei.

O seara buna, Floria

aurelian14, Floria, george1863*, Michaell