ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2009
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

Către satisfăcător

Puteti incerca

Am fost cazati la Hotel Sunrise, unde o parte din ceea ce descriau unii prin 2008 nu se mai intampla si in 2009. De exemplu: nu exista nici o farmacie, nici un dentist, nici un minibar in camera, biliard doar o masa si aia fara bila alba (serios), palete pentru ping-pong rupte si fara burete si multe alte neconcordante.

Personalul poti sa-l imparti relaxat dupa cum trateaza romanii vs alte natii (nemti, nordici, bulgari) - in nesimtiti si cat de cat. Cel mai nesimtit era soferul care trebuia sa te duca la plaja si sefa de sala de la restaurant. Aveau niste gesturi din era comunista sa te impinga sa intri in panarama de microbuz (fara manere de deschidere a usii), sau sa bruscheze copii care mergeau de pe terasa in restaurant sa ia un suc la 14:45 cu toate ca programul era pana la 15:00.

Mancarea bunisoara, bere slaba, vin slab si acru, suc la dozator tip TEC.

O nota buna pentru animatori (f draguti), pentru curatenia piscinelor si a hotelului care sunt mult peste 3 stele.

Sa nu aveti nevoie de doctor ca ambulantele sau doctorii sunt contra cost; cu toate ca am avut card european de sanatate... Pe un consult (doar stetoscop pe spate si pe burta la copil) am platit 120 leva = 300 ron. Mi-a fost prescrisa o reteta pe care la ora 2 noaptea cautam sa o cumpar de la 20 de km distanta, din Varna, deoarece in statiune nu exista nici o farmacie non-stop.

Cam astea au fost peripetiile mele la bulgari, ce ma fac ca data viitoare sa aleg din nou nisipuri din tari vestice.

Trimis de valy78asp in 08.07.09 14:48:57

VIZUALIZĂRI: 1695 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valy78asp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

DanaT
    [08.07.09 15:06:44]

Imi pare rau de tot ce ati patit. E chiar naspa sa astepti un an intreg vacanta si apoi sa te intorci acasa dezamagit.

Sper ca nu v-ati imbolnavit din cauza conditiilor sau a mancarii...

In august mergem si noi tot la Sunrise.

S-au prostit de tot bulgarii?

E adevarat ca nu au minibar in camera? In oferta ei spun ca au.

Cum erau camerele? Sunt spatioase? Noi am luat o dubla comfort.

valy78aspAUTOR REVIEW
    [08.07.09 15:23:41]

Noi am fost 2 familii si in nici o camera nu era minibar.

Ai intuit tu ceva cand ai spus de imbolnavire din cauza mancarii. Cam asta am patit eu, sotia dar cel mai grav a fost copilul care voma din 20 in 20 de minute. Ceva a fost in acea seara pentru ca am vazut prea multi copii simtindu-se rau si vomand, unul in timp ce alerga spre wc, saracul nu s-a mai putut abtine si... Dar poate a fost o intamplare nefericita si voua nu o sa vi se intample asa ceva.

Platiti pe unde va duceti cu cardul, sa nu cumparati leva la 2.5 - 2.6 ron. La card rata de schimb a fost la cursul BNR adica 2.1 ron. Cel mai avantajos este sa platesti cu cardul, apoi sa schimbi lei si cel mai mult pierzi daca schimbi euro in leva.

Camerele arata bine spre foarte bine de curand renovate.

Sa aveti la voi 20 euro ptr garantia la telecomanda aerului conditionat (probabil valabil doar pentru romani).

Va doresc mult soare si vacanta placuta!

DanaT
    [08.07.09 16:23:30]

Multumesc de gandurile bune! O sa revin cu impresii.

DanaT, valy78asp
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Sunrise Hotel: