ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.11.2011

Sub orice critică
Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Cea mai neplacuta experienta

Hotelul arata OK. la fel si locatia. Din pacate [personalul] (compus din mama si fica) este sub orice critica la capitolul serviabilitate. Degeaba se lauda Doamna Manager ca are x facultati daca nu are nici macar un pic de bunavointa la capitolul "custome care".

Sa le luam pe rand:

1. a intrebat de la inceput daca avem copil si ce varsta are - nu i-a convenit ideea de a veni cu copil. ar prefera sa nu aducem si "dracul" cu noi.

2. caldura se opreste dimineata la ora 6 dimineata - pe la 9 e deja mult prea frig in camera (sub 17 grade) iar afara sunt doar vreo 0 grade. Noroc ca e bine izolat hotelul. Probabil daia nu vrea copil, ca sa nu raceasca!?

3. ne-am trezit cu Doamna Manager in camera sa ne stinga luminile deoarece consumam cam mult?!?!

4. micul dejun este sub orice alt mic dejun la 3*. Fara desert, doar niste feli stravezi de sunca si salam plus miere, unt si gem. Oricum daca luai din toate se uita urat la tine.

5. Am fost facuti in toate felurile (imposibil de reprodus, nici macar nu stiu atatea injuraturi) de Managera pensiunii

6. In grup de 3 persoane fiind am intrebat daca putem manca ceva la restaurantul pensiunii. Ni s-a raspuns ca poate face maxim o friptura dar nu poate sa faca mancare pentru "tot grupul". Am zis OK, mancam in Predeal si revenim daca ne serveste ceva de baut. Ne-a asigurat ca bautura serveste. Cand ne-am intors restaurantul era inchis si nu a vrut sa il deschida. Cum naiba sa faci afaceri in acest fel. La niciuna din toate acele certificari pe care pretinde ca le are Managerul pensiunii nu se invata ca daca vrei sa faci profit trebuie sa servesti clientul? Cum sa refuzi sa vinzi o bere? Pai e cel mai usor castig posibil! Inteleg ca e greu sa faci 3 fripturi dar sa refuzi sa vinzi o bere??

7. Dupa prima noapte am fost dati afara din hotel pentru ca am inceput sa intrebam de caldura, de masa, si pentru ca seara am stat pe holul hotelului sa jucam carti (restaurantul fusese inchis) si pentru ca platind o masa festiva ni s-a impus sa o luam la o anumita ora iar noi am vrut sa negociem acea ora. Doar cand am sugerat sa luam masa un pic mai tarziu Doamna s-a inflamat iremediabil.

8. (daca nu era suficient) am fost acuzat ca am furat un remi!?! exact de asta venisem acolo si am platit 300 lei, ca sa fur un remi!

9. (ultima) Doamna Manager a refuzat insistent sa primeasca banii prin ordin de plata sau POS. Deduc (eu) ca ori are poprire pe cont ori vrea sa faca evaziune fiscala. Oricare din variante ar fi daca vrei sa castigi bani trebuie sa fi serviabil si asa cum si eu platesc impozite, ma astept sa o faca si ea.

Concluzie: Nici daca e ultima pensiune diponibila (de obicei asa e) si nici daca imi da cineva bani sa stau aici nu voi mai reveni. Inca sunt in stare de soc ca poate sa existe asa ceva in domeniul serviciilor.

Trimis de catalix in 21.11.11 16:46:39
Validat / Publicat: 21.11.11 18:03:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL. A mai fost în/la: Poiana Brasov (H Miraj, H Rina Vista), Sinaia (hotel Economat), etc

VIZUALIZĂRI: 2946 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalix); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.11.11 17:24:48]

Spune-mi, te rog, ai fost cumva in acelasi grup cu autorul review-ului de aici?

Este o intrebare formala, sper sa nu vezi nimic "de rau" in ea.

catalixAUTOR REVIEW
[21.11.11 17:49:02]

@Admin: nu, nu am fost niciodata la Pensiunea Margaritar.

[21.11.11 17:52:27]

off, scuze, despre acest review era vorba... (din aceeasi destinatie, Hotel Meitner Predeal, si incarcat cu putin timp in urma)

catalixAUTOR REVIEW
[21.11.11 17:57:05]

@Admin: nu stiu cine e Grigore Parma si nici nu stiu sa fi scris cineva din acel grup aici dar comportamentul Doamnei Manager mi se pare familiar, din pacate. Pensiunea a avut un grup chiar pana sa ajungem noi iar ziua urmatoare zicea ca vine altul. Si ca sa se asigure ca are timp sa se pregateasca pentru urmatorul ne-a dat pe noi afara.

[21.11.11 18:02:27]

Multumesc. Avand in vedere statutul si vechimea ta in comunitate, consider cele de mai sus suficiente pentru publicarea *cu note* a reveiw-ului. (Regulamentul nu permite mai multe evaluari din partea aceluiasi grup; in aceste cazuri, articolele sunt publicate, de regula, insa fara note)

catalix
Alte impresii din această RUBRICĂMeitner Hotel: