ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2011
    ÎNSCRIS: 11.10.11
    OCT-2011

Extrem de nemulțumit

Absolut... oribil

Pentru inceput, trebuie sa spun ca celelalte articole despre acest hotel ne-au indus in eroare si ne-au convins sa ne cazam acolo. Din pacate, ele nu descriu nici pe departe situatia reala de la acest hotel, cel putin pentru acest moment. Nu sunt genul care scrie impresii din calatorii, chiar daca umblu destul de mult insa, acest loc merita un tratament aparte.

Cele 14 ore petrecute la acest hotel au fost pentru noi un sir lung de dezamagiri, din prima clipa in care am intrat pana in momentul mult asteptat al plecarii catre urmatoarea destinatie.

Primul moment neplacut pentru noi a fost check in-ul. Doamna plictisita de la receptie parea deranjata de sosirea noastra tarzie ce-i drept, undeva in jur de 9 PM. Probabil, pentru acest motiv ne-a dat doua camere la etajul 3 in partea opusa a cladirii. Nu exista lift, nu exista personal auxiliar care ar putea suplini contra cost acest impediment, astfel incat a trebuit sa facem un efort considerabil si neasteptat pentru a ajunge la camere... Am glumit pe seama acestui moment si am incercat sa ne facem sederea placuta dar, nu a fost sa fie.

Tot elanul nostru s-a daramat atunci cand am intrat in camere. Toata mobila e veche, deteriorata si tocita. Baile sunt infecte si ne-am temut la propriu ca am putea lua vre-un "suvenir" de piele astfel incat nu am facut dush si am incercat sa o folosim cat mai rar. Internet nu exista iar televizorul are doar vre-o doua posturi, probabil pachetul minim si gratuit de la vre-o firma de cablu ratacita prin coltul ala de lume.

Urmatorul moment dezamagitor pentru noi a fost cina. "Restaurantul" este o cantina comunista si pastreaza inca multe decoratiuni din acele timpuri, deteriorate de trecerea celor 20 ani. As putea spune chiar ca nu s-a schimbat nimic, probabil proprietarul este un nostalgic al acelor vremuri. Fundalul sonor a fost deosebit - ne-am "delectat" cu Divertis pe ProTV la maxim. Chelnerii nu au avut binevointa sa schimbe postul sau sa dea mai incet deoarece ei chiar urmareau emisiunea si probabil ca legea e facuta de cel care are telecomanda...

Despre mancare, cred ca a fost cea mai mare dezmagire. Ciorba de fasole in paine la care visam cu totii de multa vreme, nu era in paine si nici fasole nu avea. Era mai degraba o ciorba de morcovi doar asezonata cu cateva fasole, fara gust. In mod firesc, am refuzat-o insa in final ne-a fost trecuta in nota de plata. Celelate mancaruri - un somon cu un puternic miros de peste si cu un gust dubios, pastravul bunisor (adica comestibil), friptura banala, fara condimente, multa multa mamaliga si niste preturi extraordinar de mari. In final, toata mancarea si doua sticle de vin ne-au costat aproape 400 lei. Nu m-as fi plans daca am fi mancat bine, dar am mers la culcare flamanzi.

Cand am ajuns in camera am remarcat cu surprindere ca era frig si frig a fost pana dimineata. Prin urmare, m-am trezit la ora 7.30... de frig chiar daca am remarcat ca erau fierbinti caloriferele.

Micul dejun, saracacios, produse ieftine, fara gust, cafeaua infecta si din nou, mult frig. Am asteptat cu nerabdare sa plecam si am plecat cat am putut de repede, hotarati sa nu mai revenim niciodata. Urmatoarele destinatii din aceasta vacanta au fost superbe si mi-am reconfirmat inca o data ca avem o tara minuntata. Din pacate, un anumit tip de romani inca locuiesc prin unele locuri.

Trimis de Bondyman* in 18.10.11 03:53:41
    Validat / Publicat: 18.10.11 06:25:32
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în Pasul TIHUȚA [BN]. A mai fost în/la: Peste tot.

VIZUALIZĂRI: 3828 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bondyman*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Baie murdara la Hotel Dracula

[18.10.11 06:25:25]

@Bondyman: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[18.10.11 10:04:05]

Celelalte doua review-uri de la aceasta rubrica se refereau fie la o posibilitate de distractie, fie strict la restaurant. In concluzie, nu trebuia sa va bazati foarte tare pe notele acordate, din simplu motiv ca acestea nu reflectau si conditiile de cazare.

Pentru a evita pe viitor astfel de incurcaturi, celelalte doua review-uri au fost mutate la rubricile potrivite.

• Alte impresii din această RUBRICĂCastel Dracula Hotel [Piatra Fântânele]:

• pagină generată în 0.042455196380615 sec