ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2011
SEP-2011

Sub orice critică
Către satisfăcător

Numai acolo nu!

Daca as fi plecat in concediu ca si pana acum numai eu si sotul meu sa spunem ca nu ar fi fost mai mult decat nervi si stress, dar cand in calatorie se alatura cel mai tanar membru al familiei in varsta de 1 an atunci problema devine mult mai complicata; am sa incerc sa va relatez pe scurt ceea ca am trait noi acolo:

-dupa ce am auzit la televizor problemele cu tour-operatorul roman si agentia turca care a dat faliment am sunat la agentia prin care am contactat sejurul asta cu o sapt inainte de plecare, acestia ne-au asigurat ca hotelul este achitat inca din februarie, deoarece nu mai aveau camere libere, iar cu zborul sunt ceva prbl cursele charter nu vor mai opera, dar ca se va face rezervare la cursa regulata (nu dau nume) cu escala, cu 2 zile inainte de plecare primim blilete cu numele gresit, nu mare lucru, dar faceam 10 ore pe drum, iar singurul motiv pt care am vrut un concediu in turcia a fost zborul f scurt; am vrut sa renunt dar ni s-a spus ca hotelul este deja platit, ok ne incumetam asta e...

- ajunsi in antalya cu cca 1,5 ore intarziere ca nu a decolat la timp in istanbul ne cautam transferul, avem surpriza sa fim preluati cu o masina mica, toate bune si frumoase ca nu suntem prima data pe litoralul turcesc si stim cum e sa faci turul hotelelor pentru a plasa turisti...

-la hotel am ajuns pe la ora 13, unde ni s-a solicitat voucherul si pasapoartele si ne-au rugat sa mergem sa luam masa deoarece camera nu e inca libera, le-am explicat ca avem un copil mic si ca suntem de cca 10 ore pe drum si ca tot ce vrea nu e decat sa doarma, ne-au as8gurat ca dupa ce srvim masa va dormi in camera, zis si facut... revenim la orele14:15, constatasem ca din cele cateva bagaje care erau la usa hotelului ramasesera numai ale noasre, straniu pt ca atunci cand e camera libera bagajele iti sunt duse in camera, ne apropiem de receptie sa ne cerem camera iar acestia ne spun cu zambetul pe buze ca nu exista rezervare pe acel nume, dupa ce in prealabil ne verificasera numele din pasapoarte la sosire pe calculator si de aici distractia sunam in tara, ei ne asigura ca sejurul e platit, facem scandal apare un manager si ne spune defapt ca directorul nu doreste sa ne cazaze deoarece contractul cu agentia a expirat de 1.5 luni iar agentia nu a reinnoit contractul, noi le spunem ca banii nostrii sunt in contul hotelului din februarie, iar el rade si ne spune ca nu-l intereseaza, sunam in tara scandal, copilul urla de somn, clipe groaznice, sunam din 10 in 10 min in tara pe la ora 16 ni se spune ca problema s-a rezolvat sa mergem la receptie, eram la cca 3 m de ea si nimeni nu ne anunta, copilul urla, in final ne dau camera cu zambetul pe buze, iar noi le reprosam neprofesionalismul si sfidarea cu care am fost tratati (mentionez ca agentia nu este una noua pe piata ci una cu experienta mare pe turcia, cu fff multi clienti multumiti in timp)

-urcam in camera si surpriza nu avem seaview asa cum am platit si cum era scris in voucher, coboara sotul la receptie si ni se spune ca aceasta este camera cu sea view, le mentionam ca nu asta am platit, iar ei ne spun a asta au si gata, sunam iar in tara agentia ne asigura ca vom fi mutati a doua zi, nu am mai fost mutati

-in rest toate bune si frumoase, aproape pe intrega suprafata a terenului se gasesc vile, deci resortul nu se bucura de un spatiu imens cum este specificat, aqua park-ul sunt defapt 3 topogane mari si o ciuperca, care se afla la limita opusa a terenului fata de hotel; un plus ar fi caruselul, lanturile si trenuletul pt copii, mini club si mini disco doar in limba rusa; intr-adevar este un hotel aproape exclusivist pt rusi, turci si fratii nostrii din rep moldova; spre sfarsitul sejurului aparusera mai multi romani stingheri, o fam de nemti si cateva cupluri de nordici; piscina mare este ok, la fel si cea pentru copii insa muzica atunci cand era numai turceasca si ruseasca, water polo ok, plaja este impartita in 3 segmente de cele 2 pontoane, pe unul din ele numai turistii din vile au acces, la fel si in paturile de pe plaja care pt noi costau 100 euro, mai exista o zona cu sezlonguri unde nu gaseai loc niciodata pt ca rusii isi lasau de seara prosoapele si alta zona aglomerata unde pana la 8 jumate mai gaseai loc, acelasi lucru era valabil si la piscina, echipa de animatie avea ceva program, dar nu omniprezenta; mancarea ok, slabut dimineata dar nu excela, entertai; ment seara aproape lipsa; camera ok, dar fara sea view pt noi, mini bar ok umplut zilnic, curatenia o adevarata probl; daca nu scoateam anuntul sa ne curete camera venea in jur de ora 16, iar daca puneam anuntul sa nu ne deranjeze eram sunati tot la 16 sa fim intrebati daca vrem curatenie, era exact ora cand dormea copilul

Acesta a fost minunatul sejur in kemer la noul hotel, am mai fost in lara iar hotelel si conditiile incomparabile.

Trimis de l.gabry in 26.09.11 10:29:37
Validat / Publicat: 26.09.11 12:24:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, lara

VIZUALIZĂRI: 3192 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (l.gabry); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[26.09.11 12:24:33]

@l.gabry: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

adryana
[26.09.11 12:31:37]

sincera sa fiu nu prea am inteles mai nimic din frazele de mai sus fara punct, dar chiar 10 ore pe drum de ce ati facut? nu ati mers cu avionul? si cat ati dat pe sejur, ca nu ati precizat? In Lara la ce pret ati stat fata de aici?

l.gabryAUTOR REVIEW
[26.09.11 15:35:40]

Daca ai calatorit cu avionul probabil stii ca la aeroport tre sa fi cu cca 1,5 ore inainte, iar un zbor cu escala inseamna timp pierdut prin aeroporturi plus zborurile in sine, iar kemerul nu este tocmai la 5 min de aeroport, in fine... nu vad rostul comentariilor... desigur daca citeai in prima parte a review-ului sesizai

Preturile cred ca sunt derizorii de afisat se pot gasi oriunde este in medie cu 30-35 % mai scump in kemer decat lara, iar hotelurile mai noi si cu alte conditii.

Dar in fine ce te interesa si nu ai putut intelege? Nu prea vad rostul acestor comentarii.....

adryana, l.gabry
Alte impresii din această RUBRICĂAmara Luxury Resort (ex Vogue Avantgarde) [Goynuk]: