ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2011
DIN: PITESTI
ÎNSCRIS: 01.03.10
AUG-2011

O vacanta reusita

Am ajuns la hotel pe 22 august si am fost cazati de indata avand rezervare facuta.

Camera renovata (ca si intreg hotelul) cu un pat matrimonial, 2 fotolii, un televizor si prosoapele aferente. Baia era foarte frumoasa si curata. un minus dau spatiului de depozitare a hainelor, mai precis sifonierului, era mic si nu era practic deloc. Un mare plus era pt seiful din camera care nu era contracost. Balconul avea 2 scaune de plastic si cam atat. noi am avut vedere direct la mare ceea ce a fost de vis, am uitat sa precizez ca am stat la etajul 8. un alt plus era plasa de tantari. Curatenie sa facea zilnic daca nu lasam noi becul deschis pentru a nu se face curatenie, se schimbau prosoapele, se dadea cu aspiratorul. femeia de servici ne saluta in fiecare dimineata si ne intreba daca ne intoarcem ca sa poata face curat.

Micul dejun: era inclus in cazare si era bufet suedez. Gaseai zilnic aceleasi alimente dar nu aveai cum sa nu gasesti ceva sa mananci cum ar fi: rosi, castraveti, salate de rosii cu castraveti, salata de boeuf, branza, cascaval, unt, gem, crenvusti, carnati, omleta, kaizer prajit, masline negre si verzi (fff gustoase). Mai era dulciuri: clatite cu branza dulce si stafide, prajiturele, briose, piersici, mere, pepene, compot de multe feluri. Puteai sa ti bei cafeaua existand 3 expresoare, 2 filtre de cafea, ceaiuri, apa plata, suc Sant... de o calitate ok. cam asta era la micul dejun, nu imi imaginez ce ar mai fi lipsit pentru ca aceleasi lucruri le gasesti si in Turcia si in Bulgaria. Ospatarii eliberau foarte repede mesele, numai ca de vina era clientii care ocupau mese de cate 8 persoane si ei erau 3.

Noi am avut bonuri de masa si puteam sa alegem intre restaurantul hotelului si pizzeria Pizza e Pasta si Grill nu-mai -stiu-cum.

La restaurantul hotelului daca mergeam pe la 13-14 era aglomerat si dura cam 2 ore pranzul. Mancarea era buna si in cantitate mare. Mi s a intamplat sa mi comand un rulou cu cascaval si ciuperci si i am aratat ospatarul faptul ca nu era prajit in mijloc si imediat si a cerut scuze si a revenit cu un altul. Daca iti luai un platou "gustare calda" la 21 de lei mancau 2 persoane lejer si tot nu puteau sa -l termine, adica raportul calitate pret era ok.

LA PIZZERIE: era destul de aglomerat dar pizza era tare buna facuta pe vatra. in schimb personalul se misca in reluare si noi tot aveam probleme ca nu aveau niciodata sa ne dea rest la bonuri (cu alte bonuri desigur). o pizza mare era 21 de lei iar una mica 15 lei. casierita de acolo era tare impertinenta si chiar am avut ceva certuri cu ea pentru ca noi preferam sa luam pizza la pachet (dura 15 minute) decat sa o mancam acolo (dura 40 de minute) si ea niciodata nu avea bonuri si ne vorbea si urat.

hotelul avea la parter sala de fitness, masa de ping pong, calculator (toate gratuit). nu avea piscina dar marea era la o aruncatura de bat, iar plaja era destul de lata fata de alte zone (si nu erau manele deloc asa cum am citit in alt review, erau zile in care nu era deloc muzica).

Ca si o concluzie mie mi s-a parut un hotel chiar de 4 stele (cu exceptia piscinei pe care nu as fi folosit-o) si as putea sa spun faptul ca ar putea concura cu un hotel din turcia sau bulgaria in ceea ce priveste cazarea si locatia. tin sa precizez ca nu am mai fost de multi ani pe litoralul romanesc (am pereferat tucia si bulgaria) dar hotelul acesta a reprezentat o experienta placuta.

Am simtit nevoia sa scriu toate aceste lucruri dupa ce am citit reviw-urile inainte sa plec la mare care ma bagasera putin in ceata, dar realitatea nu a fost deloc asa. a fost o vacanta super.

Trimis de grasa in 18.09.11 11:19:45
Validat / Publicat: 18.09.11 11:54:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Hotel Flora, Astoria, Siret,Victoria

VIZUALIZĂRI: 2624 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (grasa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Privelistea

• Alte impresii din această RUBRICĂParc Hotel: