ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2009
    [?] AD. + 1 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Trist

Curatenie exterioara super, plaja super, aqua parcul perfect, camera standard nesatisfacatoare pentru 5 stele, animatori adormiti sau mai exact de nezarit, bucatarul obosit, aceeasi mancare zilnic: peste prajit, pe gratar, musaca, legume cu piept flambate, orez, chiftele cu sos, (astea si la pranz si seara), la bar pizza si chebab, prajituri fara gust, cele specifice doar in seara turceasca, micul dejun clasic dar bogat (fara repros), pepene si portocala. In 10 zile o iei razna. Nu mai mananci 1 an genul asta. Sa nu mai vorbim de salate, aceleasi, cu aceeasi maioneza si aceleasi ingrediente si fara gust. Bauturi specifice, suficiente. bere, sucuri, gin, lichior, vin, ceai, cafea, etc.

Pentru 5 stele? Nu merita. Probabil ca parcul de distractii face pretul.

In concluzie o vacanta "de vis"

Apropo, nu uitati sa va luati prosoape de plaja ca nici astea nu exista.

Trimis de dan_ramy* in 29.06.09 20:06:20

VIZUALIZĂRI: 3011 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dan_ramy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

rubentz
    [26.10.09 16:05:52]

nu te supara sa-ti spun... in legatura cu prosoapele... SE NUMESTE TOWEL CARD si se primeste de la receptie in momentul in care te cazezi... poate k nu ai avut nici curent pentru ca si pentru curent erau tot niste carduri care trebuiau introduse intr-o zona speciala pentru ca sa ai lumina si curent in camera.

Iar prosoapele erau garla si la SPA precum si langa beach bar.

[...] - sters de webmaster

webmasterXY*
    [26.10.09 16:15:35]

rubentz, te rog frumos sa iti reevaluezi tonul folosit la adresa unui alt user!

Vad ca ni te-ai alaturat de putin timp si poate nu te-ai familiarizat cu rigorile existente in cadrul comunitatii AmFostAcolo. Sper ca acest lucru sa se intample cat mai curand!

[26.01.10 19:27:04]

pt. dl. dan. intrebarea mea daca ati mai fost si in alta parte la all inclusive. pt. ca si in egipt sau tunisia au cam aceleasi conditii: cam aceeasi mancare, pt. ca sunt multe feluri, prajiturile sunt facute din plic, etc. e cam normal pt. cat se poate manca de catre fiecare si mai ales cata risipa se face, mai ales de noi, de romani. am vazut mese pe care ramanea jumatate din mancare.

[01.02.10 16:07:58]

nu cred ca e ceva de comentat in legatura cu mancare(asta e opinia mea poate ma insel) - incercati restaurantul oasis(nu ca mancarea la tropicano n-ar fi buna), dar pentru cei care prefera luxul oasis e mai potrivit am gustat acolo sushi , inghtata flambata si am fost chiar foarte placut surprinsa cand am gustat supa ROMANEASCA care se afla chiar langa supa de rosii o minunatie am mai mancat asa ceva in tara doar la restaurantul "Moara rosie" nu tocmai accesibil

[01.02.10 16:11:17]

@doramunteanu

ai mare dreptate m-am simtit foarte stanjenita cand un grup de bucuresteni a lasat masa pe jumatete plina (nu va mai dau alte exemple ca sa nu fugiti din tara) acum doi ani cred hotelul a inghetat totate preturile pentru romania - deci romanii nu mai aveau acces la hotel decat prin agentiile straine

- asta ar trebui sa ne ridice un semn de intrebare tuturor, la varsta mea n-as putea schimba nimic dar cred ca nu sunt prea mica sa dau un avertisment

[02.02.10 12:15:16]

happy, ai un spirit de observatie foarte bu si mult bun simt pentru varsta ta. chestia e ca bunul simt al celor care au astfel de practici, care lasa de dorit, nu tine neaparat de zona geografica. eu sunt din suceava, unde locuiesc de la 5 ani, dar m-am nascut si am copilarit in oltenia (de unde e mama) si la oradea (de unde e tatal meu). asa ca bunul simt tine de educatie si mai putin de zona. cu toate ca aici, in Bucovina lumea e cu totul altfel chiar decat la Iasi. deh, influenta austriaca!

[02.02.10 12:27:06]

nu am insinuat ca tine de pozitia geografica, s-ar putea sa se subinteleaga. dar nu asta era dorinta mea sincer voiam sa spun ca unora dintre romani (pentru ca intradevar in ciuda sistemului cei sapte ani de acasa ar trebui sa-si spuna cuvantul) nu ni s-a atras niciodata atentia in tara referitor la astfel de lucruri precum farfuriile din camera, de aceea s-ar putea sa ni se para anormale aceste amenzi nu dau vina nici de cum pe pozitia geofrafica (care ar trebui sa fie in favoarea noastra) ci pe sistemul impus, si in bacau cunosc multi oameni care sunt obisnuiti sa iasa din tara si se comporta cu totul altfel decat cei care au incercat/deteriorat luxul din mamaia (nu ca nu ar avea potential aceasta satiune). Dar exista si oameni cu foarte mult bun simt care nu au iesit din tara (si acestia pe cale de disparitie) am intalnit foarte multe dintre aceste persoan in Bucovina care mi se pare o regiune absolut extraordinara, dar care dupa parerea mea nu este destul promovata

[02.02.10 12:44:37]

happy, tine-o tot asa. slava Domnului ca mai avem si tinerei ca tine, care mai stiu si ce e comportamentul civilizat.

chestia cu amenzile la farfuriile din camera e normala. iti ofera 3 mese regulate, gustari intre, la baruri. daca ti-e foame non stop, normal ar fi sa mai scoti si ceva banuti din buzunar sa mai iei un supliment. e all inclusive, dar asta nu inseamna ca ai frigider si camara la dispozitie, mai dihai ca acasa.

oricum, foarte putini dintre ai nostri citesc regulamentele care, in momentul semnarii acordului pt. vouchere, devin legea partilor - ca si contractele. iar aceste regulamente sunt asa numite - de adeziune - deci nu sunt negociabile. adica, daca nu-ti convine, nu semnezi, nu te obliga nimeni. dar, ca si la credite, putini sunt cei care citesc ce semneaza, dar dupa aceea fac scandal ca se aplica acele clauze pentru care au semnat.

[02.02.10 12:54:02]

@doramunteanu

multumesc foarte mult am incercat sa raspund in legatura cu genul de camere in cadrul postarii frumos distractiv, dar maximum 3 stele. Eu merg pe la inceputul lui iunie e cel mai avantajos din punct de vedere al preturilor (sau septembrie). Totul e inflorit, iar soarele sta pe cer pana pe la oara 7 jumatate. Si in septembrie e frumos dar nu mai sunt flori iar soarele apune mai devreme

carina10
    [18.03.10 14:49:20]

Buna ziua!

Imi puteti spune si mie care e treaba cu cardul de 300 lire pe care il primesti la chec-in? Intra in costul biletului? sau platesti ce ai consumat de pe el la chec-out? Am inteles ca ce consumi in Aquapark platesti cu el....

carina10, doramunteanu, Happy, rubentz
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak]: