ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2011
2(ad) AD. + 1(cop) COPII

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagitor

Nu recomand acest hotel!!

La banii pe care i-am dat, e o mare teapa.

Hotelul Nu se incadreaza in cele 4 stele pe care le are (cam 3).

Restaurantul are 3 stele, iar mancarea nu e foarte diversificata (sa va spun sincer, am fost in situatia de cateva ori, cand nu-mi venea sa mananc nimic).

Nu mai zic de primirea rece de care am avut parte. Fac diferente intre romani si restul natiilor (nemti in special), adica pe romani ii trateaza cu sictir.

Animatorii sunt... vai de ei.

Un alt aspect: pe plaja ne-am simtit cam aiurea cu asa de multi varstnici (70-80 de ani)... unul sforaia, altul tragea parturi.

Imi pare rau ca nu am tinut cont de impresiile celor care au scris aici.

Nu mai calc oricum nici aici la acest hotel, nici la altul in Bulgaria. Pai astia sunt in urma rau de tot.

Nu se compara Albena cu Mamaia!!!

ROMANI, daca vreti sa fiti tratati cu sictir si daca vreti un concediu DEZASTRUOS, mergeti la GERGANA!

Trimis de f_anca in 09.09.11 18:32:48
Validat / Publicat: 09.09.11 20:37:00
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4341 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (f_anca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.09.11 00:08:49]

Nu va suparati, dar acasa la dvs. ce mancati???

Este parerea domniei voastre, eu m-am simtit chiar bine si il recomand tuturor, binenteles punctele de vedere nu trebuie sa coincida.

f_ancaAUTOR REVIEW
    [21.09.11 13:59:23]

ACASA mananc sanatos. La 800 de euro pe care i-am dat, ma asteptam la o mancare mai diversificata (mi-a lipsit gratarul) In 7 zile de stat acolo, s-a organizat doar intr-o singura seara ceva mai special (seara italiana), in care am mancat lasagna si somon, in restul zilelor mancarea fiind aceeasi. Si nu am inteles de ce turistii care erau de la hotelurile de 3 stele (MURA si Slavuna) si Care au platit 400 de euro pe sejur (stiu de la niste prieteni), au mancat la acelasi retaurant, iar diferentele dintre hoteluri sunt nesemnificative (camerele de 4 stele au lcd si mobila ceva mai noua). OK, stiu... fac parte din acelasi complex, dar totusi de la 400 la 800 euro... e cam mare diferenta. Cu transport s-a cheltuit pe sejur 1000 de euro (2 pers.), ceea ce e ffff mult pt. conditiile de acolo Mai puneam cateva sute si vizitam Turcia, care nici nu se compara cu Bulgaria.

In cazul meu, raportul calitate-pret, nu a fost unul corect.

Dragoș_MD
    [21.09.11 15:00:52]

Un bun prieten de-al meu a observat chiar persoane FARA bratara, care mancau in acel restaurant...

Bogddan
    [17.04.12 11:39:08]

Hotel de c***, personal de c***, animatori de c***, mancare ca la impinge tava (dar e mai buna a noastra sincer) Nu face banii, e mare teapa. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar cei care spun ca acest hotel e ok inseamna ca nu a mai fost niciodata la 4 stele.

[17.04.12 12:00:10]

Depinde cand ai fost tu, eu am fost anul trecut si nicidecum n-am cunoscut procedeul de care povestesti ("impinge tava").

Pe de alta parte daca tot esti umblat pe la hoteluri de 4 stele, poate ne mai povestesti din experienta ta, sa mai invatam si noi cate ceva. De aproape doi ani de cand esti inscris pe site, interventiile tale au fost legate exclusiv doar de acest hotel.

Mie mi-a placut la Gergana si da... am mai fost la hoteluri de 4 stele.

f_ancaAUTOR REVIEW
    [17.04.12 12:56:48]

@pepsi70ro: Cand mergi la un hotel de "4 stele", te astepti sa mananci la restaurant tot de 4 stele. Hotelul Gergana, dupa parerea mea, nu are 4 stele. Parerile despre acest hotel sunt diferite, in functie de pretentiile fiecaruia, mie NU MI-A PLACUT!!

[17.04.12 13:16:35]

@f_anca:

Parerile despre acest hotel sunt diferite, in functie de pretentiile fiecaruia

EXACT!

yns99
    [10.05.12 20:06:34]

recomandarea mea e sa mergi numai la Mamaia

daneza
    [03.02.14 11:46:23]

Buna ziua tocmai ce miam facut rezervare la hotel Gergana ptr 29 iulie- 6 nopti si nu mai stiu ce sa cred si eu sunt tot de parere ca depinde de cat de pretentios este fiecare asa este vazut hotelul eu sper ca totul va fii ok nu cred ca vom murii de foame in nici un caz.

Bogddan, daneza, f_anca, yns99
    Alte impresii din această RUBRICĂGergana Hotel: