ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2011

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagitor

Am petrecut un sejur de 9 zile la Grand Hotel Primorsko, din statiunea Primorsko, Bulgaria si pot spune ca a fost o experienta pe care nu doresc sa o repet.

Pentru inceput, doresc sa va spun ca personalul este foarte necivilizat, vb f prost engleza si nu te ajuta cu nicio informatie. Am fost in acest sejur inpreuna cu sotia si copii, am platit 2 camere duble, dar am fost cazati intr-un apartament inghesuit fara nicio explicatie. Pe parcursul sejurului am incercat sa rezolv problema (managerul hotelului nu era disponibil niciodata pentru noi), insa in afara de indiferenta nu am primit nimic, asa ca a trebuit sa acceptam ce am primit...

Greseala este a lor, nu a agentiei de turism, deoarece sigur au primit o hartie despre rezervare, dar atata nesimtire si lipsa de respect fata de romani nu am simtit in nicio alta tara.

Plus ca in seara zilei in care ne-am cazat au sosit grupuri de turisti slovaci.

Deci camere existau, dar nu pentru noi.

In toata perioada petrecuta la acest hotel, am mai intalnit 2 grupuri, tot de romani, care au patit acelasi lucru sau mai rau.

Camerele din ce am putut sa vad prin usile deschise, erau ok, dar nu se ridica la clasificarea celor 5 stele, cat afiseaza hotelul.

Curatenia se facea odata la 2 zile, iar asta insemna doar spalat ghiuveta, sters in baie pe jos, strans gunoiul si aranjat patul. In 9 zile cred ca a fost aspirat pe jos doar o singura data, iar asternuturile nu au fost schimbate deloc, ba din contra, una dintre fetele pernelor era murdara de la inceput.

Per total apreciez confortabil apartamentul, daca il folosesti doar sa dormi in el.

Parcare exista undeva la subolul hotelului (un loc fara lumina si in care se renoveaza), insa nu exista decat f putine locuri, astfel ca a trebuit sa parcam pe un camp plin de praf.

La capitolul mancare stau fff slab, in fiecare zi o friprura de pui cu sos, carne de vita cu sos, chiftele si carnati, cartofi fierti, salata de varza, rosii, masline si cateva prajituri fara niciun fel de gust.

Mentionez ca restaurantul este foarte mic, noroc ca au terasa, iar in cazul in care nu esti la masa in prima ora de la deschidere, risti sa gasesti putin de mancare. In bar lucreaza doar un singur om, nu exista automate de suc, apa sau cafea, astfel ca se facea la fiecare masa o coada ca pe vremea lui Ceasca.

Hotelul mai are si o sala de mese, a la chart, unde se face programare si se serveste cina, in fiecare miercuri.

Hotelul poseda o sala de forta f bine dotata, 2 piscine care sunt bine intretinute, spa, sala de masaj, o masa de biliard si una de tenis de masa. Gratuit insa este doar sala de forta si tenisul de masa, restul se plateste (exceptand piscina).

Divertismentul aproape ca lipseste cu desavarsire, personalul fiind foarte slab pregatit in acest sens.

Ca un minus mai acord si distanta de plaja, hotelul nu este la 50 de metri cum sustin ei, iar in cazul in care nu doresti sa platesti pentru sezlog ai destul de mers. Iar daca esti cu copii dupa tine este si mai greu.

De asemenea, statiunea are si ea un mare minus, zici ca te afli in Eforie Nord, o strada principala unde e plin de tigani bulgari care vand turcisme, in rest seara nu ai unde sa te plimbi, deoarece nu au nici macar faleza.

In consecinta nu pot spune ca a fost un concediu frumos, insa, pt banii platiti nici nu puteam spera la mai mult.

Nu recomand hotelul romanilor, nu am fost singurii patiti.

Trimis de Petrut77 in 07.09.11 13:58:12
Validat / Publicat: 07.09.11 16:13:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 2527 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Petrut77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[07.09.11 16:13:05]

Mutat la rubrica "Grand Hotel Primorsko" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor.

De asemenea, te rog sa specifici si o nota pentru capitolul cazare.

Petrut77AUTOR REVIEW
[07.09.11 16:24:58]

Nota pe care o acord la capitolul cazare ar fi 7 (pe o scala de la 1 la 10)

[07.09.11 16:43:40]

Am adaugat nota acordata pentru cazare in caseta tehnica, multumim pt raspuns.

Petrut77
Alte impresii din această RUBRICĂPrimorsko Del Sol [ex. Grand Primorsko]: