ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2011
    DIN: Timisoara
    ÎNSCRIS: 19.07.08
    AUG-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 5 [ani]

Cazare ieftina si cam atat

Vila are o pozitionare excelenta pe Koviou Beach langa Hotel Makednos. Fiecare camera e diferita una fata de cealalta. Unele camere sunt mai mari altele mai mici la fel si inaltimea camerei difera.

Camerele au mobilier ok, aer conditionat, fiecare camera are cate un pat matrimonial si unul sau doua paturi pentru copii. Fiecare camera e dotata cu chicineta utilata cu tot ce trebuie. Dezavantajul major este ca fiind o vila veche aerisirea la baie este foarte proasta, cam tot mirosul din baie intra in camera. In camera se facea curatenie, lenjeria de pat se schimba la 4 zile la fel si prosoapele se schimbau la cerere.

Noi am platit pt perioada 21.08/29.08.2011 doar 28 euro pe camera. Era cea mai mica camera (22 mp) dar am avut avantajul ca aveam o terasa in fata camerei unde serveam masa. Celelalte camere in perioada asta erau 33 de Euro dupa cate am inteles de la proprietara. Din 15.07 pana in 21.08 pretul camerelor era de 40 Euro/noapte.

Alt dezavantaj (pe care-l stiam) este ca in aceasta zona nu este vreun restaurant unde poti servi masa. Trebuia mers in Nikiti sau in partea opusa spre Neos Marmaras.

Distanta pana la plaja este de 120m si se face prin curtea hotelului Makednos. Curtea este plina de maslini, portocali, are un mic spatiu de joaca pt copii si loc de parcare. Pt cei cu copii se poate folosi si locul de joaca de la hotel care e doar la 20-30 m de vila.

Noi am ales aceasta vila datorita plajei care ne-a placut foarte mult in luna iulie cand am mai fost in Halkidiki pe Kasandra.

Trimis de Dum* in 01.09.11 11:51:14
    Validat / Publicat: 01.09.11 12:14:30

VIZUALIZĂRI: 1723 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dum*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Adam's House,intrare camera k7

• SOCIALs