ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2011
ÎNSCRIS: 05.08.10
JUL-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 [ani]

Merita!!

După multe căutări pe net, am poposit în această locație. Trebuie să menționez că am vizitat-o cu aprox 1 lună înainte fiind în trecere prin zonă.

Am avut un sejur foarte liniștit într-un camping de aproape nota 10. Incinta dispune de mai multe tipuri de cazări: căsuțe de lemn dar fără baie proprie, bungalow-uri, 3 moteluri și zona de campare corturi și rulote. Toate facilitățile au aer condiționat inclus în preț, televizor și frigider (mai puțin căzuțele de lemn). Există și băi comune, cred curate pentru că am văzut zolnic făcându-se curățenie!!

Noi am stat în motel (parter + 1 etaj) la parter fiind înconjurați de o zonă generoasă de verdeață și deci și mai răcoare, aerul condițioant folosindu-l f. puțin.

Camera de motel este foarte spațioasă, baia nouă și fără reproșuri, doar servantele din mobilierul camerei erau cam mucegăite probabil datorită umezelii din sezonul mai rece. Din acest motiv nu am putut depozita anumite lucruri în dulăpioare. Zilnic se face curat în cameră și baie, se spală baia cu dezinfectant iar prosoapele s-au schimbat 1 dată, sejurul fiind de 7 nopți.

Campingul are propriul restaurant terasă cu autoservire, mâncarea nu este foarte diversificată dar marele avantaj este că se situează la 2 minute de plajă prețurile fiind rezonabile

Continuând cu plaja, se găsește în prelungirea campingului la 3 minute de mers, cu multe umbrele și șezlonguri (15 lei /buc). Nisipul este fin, fiind caracteristic zonei Mamaia. Și o nota proastă pentru administratorii plajei o constituie lipsa coșurilor de gunoi!!! Tipic...

Seara și noaptea este liniște, fără vreo muzică asurzitoare de la terase. Nici măcar vecinii din campigul de corturi și rulote nu se aud. DIn păcate copiii nu au un loc pentru joacă și distracție în interiorul campingului, trebuie căutate în Mamaia, cu bani nu puțini...

Nu am făcut poze pe care să le postez dar pentru cine dorește poate accesa site-ul locației unde vă asigur că pozele sunt reale.

Remarcabil a fost faptul că rezervările se pot face doar cu un simpul telefon. fără plata vreunui avans!! Doar cu confirmare cu 3-4 zile înainte de ziua cazării.

Mai puțin remarcabil este că la plata sejurului nu am primit nici măcar un bon fiscal. La fel se întâmplă și la restaurantul lor...

Concluzia finală este că locația este foarte reușită pentru un sejur liniștit mai ales pentru familiile cu copii, condițiile sunt întradevăr de 3 * și tarifele pe măsură. Mergeți cu încredere!!

Poate vom merge și noi la anul!

Trimis de sorin_bz in 23.08.11 14:32:47
Validat / Publicat: 23.08.11 16:04:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Jupiter

VIZUALIZĂRI: 5974 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorin_bz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.08.11 17:09:19]

Utile, interesante, inedite recomandarile pentru cei care se documenteaza despre un sejur sau minisejur cu buget redus pe Litoral

oanat82
[15.05.12 21:05:56]

Camerele aveau balcon? Nu imi dau seama din poze...

Multumesc

oanat82