ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2011
ÎNSCRIS: 23.08.11
AUG-2011

ARTICOL ARHIVAT

Un concediu placut

A fost un concediu placut si foarte relaxant. Din cele 5 zile nu am stat decat una pe la piscina iar cand am stat a fost foarte ok. Este adevarat ce se spune ca daca nu ai pe cineva sau daca nu-ti ocupi din timp un sezlong ajunci sa nu mai stai la piscina :)

A fost o faza interesanta in care sezlongurile au ramas neocupate fizic, de nici o pers fiind plecati la barul de la piscina, iar intorsi dupa 2 minute prosoapele au fost la rand stranse de catere salvamarul cel batran care sta de paza la copiii. Motivatia lui a fost ca sunt ocupate fara a sta cineva la ele, cea ce este si adevarat in marea majoritate insa in cazul de fata fusesem doar pana la bar, ci nu in camera dormind /sau pe plaja la mare cum se procedeaza in marea majoritate a cazurilor. Ideea e buna in cea cel priveste pe salvamar si ma bucur ca asa se mai face loc si pt cei care doresc sa stea la piscina. +1. Referitor la ce au spus summer / si summer2, am auzit ca s-ar fi furat ceva din camere, si chiar am vazut politia romana la receptia hotelului. Eu nu am permis cameristei in nici un moment sejurului sa intre in camera si se pare ca am facut un lucru bun. Inconstient fiind ca se pot fura lucrurile nu m-am gandit sa le pun mai asuns prin camera si am stat la vedere cu ele... bine ca nu am fost "vizitat".

Mancarea a fost ok, aveai din ce alege, ganditi-va ca doar la paine erau 5-6 modele. ì, graham, batoane... etc. Bautura lor Savoy (bulgareasca) destul de slaba... ca si gust -aroma. Tarie are gen 37 - 40 depinde de ce consumatii. Berea e un fel de inlocuitor al apei numai ca e galbena si cu bule, spuma mai deloc :). Un lucru bun wi-fi-ul. Iar lobby era foarte comod si terasa buna, pt a sta de vb seara cu prietenii inainte de a iesi in oras. Doresc sa mai adaug un sing lucru, am fost in vizita la un amic de la hotelul Perla, tot 3 * tot all in. Camerele erau mai mici, la masa de ping-pong era 6 leva pe ora la ei, (aici gratis), jacuzzi 5 leva/cinci min.

ps: care vin cu masinile sa aiba grija, doar intr-o sing. zi am vazut 3 masini de bucuresti ridicate. si asta ce am vazut din fata hotelului trecand, cine stie cate sunt ridicate in decursul unei zile. Umbla aia ca draci intru-na pe strazi sa te prinda.

Trimis de antuko25 in 23.08.11 10:58:54
Validat / Publicat: 23.08.11 12:08:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2125 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (antuko25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 la piscina.

[23.08.11 12:06:37]

@antuko25, te rog sa tii cont de faptul ca fotografiile pe care le atasezi review-ului trebuie sa fie cu relevanta turistica. nu recomandam incarcarea de foto in care apar (doar) persoane in prim plan. de aceasta data, user nou fiind, am trecut cu vederea, dar te rog sa-ti amintesti asta pe viitor.

antuko25AUTOR REVIEW
    [23.08.11 14:23:23]

te rog eu, sa-mi stergi tu pozele in care apar persoanele in prim plan. Multumesc Mult si scuze.

cu stima.

[23.08.11 14:35:55]