ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2011
AUG-2011

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Vacanta de cosmar!!!

1. daca il mai aud pe mircea badea ca avem drumuri de rahat cred ca ma duc la bucuresti si il iau cu mine in bulgaria.

2. indicatoarele pana acolo sunt scrise doar in limba lor si sunt foarte rare.

3. daca nu te descurci sa ajungi la hotel... se rezolva! cu 5 euro! (nu leva) altfel nimeni nu te indruma acolo unde trebuie sa ajungi.

4. daca ati venit cu masina si vreti sa o aveti in fata hotelului, mai bine spuneti ca sunteti cazati in alta parte iar acolo nu aveti loc de parcare. am observat ca daca spui ca esti cazat acolo ti se raspunde sec ca nu sunt locuri desi erau... nici macar nu te indruma spre o alta parcare. te lasa sa te descurci cum poti. pana la urma am gasit cu 7 leva/zi la alt hotel la vreo 700 metri si in fiecare zi aveam in program si o vizita la parcarea respectiva sa vad daca nu e furata.

5. la receptie iti arunca cheia fara sa te indrume si sa iti prezinte camera insa in timpul vacantei trebuie sa fi atent sa nu iti dispara din prosoape si sa nu prezinte pete, altfel ti se imputa (60leva/prosopul).

6. mancarea... pfffff!! dezastru! cantinele noastre sunt excelente!!! acelasi fel de mancare in 3 colturi ca sa para mai mult si diversificat. meniul acelasi tot timpul si daca nu ajungi la inceputul programului de masa nu prea mai ai din ce alege.

7. bautura... oi! oi!!! nu mai bausem tec de la revolutie. berea - doar culoarea ce era de ea. cafea fara nici un gust si fara zahar! ptr 'all inclusive' aveau un meniu foarte sarac cu 3 locatii de servire cu program diferit; trebuia sa te uiti la ceas ca sa vezi de unde iti poti lua bautura.

8. servirea... jalnic! desi nu era aglomerat, la bar cateodata trebuia sa te adresezi de 2-3 ori pana primeai in sfarsit ce doreai. la a treia comanda, barmanita aproape nici nu te mai servea ca sa nu mai spun ca tot timpul era cu ochii pe ceas sa nu cumva sa depaseasca programul.

9. piscina!!! (-ele) ca erau 3. frumoase! apa fff rece si mirosea puternic a clor. nu am vazut sa se fi schimbat apa vreodata! sezlongurile erau ocupate abuziv inca de la 7 dimineata cu prosoape desi programul incepea de la 8. multi nici nu stateau la piscina dar le ocupau "ca sa fie".

10. in magazine, pe langa preturile exagerate, majoritatea produselor erau in curs de expirare. (maxim 2 luni)

11. plaja de la marea neagra!! ~ in afara portiunilor private in apa inotai printre pietre. pe plaja era plin de musculite si nu puteai sta decat in miscare.

CONCLUZIE!!!

Desi aveam 7 nopti cazare, a 4-a zi dimineata am plecat!!!

Trimis de acs_aurelian in 21.08.11 18:08:28
Validat / Publicat: 21.08.11 19:19:53

VIZUALIZĂRI: 2973 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (acs_aurelian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

nico99
    [21.08.11 20:01:24]

are perfecta dreptate, si mie mi s a intimplat exact la fel.

alex1968
    [21.08.11 23:36:40]

nu am vazut sa se fi schimbat apa vreodata

De curiozitate, la ce piscină ai văzut tu că apa se schimbă pe sistemul golirea piscinei şi apoi reumplerea ei?

Asta chiar e gogonată! Eu nu contest că ai avut un sejur nereuşit la Mimosa, dar să spui că majoritatea produselor din magazine "erau în curs de expirare" mi se pare prea de tot. Care sunt acele produse? Eu am fost în vara asta de două ori la Nisipuri, am intrat într-o grămadă de magazine alimentare dar nu am vazut ceea ce spui tu. După ce-ai scris asta m-am uitat (încă odată) te termenul de garanţie de la câteva produse pe care le-am cumpărat de acolo şi pe care le mai am acasa (rahat, zacuscă, dulceaţă, biscuiţi, ciocolată, napolitane). Nici vorbă de aşa ceva. Îmi pare rău că spun asta, dar cred că aprecieri de acest gen fac un review să fie destul de puţin credibil. Este părerea mea şi îmi cer scuze dacă supăr pe cineva.

[22.08.11 12:38:53]

la ALDO ai ajuns? chiar cel de langa mimosa! nici preturile macar nu corespundeau si cand l-am luat la intrebari pe casier dadea zambind din umeri. iar daca tie ti se pare normal sa platesti o poala/bruma de bani ptr o vacanta in care sa ai totul asigurat 'la limita bunului simt' si sa ajungi sa iti faci cumparaturi la magazin, apoi du-te si a treia oara! nu stiu, zic si eu!

alex1968
    [22.08.11 12:57:08]

Cred ca ai inteles gresit ceea ce am scris. Sunt convinsa ca ai avut un sejur nu foarte placut la Mimosa. Multi useri au scris asta si nu am niciun motiv sa ma indoiesc de acest lucru. Eu nu am stat la Mimosa si am evitat acest hotel tocmai pentru review-urile negative. De asemenea, ca sa-ti raspund la una dintre intrebari, nu, nu mi se pare normal sa cumperi mancare ca sa mananci acolo atunci cand ai servicii All Inclusive.

Eu am spus, insa, altceva: ca nu este adevarat ca majoritatea produselor erau foarte aproape de expirare. Eu ceea ce am cumparat nu am luat ca sa mananc acolo, ci pentru acasa, in Romania. Am fost si la magazinul Aldo de langa Mimosa si in majoritatea magazinelor cu produse alimentare si este total falsa afirmatia ta ca produsele erau aproape de expirare. In ceea ce priveste neconcordanta intre pretul de raft si cel de la casa de marcat, e posibil, si la noi, in hipermarket-uri se intalneste asa ceva destul de des, nu e un aspect pozitiv in niciun caz, dar va exista mereu.

[22.08.11 16:36:01]

... ai si tu dreptatea ta!

nu am stat sa analizez toate produsele dupa rafturi dar la bauturi (de exemplu: coca-cola, apa minerala si berea aia de a lor la pet-uri ca era mai accesibila la pret) am gasit termene de a 08.11 pana la 01.12. Nu neg, si la noi se intampla ca primele din raft sa fie cu termen scurt dar daca cauti mai 'la coada' cu siguranta gasesti si cu termen mai bun. La ei toate aveau acelasi termen sa nu aveai de unde sa alege; iar preturile lasa de dorit. intr-adevar la statiune preturile sunt de obicei mai mari, dar ca la un supermarket sa gasesti preturi ca cele dupa plaja m-i se pare sub orice critica.

continuarea vacantei am avut-o la costinesti iar din putinii bani pe care ii mai aveam 'de rezerva ptr una, ptr alta' am avut parte de 3 zile superbe in care am putut manca poate o ciorba in adevaratul sens al cuvantului ci nu fierturi la plic; nu m-am mai indopat cu paine si cartofi prajiti (ca alta alternativa nu aveam mai buna) si am putut sa imi cumpar poate un suc sau o bere la preturi ca din orasul meu daca pe plaja 4 lei doza de tuborg m-i se parea scumpa ptr bugetul meu nepregatit ptr astfel de situatie... si apropo de bere (caci deh'... sunt baiat: D) nu mai retin exact dar parca nici alta alternativa nu aveam de cumparat pe plaja lor in-afara de eterna lor bere de 3lv/doza... imi cer scuze daca gresesc dar mie doar aia mi-a sarit in ochi in vitrina din dreptul unde faceam eu plaja printre musculite si bolovani.

ancaa
    [22.08.11 21:31:24]

Sorry aurelian ca poate ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar sigur nu te-ai imbolnavit in Costinesti de vreo bacteria? chiar in perioada in care ai fost tu, mai multi colegi au venit cu toxiinfectie alimentara de la minunata mancare de pe acolo... si ei chiar s-au ferit de berea de pe plaja sau alte chestii din astea... In legatura cu hotelul si eu ma sperii de reviewurile de pe aici... si m-am ferit de el

[22.08.11 23:45:47]

nu anca, din fericire chiar nu am patit nimica! de obicei nu imi place sa mananc de oriunde sa zic asa, si mi-am ales 2 locatii unde serveam mesele. cu berea... na! ce sa zic? eu am baut doar la doza...

in schimb, la Mimosa, prietena mea dupa 2 zile avea grija sa nu uite sa isi ia pastila de claritine iar toate astea datorita unui meniu de hotel de 4 stele.

nu vreau sa par nationalist dar decat sa bag banii in fundul unora care m-au tratat cu nesimtire: mancarea proasta, fructe crude, jumatati de banane inegrite, carne excesiv condimentata, prajituri din jeleu, zeama fiarta la termos numita ciorba, oua pe 7 tavi sub diferite feluri cu miros dubios, parizer prajit, unt ce expira in 3 luni, bauturi la dozator obtinute cu mari inistente, cafea doar cu numele, fara nici un gust si zahar plus multe multe altele si toate astea pe bani grei, am preferat sa renunt la sejur; sa plec a 4-a dimineata iar cumparaturile sa la fac din romania ci nu sa umflu fundul statului bulgar caci oricum la cum era treaba pe acolo cam asta ma astepta urmatoarele zile. partea ciudata e ca nu eram singurul cu plasa de cumparaturi. cam majoritatea romanilor ii vedeai cu plasa si cu fetze nu prea fericite. nu stiu, dar sa fi nimerit eu cand bulgarii aveau in program 'glume proaste' cu romanii ca sa nu spun experimente? statiunea fiind plina cred ca 70-80% de romani.

citind pe aici parerile altora de la diferite hoteluri, eu unul m-am convins de Nisipuri si nimeni nu imi poate schimba parerea. ma rezum in a spune doar: NU RECOMAND ACEST HOTEL!!! NU MERITA!

ancaa
    [23.08.11 09:28:41]

Multumim pentru review. Totusi sa stii ca exista hoteluri super frumoase... uite iti recomand Flamingo 5* din Albena. Nu gasesti asa hotel pe tot litoralul romanesc. Pacat de statiune, in nisipuri exista mai mult tineret, in Albena sunt doar copii

lucdav*
    [01.09.11 11:43:56]

Are mare dreptate in legatura cu Hotel Mimosa! Un adevarat cosmar si nu o vacanta frumoasa asa cu mi-o doream impreuna cu familia! Evitati acest hotel!!!

[06.09.11 09:01:03]

ce dreptate sa am dom'ne??? n'auzi ca suntem fitzosi!!!

acs_aurelian, alex1968, ancaa, lucdav*, nico99
    Alte impresii din această RUBRICĂMimosa Sunshine Hotel: