ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2011
DIN: Giurgiu
ÎNSCRIS: 06.08.09
AUG-2011

Către satisfăcător

Hotel ok dar mari probleme cu parcarea

Am fost în perioada 15-18 august 2011 la Hotel Astoria şi este un hotel în regulă, curăţenie, apă caldă non-stop, două lifturi, piscină exterioară (cu apa cam rece), măncare bună şi diversificată; cu băuturile stăteau cam prost (la dozator) dar cam la fel e pe la mai toate hotelurile. În general, e bine.

Acum marea problemă: parcare foarte mică (încap cam 20 de maşini) iar hotelul are peste 300 de camere. Trebuie să laşi cheia la recepţie şi este acolo un băieţel care se ocupă de maşini pentru că parchează şi câte trei una în spatele celeilalte.

Când s-a făcut ora 12 din ziua plecării şi ai cheia de la maşină la ei, te trezeşti cu maşina în faţa parcării, pe stradă şi totodată şi cu băieţii de la ridicat maşini anunţaţi chiar de "puştiul" nostru. Încerci să le explici că tu n-ai avut cheie, nu tu ai scos maşina din parcare dar nu te ascultă nimeni şi continuă operaţiunea de ridicare. Aici e momentul când intervine băiatul cu parcarea şi vorbeşte cu ei în limba bulgară, se întoarce la tine după câteva minute şi spune: "dă-le 25 de leva şi te lasă în pace".

Este povestea pe care a trăit-o un prieten care era acolo împreună cu mine. Eu am plecat a doua zi, la ora 10 le-am luat cheile maşinii de la recepţie, am plecat la plajă şi m-am întors tocmai seara la 7 când am şi plecat. Bineînţeles că băiatul cu parcarea era în sevraj, vă daţi seama...

Asta se întâmplă pe la hotelurile mai mici, fără renume dar când te duci la astfel de hoteluri trebuie să te aştepţi şi la micile şicane pe care ai putea să le păţeşti. La 4 şi la 5 stele nu am păţit aşa ceva niciodată.

Ca să nu mai zic de faptul că în seara în care am ajuns (pe la ora 23), recepţionera mi-a spus că-i pare rău dar nu mai are locuri libere la parcare moment în care, i-am răspuns fără ezitare că voi lăsa maşina parcată fix în dreptul barierei, unde se şi afla de fapt... Imediat a venit acel băieţel şi a băgat maşina în parcare în spatele altor două.

Precizez că în fiecare zi maşinile erau fâţâite prin parcarea aia pentru că, vă daţi seama, unu venea... altu pleca...

Trimis de lucifer in 19.08.11 22:23:47
Validat / Publicat: 20.08.11 08:41:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar-Hotel Festa Panorama, Hotel Sol Palace, Obzor - Hotel Sol Mare Luna Bay, Nisipurile de Aur - Hotel Excelsior, Hotel Royal, Hotel Zdravets.

VIZUALIZĂRI: 4949 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucifer); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Barul de la recepţie.

lungutza
    [31.05.12 17:01:50]

Buna!

O sa merg si eu la început de iulie la acest hotel si as vrea sa stiu daca este ASA cum mi-au spus de la agenție si anume: sunt incluse in pret sezlongurile de la plaja, exista bar pe plaja, iar in ceea ce privește mâncare este acceptabila?

Multumesc!

lungutza