ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

A fost frumos, dar nu mai revin

hotel miramar este un hotel mai mult pentru familii cu copii mici si persoane de varsta a 3a.

plusurile hotelului au fost plaja proprie cu sezlonguri gratuite si faptu ca aveai loc sa te desfasori pe plaja adica nu stateai nas in nas cu alte persoane, parcare gratuita, am beneficiat de masa de pranz chiar daca cazarea in mod normal se facea dupa ora 14.00, baruri cate vrei: 2 la piscina, unu pe plaja, unu la lobby bar si unu sus la terasa, snack bar-ul era deschis de la 10.00 pana la 17.00, camere spatioase, dragute, cu vedere superba si piscine foarte mari.

minusurile au fost in primul rand divertismentul care a lasat de dorit. era un tip care prezenta in fiecare seara si sincera sa fiu imi venea sa-i bag microfonu pe gat. urla in asa hal ca nu intelegeai nimic cand vb in engleza si asa stalcita si vb cred numai in germana si bulgara. putina lume din personal stia sa vb engleza la un nivel cat de cat bun. seara ma asteptam sa fie ceva gen discoteca cum a fost la arabella de era club, da... nimic! la ora 22.00 max 22.30 lumea pleca la culcare. erau cativa care mai ramaneau da nici gand sa danseze.

mai departe, sala de fitness dezastru total, ca din nefericire am prins o zi ploioasa si nu aveam ce face si m-a dus pe acolo. sala avea o bicicleta, cateva aparate pentru ridicarea greutatilor si vreo doua aparate pentru picioare. nu avea nici macar o banda de alergat si incaperea era cam cat o camera de apartament. piscina interioara era inchisa, cred ca era doar de forma:)).

mancarea nu era f diversificata si am impresia ca se refolosea de ex ce ramanea de la pranz le puneau din nou seara. sa nu mai zic ca atmosfera era de cantina toti disperati dupa mancare, daca nu erai atent te trezeai ca te impiedici de unul de altu.

restaurantul bulgaresc a fost ok dar servirea tot ca la "cantina" era. adica in mod normal trebuia sa fii servit de ospatar nu sa te duci tu sa-ti iei mancare. in schimb la restaurantul italienesc o servire execrabila. am stat 7 ani sa ne aduca meniurile dupa aceea ne-a servit cu apa de la robinet banuiesc=)). dupa ce ne-am hotarat ce vrem a venit baiatu ne-a luat comanda si porma stai frate si asteapta si iar asteapta. in cele din urma a adus mancarea la unii mai repede la altii nu. mi-a adus o salata, am mancat-o si asteptam urmatoru fel, ceva cu ciuperci si orez. si am asteptat eu mult si bine ca daca nu-i ziceam ospatarului ca eu am mai comandat ceva el nici nu se mai deranja sa-mi aduca mancarea. pun pariu ca uitase. cand am vazut ce mi-a adus si ca avea un gust nasol m-am dus la restaurantul principal si am mancat acolo ceva.

in principiu cel mai mare minus a fost animatia, daca s-ar lucra mult mai bine la capitolul asta atunci cred ca ar merita sa revin, dar pana atunci NU!

si inca ceva daca aveti de gand totusi sa va duceti acolo luati-va fratilor si haine mai groase ca e un frig seara de muriti.

Trimis de angelally in 17.08.11 12:38:45
Validat / Publicat: 17.08.11 13:40:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, hotel arabella

VIZUALIZĂRI: 1742 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (angelally); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.08.11 13:40:39]

Bun review, @angelally: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[17.08.11 15:41:36]

Ne poti spune un pret pentru acest sejur?

angelallyAUTOR REVIEW
[17.08.11 15:53:00]