ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011

Sub orice critică
Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Fost, vazut, de nerevenit

buun, si iata acum detalii

DRUMUL

Bucuresti - Obzor traseu facut pe ruta Bucuresti, A2, Calarasi, Bac (privat nu Navrom) la care am stat am stat aproximativ 40 min (25 asteptat 15 traversarea) Dobrich Varna Byala Obzor. Partea Silistra - Varna OK viteza medie 110 km/h fara radare sau gropi mari. Varna - Obzor dezastru viteza medie 30-35 km/h. Durata totala aproximativ 4 ore

Obzor - Bucuresti traseu facut prin Obzor Varna Balcik Vama Veche Agigea A2 Bucuresti timp estimat 5.30 ore. mai greu pe litoralul romanesc

HOTELUL

Frumos facut cu bun gust 4 stele pe care si le merita camerele mari, curat ce sa mai explic cele 4 stele isi spun cuvantul

PLAJA

OK, nu este prea curata dar oricum peste cea romaneasca, intrarea in apa buna cam 30 m pana cand apa atingea treptat adancimea de 165 cm

Sezlongurile gratuite, prosoapele la fel cate un rand curat in fiecare zi primeai in schimbul unor carduri. Aici o mare problema desi sezlongurile erau gratuie si era interzis sa le ocupi a se intelege rezervi, la ora 9.00 AM nu mai gaseai un sezlong liber din cele aproximativ 250, dar puteai sa faci colectie de prosoape, jucarii carti lasate pe ele ca si cum ar fi ocupate. Problema se rezolva mergand la receptia hotelului, venea PR lor cu tine iti elibera sezlongul si prosoapele le ducea la receptie

PISCINELE

Vreo 4 la numar din care 2 de copii erau curate, foarte bine cloraminate si foarte reci. La cele de copii existau niste asa zise jucarii (un topogan H 180 cm si niste alte lucruri meschine

Beach, pool, lobby bar

Deschise in principiu zi lumina, cu bauturi indigene sau de import (atentie import inseamna gin Wembley RO, o vodka de 37,5 grade din Polonia, niste lichioruri Turcia, bere BG dar care cred ca are 2,5 grade, si sucuri dozator gama PEPSI - dar numai cu numele sunt pepsi ca ele sunt foarte diluate, si ceva neacidulat cu gust pregnant de chimic.

RESTAURANT

Aici vine cea mai naspa situatie

1 UNU restaurant in care se manca intre 7.30-10.00 mic dejun, 12.30 - 14.00 pranz si 18.00 - 21.00 cina. nu prea gaseai loc la mese trebuia sa pandesti pe cineva care era pe final sa ii iei masa.

Mai exista un restaurant tematic bulgaresc si unul italian la care aveai dreptul sa faci rezervare o data pe sejur la fiecare dar care servea in proportie de 99 % aceeasi mancare ca la restaurantul principal.

CATASTROFA TOTALA

MANCAREA!!!

Atentie mare celor cu copii mai mici

85 % mancare gatita

15 % mancare la gratar

Te omoara cu sosuri la mancarea gatita si cu uleiul, totul aproape este prajeala

AM MAREA BANUIALA CA MANACAREA ESTE REFOLOSITA

Din grupul nostru 2 copii si un adult au avut stari de voma si diaree iar adultul chiar si febra. Fiimea cel putin a mancat numai clatite si cartofi prajiti chiar mi-a fost teama.

SERVICIILE PERSONALULUI

Stau foarte prost cu limba straina, au un stil flegmatic de servire si mie mi-au cerut de la obraz tips la pool bar

DISTRACTIE

Zero, ZERO aveau ceva animatori dar cu un program catastrofal, iar pt copii si mai rau

Trimis de eduardpetrut in 16.08.11 12:57:45
Validat / Publicat: 16.08.11 14:00:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sofia cu trebui de servici

VIZUALIZĂRI: 2229 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eduardpetrut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

radu_sergiu*
[16.08.11 18:02:27]

Buna,

Din ultimele 5 posturi cam toata lumea se vaita de mancare. Tind sa cred ca nu mai este o chestie de gust, asa cum banuiam initial, ci o chestie... obiectiva.

Imi pare rau ca am facut alegerea pentru septembrie, dar, anul trecut a fost super OK.

Asta e, nu aveam cum sa prevad viitorul.

Bafta tuturor,

ROMY
[18.08.11 09:26:12]

Ce inseamna sa nu mai fii veriga din lantul RIU, te transformi in catastrofa! Bine ca pastreaza PRETUL!!! Bietii copii, ce om fi avut cu ei sa ii aducem aici! Clatite si cartofi prejiti aveau si acasa.

Sa auzim de bine.

eduardpetrutAUTOR REVIEW
[18.08.11 12:27:36]

spirit balcanic

mergi bine 2-3 ani dupa care vrei sa te imbogatesti ultrarapid

nico_david
[26.08.11 23:05:15]

Perfect de acord! In ceea ce priveste mancarea... foarte proasta! Pacat de locatie! Ocoliti Miramarul!

eduardpetrut, nico_david, radu_sergiu*, ROMY
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: