ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2011

Către satisfăcător
Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Nu asa cum ma asteptam

Am plecat dimineata la 7 din Bucuresti am parcurs drumul fara incidente cu trecerea la vama Giurgiu cca 30 min si am ajuns la Miramar la ora 11,30. Am ajuns la bariera hotelului unde am negociat o intrare mai devreme in limba universala (5 euro) si gata treaba, la 12 am fost poftiti la masa camerele gata totul struna deoarece cred eu am inceput cu dreptul de la sfantul nr. 1 :) caci paznicul a sunat si a anuntat la receptie ca venim iar acolo cum spuneam amabilitate maxima.

departajare pe + si -:

"+" pt plaja proprie, aproape si cu sezlonguri asa cum scrie si la agentii in limita disponibilitatii, dar se putea sta foarte bn si pe nisip. Pt mizeria de pe plaja cum mai scria cineva responsabili sunt turistii, noi am avut parte de niste conationali care tipau cand vb intre ei, se injurau desi erau cu copii mici si pareau ca sunt rude dar cel mai rau ca s-au dovedit mari mancatori de seminte cu care au venit de acasa si dai si scuipa in stg si in dr ca la ei pe batatura;

+ pt barul de pe plaja unde te serveai cand iti era sete;

+ pt. restaurantul de pe plaja unde puteai sa mananci ceva daca nu te trezeai la timp;

+ pt piscine care erau mari, curate dar intradevar cu apa rece aici era o hiba dar nu am stat acolo ci doar am bagat un picior de proba.

"-" pt mancare nu neaparat ca nu gaseai ceva sa mananci dar senzatia ca mananci ce s-a adunat de la mesele anterioare a fost permanenta, ca ciorbele se fac cu ce nu s-a mancat, ca mancarea gatita la fel, salatele ce nu se manca dim se toca marunt pt salate si tot asa. Pizza cu cascaval a fost ok sa nu aibe mezeluri, omleta simpla, clatitele, ouale fierte, chiflele, fructele intregi, stafide, curmale, smochine, seminte si cam atat. Puiul a cam lipsit, de fapt in fiecare seara s-a facut gratar de cate un fel, o data pui, o data porc, odata miel si nu stiu dak a mai fost altceva deoarece seara mancam pizza si niste fructe pt siguranta mea; ospatarii erau ok in mare;

problema mare si naspa cu animatorii: 1 engleza MC-ului (atunci cand se indura s-o foloseasca) lasa de dorit astfel ca intelegeam cu greu ce spune si in plus lb de baza era germana. Este probabil o lb obligatorie la angajarea in Miramar; programul pt cei mici de 2 lei pt adulti de toata jena, ca sa nu mai pun la socoteala ca pt tineret ca si pt cei care se mai simt tineri si doresc o distractie nu se organiza mai nimic. Te uitai la circul de prost gust facut de acel animator principal dupa care te trimiteau la culcare la ora 22 - 22,30, macar noi am stat cu japca si l-am fortat cumva pe DJ sa ne puna ceva muzica si am facut ceva atmosfera dar eram cativa si na... se spargea repede distractia. ;

- pt. restaurantul Bulgaresc unde a fost aceeasi cantina impinge tava si pune ce vrei doar ca la scara mai redusa, la cel italian minusul a venit din faptul ca te serveau in doi peri si cam dupa vb, cu ei am vb in engleza dar intre noi romaneste asa ca... am tot asteptat cand meniul, cand apa minerala cand vinul cand comanda.

Marea asa este a fost invadata de meduze si crabi dar macar nu erau alge si alte mizerii. Intrarea in mare asa cum s-a mai spus era putin abrupta dar mai incolo apa era mica, nu sunt amatoare de stat in apa ci doar asa de racorit putin si inapoi sezlong- soare.

Acum noi am incercat sa ne simtim bine sa nu ne impotmolim de aceste" vicii de procedura dar... am dat niste bani si nu putini si am primit servicii nu tocmai in raport corect. O sa incercam altceva la anul, am o senzatie de juma-juma. Nu arunc cu pietre doar ca nu am gasit ce ma asteptam. Cred ca era mai ok la un 50 euro/noapte nu 69 cat am platit noi.

Am scris ce am proaspat in minte, abia am revenit, alegerea va apartine.

Trimis de victorian in 15.08.11 22:25:33
Validat / Publicat: 15.08.11 23:46:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 1243 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (victorian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: