ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2011
DIN: piatra neamt
ÎNSCRIS: 01.06.11
JUL-2011

ARTICOL ARHIVAT

Am fost! NU m-au convins sa revin!

ok!

Inainte sa plec in vacanta am tot citit nenumarate reviews-uri (: P) referitare la acest "club Miramar". In atentia celor care citesc tot felu de reviews-uri mare grija si la varsta celor care le scriu.

Drumul pana acolo - OK! (putine gropi - vama veche - obzor) Cine are statie Radio sa o foloseasca - e legal!

La intoarcere am mers Varna - autostrada - giurgiu - e ok.

Parcare - Pazita (cand am ajuns acolo ******* de la parcare nu imi dadea voie sa intru in hotel caci era ora 12 iar cazarile se fac la ora 14. Dupa 10 ore de condus un ****** ca ala imi lipsea. Bineinteles am dat telefon agentiei care au sunat la hotel, iar hotelul i-a spus ******* de la bariera ca e ok, putem sa mergem la receptie.)

Receptie - nu era baiatul (unicul care vorbeste romaneste) asa ca am fost abordat de o o tipa care vazand RO pe buletin a abordat pe cei de langa mine, incepand sa vb in germana cu ei. In momentul in care am scos portofelul si am facut vizibila o bancnota de 10 euro - nemtii au deventi neinteresati pentru domnisoara si era doar zambet cu mine. Nu am lasat cei 10 euro in bolul cu maruntzis (pt tipsuri) ci i-am bagat inapoi in portofel. (sadic dar eficace).

Camera - etajul 1 pavilionul central - OK: mare, pat suplimentar pentru cel mic, lenjeria se schimba la 3 zile, prosoape, hartie, sapun, sampon, gel de dus - zilnic (nu am ce reprosa). Seriosi, nu mi-a disparut nimic din camera cu toate ca banii, laptopul, aparatul foto (un dslr), camera video, toate erau lasate pe masa la vedere. O singura data i-am dat cameristei 5 lei. (apropo nu cred ca se merita sa schimbati euro acolo. mergeti cu lei, schimbati direct lei - leva).

Masa - salate multe

dulciuri multe

ciorbe (fffff sarate, cred ca foloseau plicuri, chiar radeam cu sotia caci acel gust il avea si supa in facultate din sesiune :)))))

pizza buna (nu ca in italia - dar ok)

bauturi - toate contrafacute - scrie pepsi dar e TEC

bere - apa colorata, se putea bea, dar mirosea a balta statuta plina de broaste in ea :)

tequila - ffff aiurea

- tot ce inseamna alcool are maxim 0,0005 restu e doar aroma

- daca voiai un Jack, un JB, etc... trebuia sa platesti - cu toate ca agentia mi-a dat un vaucher pe care scrie ultra all inclusive (infine).

Plaja - sezlonguri avea toata lumea - pe plaja sau la piscine - gaseai indiverent de ora sezlong. daca voiai in primu rand la plaja trebuia sa ajungi undeva pe la ora 6.30 7.00 sa iti lasi un prosop pe el. (au fost la un moment dat niste dobitoci de rusi care aruncau prosoapele altora si ocupau ei sezlongul).

Apa - in mare curata - putzin cam abrupta pentru cei mici - in 3 metri imi ajungea apa pana la genunchi, iar pentru un copil de 3 ani deja apa era destul de mare

- in piscine apa era curatzata in fiecare seara de nisip, ii punea clor - deci era OK

Animatori - acceptabili - nu vorbesc romaneste

- seara la programul pentru cei mici nu comunicau deloc cu copii romani cu toate ca erau destul de multi

- o singura data a vorbit in romaneste la seara de Karaoke - cand ne-a invitat si pe noi sa cantam daca vrem in romaneste.

In oras, sat, sau ce o fi acest Obzor, nu aveti ce face - un parc de distractii din anii 80, masinarii invechite, ruginite si kiar periculoase, la terase nu recomand caci erau sub orice critica, (ca o paranteza parcarea in Obzor se rezerva cu bidoane de 5 litri cu apa in ele). De la hotel in Obzor trebuie sa mergi pe o alee plina de mizerie, care seara devine cam dubioasa, nefiind luminata.

Sincer am cheltuit 10 leva in toata vacantza noastra acolo caci nu aveai pe ce sa dai banii. (calitate - pret). Erau tricouri (cu Michael, Metallica, si tot felu de branduri), parfumuri contrafacute, imbracaminte (cred ca era adusa din Europa-dragonu rosu: P), ceasuri de renume la 10 euro: P etc...

La final, concluzionand - "am fost, am vazut, nu ma mai duc. Prefer sa mai pun ceva, sa iau un charter spre turcia anul viitor"

P. S. - m-am simtit putin, putin discriminat.

Trimis de cipa in 12.08.11 16:15:28
Validat / Publicat: 12.08.11 19:15:23

VIZUALIZĂRI: 1276 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cipa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere de la terasa balconului
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[12.08.11 16:48:52]

@cipa, nu mi-au placut cativa termeni jignitori din expunerea ta, de aceea am simtit nevoia sa intervin asupra textului, sper sa nu te superi.

In alta ordine de idei, ca o curiozitate personala, ce ai vrut sa spui cand ai afirmat:

Vazand grupa de varsta din care faci parte, recunosc, m-a bulversat afirmatia ta.

cipaAUTOR REVIEW
[12.08.11 17:36:16]

Da, recunosc ca m-am cam lasat dus de val, folosind cuvinte jugnitoare la adresa portarului, dar sentimentele mele fatza de el cu greu cred ca o sa se schimbe. Atitudinea lui de stapan pe bariera m-a facut sa gandesc despre el ca mult mai bine ii statea cu sapa in mana pe ogoarele ce se cultivau la nici 1 km de acel hotel decat sa stea pe scaun si sa astepte ca soarele sa ii mangaie delicat burta plina de bere (la draft probabil) ce o avea . Iar faptul ca avea si ochelari pusi pe chelie de la o marca foarte celebra (din 2 litere) - Dobi&Gogu care si-i punea pe ochi foarte tacticos in momentul in care imi arata scris mare pe o foaie A4 acea hotarare de a nu permite intrarea in hotel pana la ora 14 kiar ma facea sa il cataloghez ca fiind t***n. Totusi nemtii care venau cu autocarul treceau de el, fara ca macar sa ii admire jumatate de ora chelia, burta, si mai ales ochelarii

Iar referitor la varsta - recunosc nu am formulat destul de clar ideea. Voiam sa scot in evidentza catalogarile facute de unii adolescenti (14 16 ani) care totusi trebuiesc privite cu putina neincredere.

ROMY
[18.08.11 09:17:20]

Trebuia sa il bat eu bine pe cheliosul ala cand m-am dus in 20.07 si nu ati mai fi avut probleme si voi cu el. ; -) Din cauza banilor pe care ii asteapta, are atitudinea asta; la receptie nu conteaza asa de mult ora la care ajungi, sunt f amabili. Dupa ce am scris parerea mea m-am gandit mult timp ca poate eu am fost de vina si ''pretentiile'' mele. PACAT. Se pare ca ne-a lecuit pe toti de Bulgaria.

Eu zic sa ne ''razbunam'' cu inca un concediu la turci... fuguta cat mai e vara.

vsl_andreea
[11.06.13 13:09:35]

@cipa: Buna, urmeaza sa plec si eu cu sotul si fetita de 5 ani pe 3 iulie la acest hotel la care am fost si acum 2 ani de zie. Sincer nu imi fac griji de conditii sau mancare pentru ca am fost foarte multumita insa imi fac griji de perioada aleasa. Mi-e teama ca nu o sa fie chiar cald in perioada 05.07-11.07.2013.

Daca ai fost in luna iulie te rog sa-mi spui cum a fost vremea.

Multumesc frumos.

[11.06.13 13:32:38]

@vsl_andreea: e păcat să faci spam în toate articolele scrise la un hotel, când există rubrică specială de Întrebări unde poți să scrii ceea ce vrei să afli, și toți cei care au fostacolo în ultimii 3 ani vor primi întrebarea ta!

cipa, ROMY, vsl_andreea
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: