Carpathia Hotel (ex Rowa Dany)

10.08.2011
Avatar ela52
DIN Galati
înscris/ă în 14.08.10
JUL-2011
2 057 lei (cazare+mic dejun)

ARTICOL ARHIVAT

Bine, dar de 3*, nu de 4*

1. Parcarea gratuita:

- cam mica la suprafata, pe terasa si-n lateral -dreapta;

- este si una subterana dar angajatii se cam feresc de ea, fiind stramta, greu de parcat;

-se poate tot fara plata, spunand ca esti cazat la Rowadanny, in parcarea de vis-a-vis, la hotel Paltinis, acum inchis.

2. Receptie si rezervare:

- promptitudine in raspunsuri la e-mail, indiferent de zi sau ora, urmate de telefon catre solicitant;

-amabilitate la receptie, un zambet in plus n-ar strica;

3. Camera:

- confortabila, fara balcon, cu cartela magnetica;

-peretii cam subtiri, noroc ca in camerele alaturate am avut vecini numai vreo 2 zile;

-curatenie zilnica: aspirat, sters praf/in baie, schimbat prosoape, completat cu sapun, detergent etc;

4. Restaurant:

-micul dejun varia calitativ si cantitativ dupa cati turisti erau cazati in ziua respectiva, vreo doua zile nu au avut bufet suedez-10 turisti in hotel;

-eu tin un anumit regim, fara grasimi animale si era mai greu sa gasesc ceva de mancare pentru cei 35 lei/zi;

-pentru restul lumii, se gasea din fiecare cate ceva (dar nu ca la hotelul din apropiere aflat in reparatii capitale, de exemplu, caruia nu-i spun numele ca sa nu ma aleg cu vreo penalizare);

-daca veneai insa la mic dejun pe la ora 9:30, nu prea mai gaseai mare lucru prin platourile expuse si nici nu se completa;

-discriminare, in zilele cu turisti straini, erau si fasole batuta, salata de vinete/ mexicana, prajitorul de paine la vedere, fructe mai multe;

-am mancat si la pranz de cateva ori, gratare si salate, ciorbe de legume bune (sotul si o ciorba de burta foarte buna pentru un restaurant, stie sa aprecieze, eu fiind specialista in pregatirea acestui fel de mancare);

-la oferta noastra aveam si 15 % reducere pentru pranz/cina in restaurantul hotelului;

5. Nu am fost la piscina/sauna si alte facilitati din acestea gratuite, noi am vrut sa ne bucuram cat mai mult de racoare, de verdele ierbii si de aer curat.

In concluzie, e acceptabil de mers, dar e bine de cautat ofertele, e mult mai ieftin asa. Altfel, e scump.

Impresii încărcate de ela52 in 10.08.2011 18:26:27

Validat / Publicat: 10.08.11 19:34:52

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Predeal, Izv. Mures, Pestera, Cheia, Mamaia, Busteni, Slanic Moldova, Lepsa, Balvanyos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ela52); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 5 voturi) nota2