ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2011

Către satisfăcător
    Către satisfăcător
    Foarte nemulțumit

Omul i**** locul

Zona superba, locatie la marginea soselei, dar totusi traficul nu e asa intens datorita drumului pe care iti rupi masina.

Cladirea arata f fain, curtea la fel. Foarte curat pe afara. Inauntru... se mai schimba lucrurile. Multe "chiciuri"- usile sunt din plastic, paturi vechi care scartaie, saltele cu alcuri rupte, o piscina ca o cada mai mare, care trozneste a clor, tulbure.

Curatenia in camere mai moale. Curat... dar mai la viteza. Prosoape uzate! Sapun ieftinache.

Restaurantul e ok. Mancare gustoasa, dar exagerat de scumpa. Nu e Marriot, fratilor!

Personal f amabil la restaurant. Au insa o porunca de la sef: tot ce consumi peste zi, platesti seara. Ca si cun ai fi un talhar si vei fugi peste noapte si nu le platesti cafeaua si sucul. Proprietarul isi mananca de sub unghii la orice cent. statea langa tine pana plateai.

Cu toate ca scrie ca au gratar, se uitau la tine ca la hoit cand le cereai sa te lase acolo, iar acelasi proprietar se lua de angajati ca nu sunt in stare sa vanda in restaurant si pierde bani daca lumea face gratar.

Scrie ca se plateste cu card, dar teapa... da fuga la bancomat in V Dornei, la 8 km si mulge bani ca acelasi proprietar vrea CASH. RUSINE. Si se mai lauda ca el mai are si la Craiova si la Timisoara. Un smecher de oras care prosteste lumea venita la relaxare.

Nu recomand tocmai datorita prezentei acestui ***** si ***** (foarte agresiv verbal), care iti taie brusc orice chef de voie buna si te face sa ti se intoarca instant stomacul.

cele scrise de alti patiti ca si noi le confirm ca fiind veridice. Nu-i mai bagati bani in buzunar acestui personaj needucat, care a crezut ca daca a trantit o cladire pe banii europeni, lumea care-i trece pragul trebuie sa-i pupe mana si sa-i stie de teama. RUSINE, RUSINE, RUSINE. Asemenea comportamente ar trebui penalizate atat de turisti cat si de o autoritate in domeniu.

Cum sa dai patru stele sau margarete la incinta cu usi din plastic, saltele rupte, pereti crapati, paturi din PAL care stau sa se desfaca si sa pice?

Cred ca banii de la UE au fost doar pt cladire, care e reusita... restul oglindeste gradul de respect al proprietarului pentru turisti. Nu stiu cum il cheama, dar poate afla cineva.

Trimis de gicuplimbaretul* in 04.08.11 19:51:29
    Validat / Publicat: 04.08.11 21:41:21
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VATRA DORNEI. A mai fost în/la: Delta, Sinaia, Predeal, Paltinis, Busteni, Durau, Moeciu, Borsec, Herculane, Felix, Caciulata

VIZUALIZĂRI: 1705 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gicuplimbaretul*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

[04.08.11 20:08:44]

@gicuplimbaretul, am editat titlul si doua cuvinte in textul tau, jignirile nu sunt acceptate pe acest site.

Poti sa ne spui daca pretul trecut in caseta tehnica, 500 EURO, este corect?

LeBaron
    [20.09.11 16:51:46]

Cu multa recunostinta fata de fondatorul site-ului ,,Am fost acolo" ptr. ca ne da drept la replica si din respect fata de turisti, pe care ii tratam ca pe musafirii nostri, ne vedem obligati sa comentam, spre lamurire o serie de aspecte pe care va rugam respectuos sa le postati.

Pentru stimatul domn ,,gicuplimbaretu'' cu nume real ,,... escu'', din Iasi, ,,vanzator '' de ceva aparatura pe la Bucuresti am avut placerea sa organizam botezul fiului domniei sale in Postul Sf. Petru si Pavel, cand in mod normal nu se fac chermeze cu bautura, mancare de frupt si muzica. Dar asta a fost voia dumnealor... Ciudat ca nimic nu le-a placut desi mai fusesera musafirii nostri, puteau sesiza aspectele anterior si sa opteze ptr. alta locatie, ne-am fi bucurat! Cum ar putea o cladire sa arate bine doar pe exterior, iar in interior un chici (reproduc scrierea domnului, desi gresita) cand este proiectata in totalitate de regretatul arh. sef al mun. Suceava Radu Oltean (decedat anul trecut) s-ar fi intristat cand un neavenit ii caracterizeza proiectul asa, deh... parere de vanzator...

Mancarea scumpa... ? Care mancare, cea pe care a-ti cumparat-o de la Unicarm, bautura de la Metro, ati venit si cu espressorul de cafea de acasa si l-ati instalat in rerstaurant iar ospatarii au spalat cesti si pahare? V-ar fi permis in alt restaurant sa faceti lucrul acesta, sa stea bucatarii si ospatarii sa prepare mancarea d-voastra sa spele doar vesela? Unde in Bucuresti, poate la Marriot?

POS -ul functioneaza iar daca poate vreo data nu, e doar vina transmisiunii prin Romtelecom, nu a noastra.

Regret cuvintele pe care le folositi (noi nu le avem in vocabular) nimeni nu v-a tratat ca hot, talhar, hoit, poate va stiti dumneavoastra ca asa a-ti fi, cata vreme a-ti efectuat plata integrala la sfarsitul prestatiei dar si atunci cu multe sughituri, a-ti fi dorit ba a doua zi, ba cu OP, aici v-ati simtit f. deranjat, nu vad de ce si de aici toata supararea si aciditatea dvoastra!

Unitatea a fost clasificata de reprezentanti ai Ministerului Turismului, in urma vizitei in teren impreuna cu reprezentanti Sapard, deci evaluarea a fost obiectiva, daca NU, atunci cereti-le lor socoteala, dar fi-ti sigur ca daca se gaseau usi din PVC, saltele rupte, mobila degradata (saltelele nu au arcuri, nu se mai fabrica, daca nu stiati, aflati) nu ne-ar fi autorizat. Usile camerelor sunt celulare, capitonate la interior, mobilier specific hotelier din MDF, saltele Domus Flex, iar in sprijinul acestor informatii vom atasa fotografii reale.

Problema banilor de la UE daca va framanta a fost ptr. toata cladirea, dar nu aveti de unde sa stiti, poate doar cand o sa derulati un asemenea proiect, nu se finanteaza doar parti... o sa aflati poate...

Pe receptia pensiunii exista o Carte de onoare in care au scris impresii cei care ne-au trecut pragul si nu erau oarecine... Vom atasa fotocopii ale impresiilor dumnealor, se vor regasi si nume importante acolo. Pacat ca un eveniment care trebuia sa fie unul de multa pace sufleteasca si bucurie (pe care noi l-am pregatit cu drag, inclusiv la Manastire, cu maicile si cu IPS Teodosie) l-ati transformat in unul derizoriu care prin grija lui Dumnezeu va caracteriza tot drumul d-voastra de aici incolo.

Ca un corolar al tuturor acestor consideratii si in sprijinul adevarului, invitam in cursul saptamanii pe toti cei ce doresc sa se convinga de realitatea spuselor noastre sa se cazeze o noapte pe CHELTUIALA NOASTRA si sa-si scrie impresiile obiectiv pe site-ul d-voastra.

CU DEOSEBITA STIMA SI CONSIDERATIE, PROPRIETARII.

NB LeBaron este (sau a fost) reprezentant al unității

LeBaron