ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2011
ÎNSCRIS: 09.04.10
JUL-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 13 ani

Sa uiti de toate

Pe aceasta cale tin sa multumesc tuturor celor care au scris pe acest site. Datorita celor scrise aici mi-am ales acest hotel.

Am ajuns la hotel in jurul orei 13.45, am primit cheile imediat, personalul de la receptie vorbeste limba engleza. Asa cum au spus multi camerele sunt mari, patul pentru copil este imens. Pe masa era o sticla de vin rosu, in frigider bauturi racoritoare cu sau fara alcool. Exista si o lista de preturi, deci nu sunt gratuite. Per total costa aprx. 44 leva. Personal am considerat ca sunt scumpe. Baiatul a consumat doar chipsurile, iar la plecare doar pe acestea le-am platit, au fost corecti. La tv. doar doua posturi in limba romana, pro tv international si tvr international dar n-am venit la mare sa ne uitam la tv. Femeia de serviciu si-a facut datoria in fiecare zi, a schimbat prosoapele, a pus hartie igienica, a schimbat lenjeria, a dat cu aspiratorul. Tin sa precizez ca anul trecut la Slavey am lasat timp de cateva zile pe pat o mica "atentie" pentru femeia de serviciu dar nu am constatat o imbunatatire a serviciilor, asa ca anul acesta am luat hotararea de a nu mai proceda asa. Cred ca este de datoria ei sa-si faca treaba, este platita pentru serviciul care il are. Daca nu vrea sa schimbe prosoapele sa nu le schimbe, daca nu vrea sa scimbe lenjeria sa nu o schimbe, daca nu vrea sa dea cu aspiratorul, sa nu dea, dar nu va ganditi ca procedand astfel face o reclama proasta hotelului respectiv? De ce sa incerc eu sa o platesc in plus cand ea este platita deja, aceasta e meseria ei, este obligata prin natura serviciului sa-si faca treaba. Din fericire pentru mine femeia de serviciu si-a facut treaba, toata stima pentru doamna de la etajul 4. Am primit camera la etajul 4 (421) cu vedere la piscina si mare. Super.

Despre mancare ce va spun? Este imposibil sa nu gasesti ceva de mancare care sa nu-ti placa, oricat de pretentios ai fii. La barul de la piscina baietii sunt de treaba, prietenosi, amabili in special cel care pregateste pizza (il cheama Stan, vorbeste limba romana), bauturi racoritoare cu sau fara alcool. Personal nu am incercat decat bere (slabuta, dar rece) si vin alb sau rosu. Aveau si tarii dar nu sunt amator. Inghetata este la liber, te servesti singur, este foarte buna si sunt multe sortimente, in frigiderul de la barul de la piscina sunt fructe, fursecuri.

Partea proasta cu sezlongurile de piscina, trebuia te trezesti de dimineata sa-ti pui prosopul ca sa-l tii ocupat. Am vazut persoane care au tinut prosopul pe sezlong cu toate ca dupa masa au mers in camera si probabil au dormit. Nu mi se pare normal sa tii locul ocupat atata timp si sa nu dai posibilitatea altuia sa- foloseasca. Persoanele respective nu erau romani.

Vreau sa scot in evidenta faptul ca nu numai unii dintre romani se comporta necivilizat (asa cum s-a spus de nenumarate ori aici) ci si alte natii. Exemple: se sta la rand la barul de la piscina, un polonez care era mai in fata observa ca la coada s-au asezat doi conationali si ii cheama langa el iar acestia se duc langa el... la toaleta de la barul de piscina daca usa este inchisa se apasa pe clanta si se incearca intrarea, nu se bate la usa (un german)... se intra la toaleta de la barul de piscina dupa un german si constati ca respectivul a uitat sa traga apa... asa ca sunt si natii care se comporta necivilizat... La masa germanii (cei tineri) sunt foarte galagiosi, nu-i intereseaza ca deranjeaza pe cei din jur, doar au venit la mare sa se distreze. Da dar nu asa, consider eu.

Seara spectacolele sunt doar in limba germana si poloneza ceea ce consider ca este discriminatoriu. In hotel sunt multi germani, polonezi si rusi, romani.

Aceasta este parerea mea. Personal ne-am simtit foarte bine, recomand cu caldura acest hotel, unde am petrecut clipe de relaxare.

Trimis de dranoel in 02.08.11 10:53:45
Validat / Publicat: 02.08.11 11:39:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Hotel Slavey

VIZUALIZĂRI: 3020 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dranoel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera,patul copilului este imens.

libertango
    [02.08.11 14:05:13]

Ma bucur ca v-ati simtit excelent la acest hotel, foarte util review. Vacante frumoase in continuare si alegeri la fel de bune!

dranoelAUTOR REVIEW
    [02.08.11 14:18:03]

Pentru Webmaster: varsta copilului este de 13 ani si 4 luni. Multumesc.

aturdoc
    [06.09.11 15:58:26]

Camera a fost standard sau superioara? Arata f bine!

Nu-mi mai amintesc de acum doi ani... si vreau sa merg acum in septembrie!

libertango
    [06.09.11 19:43:34]

Camera cred ca este standard. Exact asa a fost si a noastra anul trecut, mare si foarte curata.

denisa75
    [16.02.12 08:29:42]

Buna dranoel! Stiu ca ai fost autocarul dar ce stii, parcarea se plateste? Si te-as ruga daca poti sa imi dai un punct de reper pentru a gasi hotelul mai usor.

Multumesc anticipat!

denisa75
    [16.02.12 08:41:37]

Inca ceva-as dori sa merg pe la inceputul lui iulie si te-as ruga sa imi spui cum a fost vremea si apa (era rece sau era ok, merg cu copilul de 7 ani).

Multe multe multumiri!

dranoelAUTOR REVIEW
    [18.02.12 19:45:47]

@denisa75: Buna Denisa75, parcarea se plateste, nu stiu cat costa insa nu cred ca este foarte scumpa (cineva a scris pe site ca ar costa 10 leva pe zi, este pazita si este destul de mare). Din pacate singurul reper pe care il pot da: de la hotelul Melia Grand Hermitage (locul unde opresc autocarele) se vede hotelul P. H. Golden Beach (sunt taximetristi ""binevoitori "" care contra unei sume 5 sau 10 leva va pot duce la hotel) Daca ajungeti la M. G. Hermitage este imposibil sa nu descoperiti hotelul (cam 10 minute de mers pe jos). Apa marii este calda, limpede, coborarea in mare este foarte abrupta fata de Mamaia, la 5 metri deja apa este adanca, nisip auriu, plaja curata. Sezlongurile se platesc. Acum, sincer sunt multe trepte de urcat spre hotel, nu este pe plaja, pentru noi nu a fost un impediment. Hotelul are o arhitectura deosebita, receptia nu este la parter, undeva la et. 5 sau 6. Consider ca este ceva deosebit. Atentie! S-ar pute ca mancarea sa nu va placa, spre deosebire de alte hoteluri cam lasa de dorit... Daca mai aveti si alte intrebari va raspund cu draga inima. Va doresc sejur placut! In fond si la urma urmei experienta ne invata. Noi ne-am simtit excelent, dar mai mult ne-a placut la Slavey...

aturdoc, denisa75, dranoel, libertango
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: