ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2011
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 21.06.11
JUL-2011

Secret Garden - o oaza de liniste

Asa cum am promis, revin cu impresiile dupa sejurul efectuat la Hotelul Secret Garden din Danesti.

Am decis sa inchiriem un apartament pt 6 nopti, intre 10 si 17 iulie 2011 si, desi am revenit acasa de aproape 2 saptamani, suntem inca nostalgici si euforici dupa sejurul petrecut acolo.

Hotelul este amplasat genial, intr-adevar este o gradina secreta, ascunsa oarecum ochilor indiscreti, dar dotata cu tot ceea ce are nevoie turistul venit pt relaxare.

Noi am platit 240 RON/noapte pt apartament cu mic dejun in sistem bufet suedez inclus.

Minusuri:

- la micul-dejun nu exista fresh de portocale sau, ma rog, de fructe, doar sticle cu apa minerala si suc carbogazificat. De asemenea, gama de fructe este destul de saracuta: cateva mere si portocale sau grapefruit.

- netul merge destul de prost, am solicitat si am primit cablu de conectare in speranta ca viteza prin cablu va fi mai ok decat cea wireless, dar un mail cu un atasament de aprox 2 mega se trimite in 3-4 ore.

- nu exita viata de noapte, un loc in care poate vrei sa dansezi, sau o sala de biliard. dupa ora 10 seara singura optiune este sa te uiti la TV sau sa dormi

- preturile sunt detul de maricele, dat fiind ca o masa pt 2 persoane costa in medie 100 ron (un fel principal, eventual desert, suc si cafea)

Plusuri:

- curatenie impecabila, prosoape schimbate zilnic, lenjerie schimbata la 2 zile, intr-un mod f amabil si discret

- personal amabil

- apartamentele au balcoane imense si jacuzzi in baie

- mancarea este mereu proaspata si satioasa, painea, carnatii si salamul sunt facute 'in casa', cred ca si zacusca

- piscinele sunt f curate, apa este mereu calda

- pt cei care vor liniste este locul ideal, daca mergeti vara se aud numai greierii si cate un cocos seara, daca stati la balcon, si se simte un miros MINUNAT de fan cosit

- este un loc f potrivit pt familiile cu copii, exista loc suficient pt joaca si suficiente optiuni pt sporturile in aer liber.

Sunt la servici acum si nu am foto, dar nu imi ascund identitatea, ma numesc Beatrice Sabou si am stat cu sotul meu, Razvan, in apartamentul 310 intre 10 si 17 iulie 2011. Sejurul ne-a costat 4000 RON dar a meritat. O sa revenim cu prima ocazie.

Trimis de beatricess in 29.07.11 17:13:38
Validat / Publicat: 29.07.11 18:01:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BAIA SPRIE.

VIZUALIZĂRI: 2245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (beatricess); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 42.00 EUR pe cameră

adriananicoleta
    [09.08.11 23:10:21]

Am citit cu interes impresiile si parerile turistilor despre acest hotel. El constituie destinatia de vacanta anul acesta, vom pleca vineri dimineata. Imi poti spune care e treaba cu sezlongurile? Nu par numeroase, exista riscul sa ramai fara? Se practica acel obicei de a-ti pune prosopul de plaja pe sezlong dis-de-dimineata?

beatricessAUTOR REVIEW
    [10.08.11 10:58:40]

Buna Adriana. F intelept din partea voastra sa mergeti la acest hotel.

Nu as numi chiar 'obicei' pusul prosopului pe sezlong. Per total, sezlonguri sunt suficiente, intr-adevar sezlongurile albe din plastic, rezervate clientilor hotelului sunt destul de putine si in weekend este indicat sa-ti pui prosopul pe ele ca sa nu fie ocupate de altcineva. Dar numai in weekend-uri, cand este plin si numai daca tii neaparat sa stai pe sezlong din plastic si nu din lemn. Sezlonguri din lemn sunt suficiente pt toata lumea, indiferent cat de tare se aglomereaza curtea. Vacanta placuta!!

adriananicoleta
    [10.08.11 11:18:55]

Multumesc pentru informatii si urare. Voi reveni cu impresii dupa ce ma voi fi intors.

Toate cele bune...

adriananicoleta, beatricess