ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2011
ÎNSCRIS: 27.07.11
JUN-2011

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Un hotel urat intr-o statiune frumoasa

Concediul in Sunny Beach a fost foarte frumos.

Hotelul pe de alta parte... alta discutie. Cea mai mare problema acolo este curatenia.

Am ajuns dupa un drum cu peripetii destul de obositi, iar la receptie nu am fost primiti foarte "calduros" de cei de acolo.

Camerele le-am primit destul de repede dar pe un ton rastit. Am ramas dezamagiti cand am aflat ca singurul restaurant/bar all inclusive era la ultimul nivel si barul de la piscina era inchis.

Dupa ce ne-am cazat ne-am dus sa mancam ceva... la ultimul etaj. Hotelul este destul de mare si are doar 4 lifturi, fapt pentru care am asteptat cam 15 minute sa urcam la restaurant.

Acolo am gasit niste fete de masa si scaune murdare, niste terase cu mese si scaune de plastic si o mizerie generala... cam ca in bombele de cartier... doar suprafata era mai mare. Neam facut curaj si ne-am apropiat de mancare. Dezamagitor in prima seara.

Mancarea de acolo nu e facuta sa iti placa ci mai degraba sa fie ieftina si sa te saturi. Eram bucuros daca la fiecare masa aveam macar un fel de mancare care sa imi placa cat de cat, diversitatea iese din discutie. A 2-a zi la micul dejun a fost ceva mai bine...

Trebue spus ca majoritatea clientilor sunt englezi, drept urmare la micul dejun era nelipsit bacon-ul, clatitele si fasolea dulce.

Masa de pranz era cea mai rea, chiar nu gaseai nimic, era pe departe cea mai proasta masa. Puiul era de multe ori inlocuit cu pasta de nuggets, carnea de vita era din conserva.

Cina era salvata de preparate pe grarar (frigarui, pulpe, cotlet). Bauturile... ca la toate hotelurile mai ieftine, Savoy si bere proasta.

Tin sa mentionez ca pachetul, cu reducere de early booking ne-a costat 350 eur pentru 2 oameni, camere superior (ceva mai mari), camerele standard costau 300 eur, foarte ieftin... si am primit cam ce am platit.

Totusi este clasificat de autoritatile locale in tursim la 4* si are igrasie si o baie destul de jalnica. Menajerele nu au facut nici o data curat, nu au schimbat lenjeriile, doar prosoapele erau schimbate zilnic.

Era si o parte buna. La parter era un pub cu muzica live foarte buna, karaoke si multa distractie, era proprietatea hotelului dar nu era in regim de AI. Pozitia hotelului este destul de buna. Pana la plaja sunt cam 5 minute de mers pe jos in linie dreapta.

Ce a facut din acest concediu o vacanta reusita a fost statiunea si plaja lata si curata.

Recomand un sejur in Sunny Beach, dar nu la hotel Meridian.

Trimis de radutug in 27.07.11 17:05:00
Validat / Publicat: 27.07.11 18:42:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, slavey

VIZUALIZĂRI: 1498 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radutug); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

• Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Meridian Hotel: