ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2011

Sub orice critică
Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit

Mare teapa

un jeg de hotel un jeg de la un cap la altul bucatarie, bar, aer conditionat cu plata 5 euro pe zi infect filtrele cred ca nu au fost schimbate niciodata, un jaf de mini frigider ptr care tre sa platesti 15 euro,

un *** bucatar cu niste haine si niste adidasi ce nu stiai ce culoare sunt.

un *** patron care e pe mana cu ghida si iti ia banii ptr excursii din autocar si daca nu le iei de la ei bineinteles la super pret fata de cel din statiune, iti impune orele de masa asa fel incit sa nu ajungi sa maninci.

rusine firmei hts travel nu asa se face turism.

cine a fost confirma 100 la 100. pozele sunt false vedeti contrariul cand va intepati ca noi.

Trimis de georgiga in 27.07.11 12:51:19
Validat / Publicat: 27.07.11 15:05:51

VIZUALIZĂRI: 3855 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgiga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[27.07.11 13:10:42]

@georgiga, am editat doua cuvinte in textul tau, jignirile nu sunt admise pe acest site.

Si daca spui ca pozele sunt false, sper sa incarci tu cateva fotografii de acolo.

[27.07.11 15:26:06]

Eu inteleg ca esti suparat, insa ai putea sa mai detaliezi? ma refer la camere, mancare, iar daca ai facut si niste poze, ar fi benefic sa le postezi, sa le vedem si noi... Multam fain!

[29.07.11 12:00:45]

Vreau sa confirm cele spuse de tine, asa este... foarte uraciosi cei din hotel (mai putin o doamna camerita care cine stie ce viata are cu asa sef). Am avut aceeasi problema adica nu am luat excursiile de la ei si au facut tot ce au putut sa nu ne simtim bine. Cat am stat acolo am vazut doua batai, multe certuri ca la usa cortului si a fost si politia o data, dar ce credeti ca cineva s-a deranjat de asta? !...

Nouă la cazare ni s-a spus ca masa de sera se serveste de le 6 la 8, apoi cand au vazut ca plecam in excursii cu alta firma, brusc au schimbat ora şi ne-au limitat cu programul de la 6 la 6,30, daca venei mai tarziu trebuia sa plătesti.

Ghida nu are nicio parere, nu-i pasa deloc de tursisti, e uracioas si ea si daca-i spui ceva devine agresiva.

Am vazut poze cu piscina... imi vine sa mor de ras... in realiatate are 1 / 2 m, nu va faceti iluzii...

Si totusi la Orea Palas mai e cum e dar la hotelul din centru (de 3 stele, dar eu cred ca n-are decat 1) e ingrozitor de mizerie (la noi in camera se infunda chiuveta de cate ori te spalai pe dinti), aerul conditionat se plateste 5 E pe zi, frigiderul tot asa.

Dupa mine afost cel mai urat concediu din viata mea şi din tara si din strainatate şi nu neparta locul m-a nemultumit cat oamenii care au o calitate indoielnica.

[30.07.11 20:44:03]

ptr cine mi_a cerut mai multe detalii;

iulian68, camerele sunt cat da cat ok daca nu nimeresti una de aia ia fara fereastra si cu 2 paturi de copii de 5 ani in schimb la celelalte cat de cat ok ai un dus de 50 pe 50 cm intri pe lateral si daca te apleci sar putea sa nu poti adica sigur nu poti. in privinta mincarii dimineata daca nu te ai saturat de oua de paste aici sigur te saturi ai un mare bol pliiiiiin si niste salam din ala de 4 lei la noi un suc la dozator si gata seara daca nu te ai certat cu EL VANGELIS THE BOSs, o sa ai parte de o pulpita amarita de pui si mai mult piure pe care ti o serveste un fff smeker ospatar in blugi si tricou. oricum nu ai cum sa faci vreo ,,greseala" ptr ca fiecare dumicat este MONITORIZAT de PAAATROONN pot sa va scriu pana dimineata de ,,bine;

CONCEDIU PLACUT LA THIS HOTELL

[30.07.11 20:46:32]

POZE la ce sa faaaaaaaaaaaaaac POZE???

[30.07.11 20:52:11]

MULTUMESC DANIELA ESTE MAI MULT DECAT CLAR CA AI FOST AAAACOOOLLLOOOOO

[30.07.11 20:57:39]

CRED CA AM FOST IN ACEEASI PARIOADA ORICUM NU CONTEAZA IMPORTANTE SUNT IMPRESIILE SI CULMEA COINCID. SA VADA TOATA LUMEA CE SMECHERII SE FAC CU GHIZII DE LA HTS TRAVEL BUCURESTI CE ZICI ANA NU I ADEVERAT ASA I CE GHIDA, TARE; ESTI

[30.07.11 21:00:11]

V AM SPUS CA CINE A FOST COMFIRMA 100/100 POATE NU A TI CREZUT MERSI DANIELA

[30.07.11 21:12:59]

AM UITAT SA VA SPUN CEVA; CAND AJUNGETI TREBUIE SA ASTEPTATI NU MAI PUTIN DE PATRU ORE PANA VA CAZATI, IAR CAND PLECATI HA HA HA TINETI VA BINE SAU BETI CEVA... DE LA ORA 10 AM [IN CAZUL IN CARE INTARZIATI VA AJUTA VANGELIE ,,OUT OUT CULTURA ROUMANA 10 O; CLOCK ,,EEEEEEEEEELLLLLLLLLLL EEEEEEEEE EEESSSTE PAAAAAAA TRRRROOOO NNNNUUL DECI MARE GRIJA SA NU L SUPARATI PANA LA 5 PM PANA CAND VINE AUTOCARUL SA VA ADUCA MAI VRETIIIIIII CRED CA AJUUUUUNGGGEEEEEE. /...

tm67bru
[30.07.11 21:15:28]

@georgiga: de ce urli?

[30.07.11 21:16:52]

CINE ZICE CA E OK SCUZE NU VREAU SA JIGNESC PE CINEVA, DAR CRED CA NU AU VAZUT DECAT SATURNUL DE LA NOI PTR CA ESTE O FFFFFFFFFFFF MMMMMARRRRRE ASEMANARE

[30.07.11 21:20:31]

CINE ZICE CA E OK TREBA LUI DAR PAREREA MEA E CA NU A VAZUT ALTCEVA DECAT SATURNUL DE LA NOI ALTFEL NU SE EXPLICA SUNT ACELEEASI ASEMANARI

[30.07.11 21:21:37]

@georgica: nu mai scrie cu majuscule! Este greu de citit - nu-ti citeste mai nimeni "zbieretele" - si e considerat nepoliticos pe internet.

[30.07.11 21:26:46]

AUZI MA; CINE VREA SA CITEASCA CITESTE, STAI TU LINISTIT

[30.07.11 21:34:43]

S-a vazut ca nu a citit nimeni.

[30.07.11 21:40:26]

@georgica: doua zile supendare pentru nerespectarea cerintelor echipei administrative.

[01.08.11 16:41:26]

Buna tutur,

Trebuie sa fim constienti ca pentru fiecare conteaza altceva atunci cand spune despre un loc ca e frumos sau urat.

Eu vreau sa spun tuturor celor care cred ca in concediu nu trebuie sa suporti (nu stiu cum sa ma exprim ca sa se aprobe pe site) lipsa bunului simt din partea altora, sa nu mearga la acest hotel Orea Eleni si nici cu acesta agentie HTS Travel.

Georgia si eu simt ca si tine frustrare atunci cand ma gandesc la acest concediu si sper sa nu mai am altul asa urat.

- noi am ajuns la oara 9 dimineata si am fost cazati la ora 3, deci confirm si intarzierile ridicole (Vanghelis, partonul, se uita la noi de parca atunci afla ca venim sa ne cazam)

- un loc minunat unde am fost anul trecut e Croatia/ daca nu ati fost incercati, e mult mai frumos sub toate aspectele, marea e mult mai curata si oamenii mult mai prietenosi.

[01.08.11 17:54:33]

daniela, nu te contrazic referitor la experienta neplacuta avuta, insa stii foarte bine ca sunt si uscaturi prin padure. Si din nou nu sunt de acord sa fac o comparatie intre Croatia si Grecia, fiecare are frumusetea sa, marea este uneori nearatoasa si in Croatia, in unele locuri, insa cred totusi ca Grecia ramane in top... Nu ne-ar ajunge o viata sa vedem tot ce e frumos in Grecia!

[02.08.11 12:17:29]

Sper sa vad si eu candva frumusetea Greciei si nu ma indoiesc ca o are, dar pentru ceva ani m-am lecuit. Cu greu cred ca o mai gasesc curajul sa ma intorc acolo.

Cu bine, tuturor!

[02.08.11 12:28:59]

Toate cele bune Daniela, si incearca pt la anul Corfu, statiunea Paleokastitsa, hotel Akrotiri Beach, la early booking sau mai bine ceri de la Amfostacolo o oferta. Imposibil sa nu te multumeasca!!!

HTS Travel
[04.05.12 18:16:44]

Buna ziua din nou!

Suntem agentia HTS Travel.

Stimabile domn "Georgica", ati uitat cand ati primit nota informativa INAINTE de plecare, la achizitionarea pachetului de servicii ca ziua de cazare in cazul grupurilor, incepe la 14.00 sambata si se termina la 9-10 in sambata plecarii?

Stimabile domn, chiar trebuie sa va etalati talentul de orator, avand in vedere ca v-ati suparat amarnic cand vi s-a comunicat ca ATI FURAT 2 prosoape din camera, sau ca eventual le-ati luat la plaja, le-ati distrus (prosop alb ud pus pe nisip=gunoi).

Sau trebuie sa va amintesc ca v-ati imbatat si ati deranjat intreg hotelul ca nu puteti tipa si/sau sa ascultati manele?

Cu rusine, scriu aceste randuri, insa nu este admisibil ca din aprox. 2000 turisti romani trimisi la aceste hoteluri anual, sa se "gaseasca" niste binevoitori care de dragul de a-si exarsa stilul narativ, arunca efectiv cu noroi in afacerea unor oameni de buna credinta!

ps: ANPC n-e verificat, ne-a controlat, ne-a reverificat si ne-a felicitat pentru corectitudinea noastra. Analele acestora va stau la dispozitie pentru a afla ca NU am fost sanctionati nici odata in atatia ani de activitate!

e_e_h*
[08.05.12 16:50:20]

Incepe din nou racolarea "fraierilor" pentru Orea Eleni de aceea a inceput sa-si apere afacerea cei de la HTS. Cine v-a verificat?!? Unde a verificat, la Bucuresti sau (in concediu sustinut) in Grecia. Ca si eu am avut o astfel de echipa - nau mare ce- drept - in perioada in care am fost (mama ce teapa am luat!) la Orea Eleni.

Am vorbit cu foarte multi romani cu care m-am intalnit la Paralia si cu altii dupa ce m-am intors; concluzia a fost urmatoarea: daca totusi vreti sa "riscati" sa mergeti in Grecia (in orice caz nu prin HTS Travel) incercati varianta fara masa platita dar cu loc de gatit in camera (scuze, imi scapa termenul). Chiar daca veti petrece un pic de timp pentru gatit - exista un supermarket destul de bine aprovizionat - sau veti alege un restaurant veti fi foarte multumiti in comparatie cu cei "fraieri" care au luat un sejur cu 2 mese incluse (din care fac parte si eu!). Faptul ca ai libertatea de a manca cand vrei, ce vrei, unde vrei si nu esti legat de un anumit program de masa - pe care il pierzi daca vrei sa faci excursii - iti schimba imaginea despre Paralia cu 180 grd.

Aveti grija ce veti alege anul acesta, agentiile se intrec in oferte care mai de care. Evitati-le, mergeti pe cont!

IonutA*
[08.05.12 21:17:15]

Recomand hotelul acesta, am fost anul trecut cu colegii de serviciu si ne-am simtit super.

Per total de la cazare, la mese si de la statiune, la excursii, a fost un succes.

ps: atunci cand cauti oferte foarte ieftine si ai pretentii sa primesti gratis ceva ce nu ai platit, ai fff mari sanse sa primesti ce ai platit, nimic gratis sau in plus!

Ionut

Functionar Bancar

e_e_h*
[09.05.12 10:16:48]

@IonutA: Aha, tu esti cel care tii contul lui HTS Travel iar colegii lucreaza la banca unde isi are deschis contul. Atunci se intelege de ce ai fost prin aceasta agentie de 3 ori pana acum - asa sustine agentia pe un alt comentariu - si de ce nu ai nimic de reprosat! Dar asta nu inseamna ca esti obiectiv, nu?!

Poate pe tine te-a asteptat ghidul roman si v-a asigurat un sejur far'de'griji, insa acest serviciu nu a fost gratis, nu?!

DanielaR, e_e_h*, georgiga, HTS Travel, IonutA*, iulian68
Alte impresii din această RUBRICĂOrea Eleni Palace Hotel: