ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2011
ÎNSCRIS: 15.01.10
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 7,17

Frumos, dar nu la ce ma asteptam

buna ziua, am sa va povestesc si eu impresiile mele despre acest hotel la care am fost sa imi petrec vacanta de vara impreuna cu copiii. despre traseu, am iesit pe la giurgiu (taxa pod 26 lei), cumparat rovignieta in centrul orasului de la omv, deoarece nu am stat niciodata sa cumpar rovinieta de la vama sau de la peco imediat ce treci de sensul giratoriu de langa vama, caci este aglomeratie mare fiecare vrea sa cumpere si sunt niste cozi mari, asa ca mereu prefer sa intru in oras si sa cumpar de acolo. plata am facut-o cu cardul, dupa care ne-am continuat traseul pe directia rousse-razgrad-shumen-varna-obzor sunny beach, cu toate ca gps-ul initial ne dadea alt traseu mai scurt, dar am zis decat sa mergem pe un drum mai scurt dar mai prost mai bine facem mai mult putin dar este drumul bun. de la mine din fata blocului din cartierul berceni pana la iberostar sunt 364 km, drumul este foarte bun, chiar si autostrada lor care acum 2 ani era cam proasta acum este cat de cat ok cu toate ca este cam peticita. drumul foarte liber la vama nu am stat mai mult de 3-4 minute, eu plecand din bucuresti la ora 05,30si ajungand in sunny beach la ora 11,00 cu cateva pauze mici pe traseu si una de 30 min in obzor.

Si am ajuns la hotel, cazarea s-a facut imediat iar cu o mica atentie din partea mea s-a rezolvat si cazarea prietenului meu care venea la acelasi hotel, dar el venea cu autocarul si a ajuns in jurul orei 13,30. cu toate ca aveam junior suite park view, am primit o camera cu vedere la piscine. Camera foarte mare, curatenie in fiecare zi, asternuturile schimbate la jumatatea sejurului, minibarul gol tot timpul, cu toate ca aveai gratis 1sticla apa plata 1,5l nu mereu o lasa cu toate ca am contribuit si eu la bugetul celei care se ocupa de camera. hotelul este foarte bine pozitionat, aproape de plaja, faci maxim 5 min, foarte frumos ca arhitectura, pozitie, servicii impecabile, toti angajatii mereu cu zambetul pe buze, te serveau, indiferent ce vroiai de la bar, numai sa stii ce sa ceri.

Hotelul este format din 2 corpuri fiecare corp avand restaurant principal la care puteai servi masa oriunde, mari diferente la meniuri nu sunt dar totusi exista. Ce m-a nemultumit pe mine sunt urmatoarele lucruri: in primul rand hotelul fiind ocupat aproximativ de 40% din romani nu exista meniuri la masa in limba romana, nu va mai spun ca parcare (desi costa 70 leva per sejur, este plina 90%de romani, si 10%de bulgari) doar la cazare iti dau un pliant in limba romana pentru a sti unde si cand se serveste masa.

despre masa am ramas putin dezamagit, prea putine feluri de mancare, in privinta asta nu se poate compara cu BELEK BEACH RESORT, unde am fost anul trecut, practic aveai 2 supe cream care nu stiu cine le putea manca, un fel de pui, o mancare de porc, si peste salata sau pe gratar, dar in privinta calitatii nu exista comentarii, toata mancarea foarte buna la gust, frageda nici nu apuca sa se goleasca o tava cu mancare caci imediat se punea alta. Inghetata se servea la pranz si la cina la restaurantele principale si era suficienta, ce m-a bucurat la acest hotel tinand cont de dimensiunea lui si de nr de camere, nu era deloc aglomerat la masa, indiferent la ce ora te duceai sa mananci.

Pret sezlong pe plaja 7 leva, umbrela 7 leva, cam piperat dar este alegerea d-voastra ce preferati, sezlong sau cearceaf. Spectacole la amfiteatru in fiecare seara de la 20,30 discoteca pentru copii iar de la 21,30 spectacole pentru aduti. Intre pranz si cina se servea la snack-bar-ul de la piscina hot dog, pizza, hamburgher, si shaorma.

Despre drumul de intoarcere pot sa va spun ca a fost acelasi la intrarea in tara taxa este 2 euro. daca mai aveti intrebari si nelamuriri va stau la dispozitie. tinand cont ca am stat mai mult timp la mare am acordat o nota mai mica la distractie.

Trimis de vio_andu_gaby in 20.07.11 14:52:49
Validat / Publicat: 20.07.11 15:54:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, albena

VIZUALIZĂRI: 3607 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vio_andu_gaby); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 un corp al hotelului dis de dimineata pana sa vina hingherii de prosoape

• Alte impresii din această RUBRICĂMelia Sunny Beach Resort (ex Iberostar) :