ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2011
    JUN-2010
    2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

ARTICOL ARHIVAT

Mi-e dor de Duni...

pentru ca s-au scris atatea rw la duni, am sa ma rezum la unul schematic.

POZITIV: complex nou, curat, multa verdeata, sezlonguri, umbrele, prosoape gratuit, personal amabil, mancare variata, gustoasa, piscine curate, multe, frumoase, in special relax pool, o echipa de animatori excelenta, terenuri de tenis. fata de alte hoteluri, in perioada gustarilor dintre mic dejun si pranz se puteau servi sandwich-uri chiar comestibile, nu tot felul de placintele, biscuiti sau alte minunatii. Camerele foarte spatioase, curate, baie cu cada, peisaje foarte frumoase de pe terasa

La capitolul MINUSURI, cu toate ca este exagerat as plasa faptul ca nu era deschis clubul pentru copii - era in iunie, inceput de sezon... de asemenea, intr-o zi am mancat la restaurantul de pe plaja care are o oferta mult redusa fata de celelate restaurante si ai si o companie suparatoare de muste. la cat de mare este complexul poate nu ar fi stricat un mijloc de transport pentru turistii cazati. pentru cei pasionati de sport, sala de fitness nu mi s-a parut nici prea dotata iar faptul ca pe jos era un parchet cam alunecos nu prea ofera siguranta.

Pentru cei care au avut probleme cu cazarea imi permit sa le recomand mai multa atentie in alegerea agentiei de turism. eu am inteles ca problema acolo este si nu la hotel. noi nu am avut astfel de probleme. daca este cineva interesat de agentia pe care am folosit-o detalii pe privat, mentionez ca alte doua agentii pe care le-am contactat nu mai aveau bilete la vremea respectiva, pe cand cea de la care le-am cumparat pana la urma mai avea si inca la un pret mai mic.

In apropiere se afla o plaja salbatica foarte frumoasa, iar la cativa kilometri se afla oraselul sozopol, cu o arhitectura foarte interesanta.

Va recomand cu cea mai mare caldura sa mergeti la Duni daca vreti sa ajungeti la bulgari.

Concediu placut!

Trimis de george_bton* in 17.07.11 00:27:10
    Validat / Publicat: 17.07.11 07:45:06
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ruse, plovdiv, varna, constantin si elena, balcic

VIZUALIZĂRI: 1690 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (george_bton*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Imagine de pe balcon catre hotelurile de 5 stele de pe plaja. Foarte multa verdeata...
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[17.07.11 08:52:02]

@george_bton: e a doua sau a treia oara cand am asa o senzatie vaga ca reprezinti o agentie si ca incerci sa racolezi clienti...

Daca am dreptate: evidnet ca nu pot tolera acest lcuru, fii sigur ca suntem cu ochii pe tine.

Daca NU e asa, o sa imi cer, imi ce, bininteles, scuze; ar trebui insa sa te gandesti ce anume din comportamentul tau induce aceasta senzatie (sunt sigur ca nu doar mie) si sa incerci sa corectezi aceste aspecte pe viitor.

[17.07.11 12:37:37]

@admin. Super veste!

Ma gandeam ca o astfel de banuiala era mai oportuna in privat si nu pe un post public.

Banuielile tale nu fac decat sa-mi taie un pic din elan. Mi-ar place sa stiu concret ce anume din ceea ce am postat te duce cu gandul la faptul ca as lucra intr-o agentie de turism, lucru care, dealtfel, nu cred ca mi-ar displacea.

Nu cred ca am postat nicaieri invitatii care sa iasa din uzual catre a vizita o anume destinatie. nu ma pricep foarte bine la turism, dar nu cred ca exista agentii care au sejururi la biserica draganescu, restaurantul perla din giurgiu sau la rezervatia comana...

Prezenta mea subita pe site, cu toate ca sunt inregistrat din 2010, este datorata faptului ca am gasit o gramada de informatii despre budapesta, unde vreau sa merg in septembrie si nu eram foarte hotarat tocmai din cauza lipsei de informatii. apoi am apreciat ca e bine sa fac si eu share la informatiile pe care le am din cele cateva vacante pe care le-am facut pana in prezent.

Sper ca a fost o greseala nevinovata si nu o sa am si pe mai departe senzatia de dezamagire pe care o am acum.

Fara sa fiu rautacios, iti supun atentiei urmatoarele trei lucruri:

Ce induce ideea ca as avea alte interese decat unele firesti este de datoria ta sa identifici.

Expresia "voi fi cu ochii pe tine" ma face sa ma simt foarte prost.

La fel si faptul ca mesajul cu banuieli si supozitii a fost transmis public si poate scadea increderea in posturi a celor putini care au ajuns sa il citeasca.

Altfel, ca sa parafrazez o expresiei des folosita pe site, Numai de bine!

ps. as dori un raspuns rapid si concret sa stiu daca mai sunt binevenit pe site. multumesc anticipat.

[17.07.11 14:12:47]

pune niste poze sa ne convingi... sala de fitness nu mi s-a parut nici prea dotata iar faptul ca pe jos era un parchet cam alunecos nu prea ofera siguranta-daca intri dupa ce ai iesit din piscina da este alunecoasa si sala cred ca are 10 aparate pe putin pentru nivelul de acolo, nu este totusi sala de antrenament pentru olimpiada... anul asta nu a avut nimeni probleme cu cazarea. Noi am fost la inceputul lui iulie la receptie nu era nimeni, totul a durat 3 minute.

[17.07.11 14:22:31]

@Ravenalla. Nu am înţeles ce era cu pozele, sa postez poze cu sala?

În sălile de fitness cea mai potrivită e mocheta, un parchet mai puţin alunecos sau alte materiale antiaderente. Anul trecut tot dintre aparate era defect şi era şi o mică gaură în parchet de la vreo gantera scăpată pe jos.

În privinţa problemelor de cazare, am văzut că una sau două persoane au avut probleme cu check in -ul, fiind îndrumaţi către alt hotel. Nu am informaţii privind toţi turiştii care au fost anul asta acolo...

[17.07.11 14:46:47]

Scuze daca am deranjat mi-am spus si eu parerea gusturile fiecaruia nu se discuta... poze de la pelican de ce nu si din sala... eu asa am vazut ca s-a imtimplat la cazare, chiar atit a durat... si vreau si eu pe privat agentia mi s-a parut cazarea suspect de rapida......odata ce ai intrat pe poarta nu mai ai probleme cu rezervarea........

[17.07.11 15:00:28]

@ravenella ecoul tău vine după aprecierile subiective ale admin, deci le-am luat ca atare, respectiv ca având o doză de neîncredere.

Rw-ul meu era oarecum în completare, având în vedere că sunt peste 15 pentru acest hotel. Poate era mai bine sa mă rezum la nişte ecouri, dar am apreciat că vor citi mai mulţi un rw decât un ecou la un rw existent.

Poze din sala nu am. Am specificat şi că stau foarte prost la capitolul poze din duni pentru că am uitat camera acasă, astfel că sunt doar făcute cu telefonul mobil.

Repet, referirile la cazare le-am făcut pentru că există rw care exprimă probleme în acest sens. Eu nu am avut, dar am auzit mai multe discuţii pe tema overbooking-ului şi am le-am redat aici.

@admin încă aştept acel răspuns pentru că, iată, mesajul tău are deja efecte.

[17.07.11 15:06:56]

o zi buna eu nu mai postez nimic... ne vedem la duni la anul... daca nu o sa fie overbooking doamne fereste ca anul trecut...

[17.07.11 15:23:14]

@ ravenala22. imi pare rau pentru cursul discutiei, dar eu am perceput primul tau ecou ca fiind putin sarcastic, s-ar putea sa ma insel, la fel ca si in cazul ultimului tau ecou.

cred ca scopul acestor ecouri nu este de a purta discutii in contradictoriu, ci de a oferi informatii cat se poate de comprehensive.

O zi buna.

[17.07.11 15:41:30]

am mai citit acum si alte rw-uri despre duni in care se vorbeste despre faptul ca romanii strica peisajul prin comportamentul nepotrivit. ma alatur celor care sustin ca si altii au exemplarele lor din aceeasi categorie, ce-i drept, poate pai putine. am descoperit la un moment dat Relax Pool care aera foarte retrasa si frumoasa. am ales sa petrec acolo o zi cu piticul si sotia, pentru ca drumul pana la Pelikan dura cam 25 de minute (din cauza piciului), ori patru pe zi si pe caldura... asa ca am dormit acolo la pranz si am mancat la restaurantul din zona vilelor. toata ziua am fost "insotiti" de un grup de nemtii foarte galagiosi, in jur de 50-60 de ani, care faceau un contrast puternic cu atmosfera de acolo. nu am vazut romani care sa deranjeze asa de tare. cateva familii au ales chiar sa plece de la piscina respectiva.

ps. nu am postat la rw-ul respectiv pentru ca era de anul trecut.

[17.07.11 22:04:01]

@george_bton: indiferent de calitatea ta, esti binevenit pe site atata timp cat te rezumi la a scrie (sau solicita) recomandari turistice despre o destinatie sau alta.

Cand te oferi insa - NESOLICITAT si, daca nu gresesc, repetat - a ghida oamenii spre o anumita agentie, nu e normal sa intri in 'verificari'?

@all: in timp, veti descoperi cu totii ca NU exista 'agentii minune', ci doar 'agenti [de marketing]-minune'

[18.07.11 09:13:30]

@admin. Cu "în mod repetat" te cam înşeli. M-am oferit o singură dată sa recomand numele unei agenţii cu care am fost în Bulgaria şi care chiar au fost foarte serviabili. Am făcut asta în contextul în care citisem 2 rw în care se spunea că au existat probleme cu cazarea la ACELAŞI hotel, Pelikan din Duni, şi văzând că se obişnuieşte sa se ofere, în privat, ceea ce făcusem şi eu, date de contact de la agenţii sau diverse locaţii.

Pe de altă parte observ că te-ai rezumat la un răspuns parţial, faţă de primul meu răspuns la supoziţiile tale, pe acest ecou.

alex1968, george_bton*, ravenala22
    Alte impresii din această RUBRICĂPelican Hotel: