ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2011
ÎNSCRIS: 14.07.11
JUL-2011

Un weekend placut

Am fost aici in primul weekend calduros din aceasta vara si am descoperit un loc placut, cu oameni primitori si gata sa iti indeplineasca toate dorintele. (m-au ajutat pana si la carat bagajele)

Vila este nou-nouta cu dotarile si utilitatile unui Hotel de cel putin 4 stele. Am inteles ca vila s-a deschis cu 1 sapt inainte, deci practic eram primii clienti, pentru ca in weekend-ul trecut a plouat.

Camerele sunt dotate si mobilate la standarde ridicate, iar receptia si restaurantul arata exceptional.

Un plus fata de toate hotelurile din Mamaia: AI LOC DE PARCARE.

In plus vila dispune de o terasa spatioasa unde ne-am petrecut cele doua seri. Vreau sa spun ca gazdele au stat cu noi si ne-au servit pana la 5 dimineata.

Un pont: nu mergeti sa mancati in alta parte, pentru ca bucatarul e senzational.

O concluzie: cineva incearca aici sa faca ceva la nivel occidental si nu mai trebuie sa simt mirosul acela imputit din hotelurile comuniste sau din cele facut cu 2 lei pentru a scoate banii intr-o vara. Am simtit ca chiar daca sunt la inceput cu aceasta locatie, gazdele au facut tot ce le-a stat in putinta sa ne multumeasca si sunt sigur ca au reusit (am fost mai mult de 10 persoane)

Plaja este la circa 100 m distanta si ajungi in 5 min pe jos. Cel mai frumos este ca aici exista plaje "semi-virgine" si nu trebuie sa te inghesui cu toti necioplitii. Daca ai copii este perfect.

Trimis de Catalin.Caragea in 14.07.11 16:00:29
Validat / Publicat: 16.07.11 15:51:49

VIZUALIZĂRI: 2649 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Catalin.Caragea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[14.07.11 17:40:07]

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii.

Avem nevoie măcar de un set de poze pentru a ne convinge că articolul este unul dezinteresat, scris de un turist plătitor (şi nu de către proprietari sau de către un angajat).

[14.07.11 17:50:05]

Voi pune si pozele.

[15.07.11 18:10:02]

Pozele vi le voi pune in weekend pentru ca nu am timp pana atunci sa le descarc. Dar va rog sa nu le publicati.

[15.07.11 18:18:06]

Le aşteptăm. Şi evident, respectăm solicitarea Dv. de a nu fi făcute publice.

[16.07.11 15:50:54]

Fotografia incarcata (stearsa intre timp, cf solicitarii autorului) si -- nu in ultimul rand -- verificarile suplimentare efectuate in ultimele zile ne-au convins.

Multumiri autorului pentru amabilitate, pentru rabdare si pentru colaborare.

Review-ul va fi publicat in scurt timp.

[16.07.11 21:19:33]

Mi se pare dubioasa coincidenta ca atat ola_alo1980 cat si Catalin. Caragea s-au inregistrat pe acest site in aceeasi zi, 14.07.2011, la un interval de cateva minute, iar singurele lor review-uri sunt despre VILA SANGRIA [MAMAIA SAT NORD], locatie pe care o descriu la superlativ.

Iar aceasta inregistrare s-a realizat imediat dupa ce, cu o zi in urma, a aparut un review nefavorabil despre pensiunea respectiva.

Parca incearca sa neutralizeze efectul primului review...

Si ambii au trimis fotografii ale pensiunii cu solicitarea de a nu fi publicate pe site.

Sa fie oare o simpla coincidenta?

[17.07.11 13:54:38]

Marele detectiv cris1982, sa stii ca poza mea nu am vrut sa fie publicata pentru ca era cu copilul meu (stii ce e aia sa ai un copil?! *****).

*****

De obicei nu postez review-uri pe site-uri, dar acum am vazut ca unii **** [scriu] review-uri nefavorabile intr-un loc in care am fost si chiar mi-a placut (cred ca si tu te mulezi perfect pe acest tipar), cu scopul clar de a denigra ceva ce nu trebuie denigrat. Pana si administratorul site-ului a descoperit ca acel review a fost cu rea intentie. (nota WM: ZĂU??? unde?)

Apropo: ce te doare pe tine? Conceptia tipica de roman: sa moara si capra vecinului.

[17.07.11 14:24:11]

@Catalin.Caragea, atitudinea pe care o dezvălui colegilor prin acest ecou nu doar că nu-ţi face cinste, dar te-a 'costat' şi un avertisment. Dacă mai scrii tot aşa, vom fi nevoiţi să recurgem la sancţiuni mai aspre.

Deşi iniţial am dorit să şterg cu totul ecoul, am considerat totuşi că după editare este bine să fie lăsat pe site. Să ştie toată lumea cu cine avem de-a face... Aşadar m-am limitat la a edita pasajele mai dure.

[17.07.11 14:27:34]

Stii ce mi se pare mie ciudat?

Ca toate review-urile tale postate pana acum sunt excelente.

Nu cumva vrei sa ridici acele locatii din motive necunoscute?

[17.07.11 14:31:13]

Unde ai descoperit: nu cumva a scris ca e in Navodari si tu ai zis ca e in Mamaia Nord. Si de era atat de suparata ca era in Navodari cand a zis ca s-a dus acolo din intamplae. Pai daca era din intamplare de ce comenteaza locatia. Ciudat, nu?

[17.07.11 14:45:30]

toate review-urile tale postate pana acum sunt excelente.

@Catalin.Caragea, cui adresezi această frază? E greu de înţeles cu cine vorbeşti, dacă nu îi scrii numele.

a scris ca e in Navodari si tu ai zis ca e in Mamaia Nord

Era vorba despre a localiza corect hotelul; nu mi-am exprimat absolut nicio îndoială cu privire la autenticitatea impresiilor!

daca era din intamplare de ce comenteaza locatia

Unde scrie că este interzisă exprimarea părerilor asupra locurilor unde oamenii nimeresc din întâmplare? Nicăieri. Curios mi se pare doar modul tău de a vedea lucrurile...

Şi aş propune încheierea discuţiei aici. Este şi off-topic, şi neproductivă.

[17.07.11 14:54:20]

Review-urile lui cris1982 sunt excelente.

Ceea ce nu imi convine este ca cineva imi pune la indoiala review-ul (mai ales ca administratorul stie de ce nu am vrut publicarea pozelor), iar administratorul ma cenzureaza. Nu am jignit pe nimeni. Daca spun ca ****, nu inseamna ca jignesc.

Nota WM: ba da, jigneşti. Şi dacă o mai faci o singură dată, ai un cartonaş asigurat!

PS - şi nu am cenzurat, ci am editat (şters) doar jignirile din ecoul tău. Restul conţinutului şi spiritul său au rămas neatinse.

Apropo, d-l administrator nu crezi ca te acuza in primul rand pe tine?

Imi pare rau ca asta e atitudinea pe acest site.

Dar de aia nu merge turismul in romania. In primul rand din cauza turistilor, care nu stiu decat sa fie nemultumiti dar ei arunca hartii pe jos, fac mizerie si cauta lux la pret de nimic, iar cei care ofera serviciile (inclusiv agentiile si site-urile) sunt neprofesionisti total.

Sincer nici nu stiu de ce m-am bagat sa fac postari pe acest site.

Si atat am mai avut de spus.

PS Nu stiu cine e ola (nustiucum) . Il stiu pe prietenul meu in schimb. Dar ar fi cumva interzis sa scrie doua persoane care se cunosc in acelasi timp. Dupa cum am scris si in review am fost mai mult de 10 persoane. Daca scriu toti e vreo problema? Si mai erau in vila niste grupuri mari cand am fost noi.

[17.07.11 15:25:45]

Pot sa stiu si eu in ce baza vorbesti asa cu un client al site-ului tau?

Şi dacă o mai faci o singură dată, ai un cartonaş asigurat!

Politicos nu poti fii? Chiar daca consideri ca am jignit, nu asta a fost intentia. Oricum si eu ma simt jignit dar nu vad nici o reactie.

Exact ce spuneam, calitatea serviciilor.

[17.07.11 15:47:26]

Având în vedere circumstanţele, consider că am fost cât se poate de politicos.

În ceea ce priveşte baza acţiunilor mele, aceasta este asigurată de către regulamentul acestui site, pe care te-ai angajat să-l respecţi în momentul când te-ai înscris.

[17.07.11 16:12:51]

E clar! Nu ai leac.

Cum imi pot sterge contul si posturile?

[18.07.11 06:31:15]

"Leac"-ul, din cate vad, cred eu ca ar trebui sa-l cauti tu mai intai - sunt manifestari "clinice" clare in aceasta privinta

In opinia mea, cu o astfel de atitudine nu ai ce cauta in aceasta comunitate (si in multe altele, virtuale sau reale, la fel de probabil).

Deocamdata ai 'galben' pentru jigniri si atitudine/exprimari ofensatoare. La revenirea din 'vacanta' poti solicita, daca vrei, banarea contului 'Catalin.Caragea' -- este singura modalitate prin care poti sa-ti inchizi definitiv contul (cf termenilor si conditiilor de folosire a site-ului; scrie acolo destul de clar ca 'stergerea' unui cont nu este posibila). Si nici a mesajelor.

[18.07.11 20:27:10]

Nu mă dau de mare detectiv, ci pur şi simplu am facut o afirmaţie despre o situaţie de fapt evidentă. Oricine poate observa că este adevarat ceea ce am afirmat.

Iar prin faptul că am remarcat ca aţi trimis poze cu solicitarea de a nu fi afisate pe site, nu am făcut decât să scot in evidenta ca este posibil sa fiţi una şi aceeaşi persoană sau persoane foarte apropiate, care ştiau reciproc despre impresiile scrise.

Observ totodata ca pozele de pe site-ul oficial al pensiunii sunt foarte frumoase, este o locatie care atrage prin bun-gust.

Eu nu spun nimic de rău despre aceasta pensiune pentru ca NU amfostacolo. Singurele remarci negative sunt la adresa autorilor celor două review-uri despre care cred ca au un interes personal si sunt subiectivi referitor la aceasta pensiune.

[18.07.11 21:05:07]

PS Nu stiu cine e ola (nustiucum). Il stiu pe prietenul meu in schimb. Dar ar fi cumva interzis sa scrie doua persoane care se cunosc in acelasi timp.

Cf Regulamentului, pe acest site nu sunt acceptate doua sau mai multe seturi de impresii din partea aceleiasi familii sau grup apropiat - sunt considerate tentative de manipulare a mediei acelei destinatii.

Avand in vedere ca aceasta familie (fie ea in sens extins, verisori, cumnati etc) sau grup a fost deja luat in calculul mediei prin review-ul de aici, notele de la prezentul review sunt retrase.

dan1979
    [19.07.11 16:58:33]

Nu inteleg de ce vreti sa stricati calitatea acestei PENSIUNI cu astfel de comentarii, mereu vor fi si turisti cu alte parareri, chiar daca pentru alti totul a fost excelent. Important este daca cei care vor ajunge acolo vor fi mai multi cei multumiti. Poate si concurenta din zona, care poate ca se simte amenintata practica astfel de metode .

[19.07.11 17:07:27]

@dan1979

Se pare ca nu ati citit ultimul meu ecou, sau cel putin nu l-ati inteles.

Am precizat ca eu nu comentez absolut nimic la adresa acestei pensiuni, pentru ca nu am fost acolo. Dimpotriva, am spus ca in pozele de pe site arata foarte bine.

Singurele critici le-am facut la adresa celor doi autori despre care este evident ca stiau unul de celalalt si mai mult ca sigur au un interes personal si sunt subiectivi referitor la aceasta pensiune.

Nu ma faceti sa cred si despre dvs acelasi lucru ca si despre ola_alo1980 si Catalin.Caragea

gabitzu2011
    [20.07.11 16:31:57]

Am comentat locatia pentru ca pe alte site-uri isi fac reclama falsa cum ca ar fi in Mamaia, nu Mamaia Nord sau sat Mamaia. Mi se pare normal ca oamenii sa fie corect informati.

[20.07.11 20:44:37]

Domnule administrator al site-ului,

In primul rand doresc sa va multumesc explicit pentru "cartonas".

In al doilea rand doresc sa va informez ca domnisoara sau doamna care a scris acel review negativ acum raspunde si la intrebarile altor utilizatori la review-urile care nu sunt ale dansei. Cred ca este corect daca nu interveniti, nu? Oricum va jur cu mana pe inima ca eu am stat cu copiii in aceasta locatie si nu am vazut "ürechelnite" (poate ma degraba niste "dinozauri" .

In incheiere va anunt respectuos ca va acord un catonas ""rosu"" si nu voi mai apela la site-ul dvs.

Mi-a facut placere discutia, chiar daca a fost in contradictoriu si imi cer scuze daca am jignit pe cineva.

Si inca odata, va dau cuvantul meu de onoare ca m-am simtit extraordinar in aceasta locatie.

Catalin.Caragea, cris1982, dan1979, gabitzu2011
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Sangria [Mamaia Sat]: