Rafting în Antalya

înscris/ă în 17.12.07
MEMBRU: PARTENER
JUL-2007
TIP: SINGLE

Nu o sa ratez raftingul in nici un alt sejur in Turcia!

Pentru ca sejurul meu de vara trecuta din vara a fost cu intentie planificat lenevelii :), am facut o singura excursie optionala [in 12 zile!]

Recomand cu toata caldura raftingul, este o experienta unica pentru cei care nu au mai fost. Puteti lua si copii, singurul risc este sa plânga putin [pâna se obisnuiesc] la contactul aproape permanent cu stropii de apa ultra-rece. Eu unul am si sarit si înotat putin în apa aia ce-ti taia rasuflarea [nu cred ca avea mai mult de 7-8 grade!], dupa aiai am urcat cu greu înapoi în barca [aveam si vesta de salvare si casca], mai mult tras de ceilalti, dar senzatia a fost extraordinara.

Un sfat: tineti aparatele foto si video cât mai mult la voi, nu le lasati în masina cum va grabesc ei, le puteti depozita în siguranta în masina abia dupa ce primiti "botezul apei", în momentul când se organizeaza grupuirile pentru barci - altfel trebuie sa va muultumiti doar cu pozele luate de ei [4 euro per poza!, de calitate super, totusi]. DVD-ul pe care-l filmeaza ei, desi costa 25 euro [!! toata distractia, cu masa de prânz si transport incluse a costat 16 euro - luata de la o agentie locala, la ghizi agentiei costa dublu!] merita luat, macar o copie care se poate multiplica apoi la mai multe familii.

Recomand deasemenea sa va luati costumul de baie si - clar - haine de schimb, nu o sa scape unul cu hainele uscate! :)

Ah, ce-mi mai aduc aminte este ca mancarea servita acolo a fost de departe cea pe care am savurat-o cu cea mai mare pofta - au fost [doar] doua feluri pe care la hotel nici nu le-as fi bagat in seama :), dar care acolo, in aerul de munte si dupa efortul si emotiile din barca, mi s-au parut pur si simplu extraordinare :)

Impresii încărcate de tm67bru in 24.01.2008 11:32:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (tm67bru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 8 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de tm67bru? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

- Admin
[11.02.10 13:53:37]

mutat in noua sectiune 'De vazut/vizitat in Antalya'

[03.10.17 11:11:51]

Mutat, la reorganizare, în rubrica «Rafting în Antalya» (nou-creată, între timp, pe sait)

Publicitate    [17.06.19 18:53:31]