ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2011
    JUL-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

ARTICOL ARHIVAT

Doi ani la Miramar

Am fost pentru a-l doilea an consecutiv la Hotel Miramar. Nu am scris anul trecut deoarece nu am avut un termen de comparatie desi poate trebuia.

Sunt plusuri si minusuri fata de anul trecut, dar net favorabile in comparatie cu doi ani petrecuti inainte in Mamaia tot la hoteluri de patru stele.

Incep cu minusurile pentru ca doresc sa va impartasesc totusi o parere buna. Un minus MARE, salvamarul la piscina mare este doar pana la ora 17 (sau era pana la acest incident) desi piscina este deschisa pana la 19. Daca nu erau prin preajma cativa probabil se intampla o nenorocire. Medicul hotelului a ajuns cand copilul era deja salvat de un cet. german.

[Plusuri:]

Mancarea este mult diversificata fata de anul trecut. La restaurantul de afara puteai servi aproape orice anul trecut intre pranz si cina, anul acesta in schimb nu. Au modificat orele punand masa de pranz la aceeasi ora 12,33-14.

Curatenia in camere este ok, cu conditia sa nu scapi ceva pe jos si sa arunci un ochi sub pat sau sub dulap.

Despre piscine si distractia copiilor si nu numai un mare plus fata de anul trecut. Chiar daca in mare parte sunt tot cei de la agentia de divrtisment a hotelului, se straduie foarte mult si merita toata admiratia.

Nu stiu daca o sa mai mergem sau nu la Miramar, oricum din pacate pentru noi romanii, este cea mai buna solutie in raportul calitate-pret, repet cu plusuri si minusuri.

Trimis de liviu ardelean* in 13.07.11 13:30:14
    Validat / Publicat: 13.07.11 15:15:45
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel Miramar, Obzor

VIZUALIZĂRI: 1607 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (liviu ardelean*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

bbuzoian
    [13.07.11 17:37:01]

Buna ziua liviu ardelean. Plec si eu pe 18 (luni) la Miramar si cei de la agentia de turism mi-au spus ca beneficiez de regim uai (untra all inclusive). Imi poti spune ceva despre acest serviciu (ce include, etc.). Am mai fost acum doi ani acolo si am fost multumit. Multumiri anticipate.

bbuzoian
    Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: