ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2011
ÎNSCRIS: 17.04.11
JUL-2011
36+38 AD. + 9+15 COPII

Concediu foarte reusit

Pentru fam. mea care nu suntem de fite si am fost in multe concedii in tara si afara a fost excelent. Bulgarii au fost ireprosabili dar Romanii nostri care sunt din ce in ce mai multi uni dintre ei lasa de dorit. (cu linistea si curatenia la masa si pe plaja)

Mincarea este cita vrei si foarte buna, bauturile la fel chiar daca sunt Bulgaresti inclusiv berea. (daca nu esti foarte pretentios)

Hotel foarte interesant receptia et 6 sala de mese cu terasa spre mare et 5 piscina interioara et 4.

Scarile le-am numarat 181daca cobori pe la receptie si mai putine daca cobori pe la piscina exterioara cred vreo 130 nu le-am numarat.

Camera foarte mare si curata am avut camera tripla (pat dublu, pat simplu si fotoliu, 2 adulti+2copii) balcon mare o masa si trei scaune.

Statiunea este foarte frumoasa daca o vizitezi de la un capat la altul. Este mai rentabil daca schimbi la hotel euro sau lei in leva decit in statiune la case de schimb, au comisionul mai mare decit la hotel.

Am avut unconcediu reusit. Aveti grija cum circulati multe restricti de viteza si multa politie care sta la pinda. Sa aveti euro 2 sau leva 4 la intoarcere taxa de pod nu primesc lei. Taxa la romani de pod aproape 25 lei.

Concediu placut...

Trimis de nelu73 in 13.07.11 13:20:05
Validat / Publicat: 13.07.11 14:51:17
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3531 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nelu73); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina exterioara vazuta de pe terasa restaurant

Deutza_me*
    [20.07.11 13:14:50]

Imi puteti spune, va rog frumos, cum anume ajungem la hotel? Stiti cat de intortocheate sunt strazile in Nisipuri

Multumesc!

nelu73AUTOR REVIEW
    [20.07.11 20:34:34]

Am ajuns in statiune si nu am reusit sa gasesc hotelul ai dreptate strazile sunt intortochiate deoarece sunt pe mai multe nivele statiunea find ca pe un deal. Am dat la un taxi 5 euro si m-a dus pina la hotel.

Daca esti atent si nu intri prin Varna si mergi pe la periferie la Varna cind intri in statiune urmareste indicatorul la hotel pe dreapta. inainte de Varna trebuie sa iei spre Albena pina sa apara indicatorul Zl. Piasatsi. (nisipurile) sa nu patesti ca mine.

Bafta.

Deutza_me*
    [21.07.11 10:51:27]

La nisipuri stiu sa ajung, de regula faceam stanga la un moment dat si intram pe la bariera care stiu ca este in nordul statiunii. Insa in sud unde este hotelul nu am fost niciodata.

Daca spuneti ca exista indicatoare ptr hotel pe partea dreapta a soselei atunci cred ca ma descurc.

Multumesc!

[25.07.11 21:58:34]

@Deutza_me, o harta interactiva cu hotelul si principalele drumuri pana la el, gasesti facand click aici

matei
    [27.07.11 00:21:25]

buna,

cat costa parcarea la hotel?

multumesc

nelu73AUTOR REVIEW
    [28.07.11 18:53:58]

5 euro pe zi dar parcarea este pazita si totul este ok. intrarea se face pe la bariera.

nu risca fara parcare am vazut multe masini ridicate de politie.

Deutza_me*, matei, nelu73, sniperm007
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: