ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2011
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 9 ani

Se putea si mai bine!

Salutare!!!

Am revenit de curand de la PWR si tot ce va pot spune este ca gusturile sunt diferite. Am citit si celelalte impresii postate, si unele ridica hotelul prea sus.

Nu are rost sa vb despre drum, sau despre cazarea intermediara, asa ca voi scrie doar despre resort.

Am ajuns la hotel la ora 13, dar am primit camera doar la ora 14. Managementul lasa de dorit, si pot spune ca au fost complet depasiti de situatie, asta in cazul in care in bungalow-uri erau cazate cate 2 pers in camere triple, sau familiale, iar noua ne spuneau ca nu au camere disponibile, ca mai tarziu sa aflam ca trebuia sa dam din start celebrul bacsis si se rezolva.

Multumiri Madalinei care s-a implicat si a rezolvat situatia, si dupa 4 zile in hotel am fost mutati la bungalow.

Camera de hotel spatioasa, curata, prosoape schimbate zilnic, sampon, gel de dus, lotiune de corp (doar ce a fost la inceput), cu un usor miros de mucegai, probabil de la mocheta.

Camera din bungalow total diferita, mai spatioasa, cu o terasa frumoasa si o priveliste de invidiat.

Foarte multa verdeata, palmieri, bananieri, flori, irigate destul de des.

Mancarea destul de diversificata, miel, curcan, peste, pui, salate, si alte specii orientale, cu un minus pt cei care te serveau si te priveau ciudat.

Prajituri multe, dar unele fara gust si super dulci, iar baclava (doar in seara turceasca). Fructe putine, in general pepene verde si galben, rar caise, cirese, corcoduse verzi!!! , si asta o spun pt ca pe unde am fost, fructe au fost din belsug.

Am fost la restaurantul a la carte cu meniu pescaresc (sofisticat dar super), si italian.

Bauturile slabe, pt ca umpleau paharul cu gheata, si puneau 50 ml de alcool, si trebuia sa spui tare ca vrei fara gheata. Berea Efes, rece dar cu un gust de bere la pet, asta datorita paharelor care erau sub orice critica, adica de plastic refolosibil, si Dumnezeu stie cum se spalau, pt ca am baut bere cu nisip si altele.

In schimb berea avea alt gust la masa in pahar de sticla. Dupa cum au spus si altii, vesela era de multe ori murdara, in apa de baut pluteau mizerii, iar un pahar de sticla curat trebuia cautat destul de bine. Nu caut nod in papura, sunt si ei oameni, dar daca la 5 stele primesti astfel de tratatie, ce sa mai speri la 3-4 stele.

Un mare minus pt multele baruri (bere, ceai, sucuri, cafea!!!), deoarece doar la cel de la piscina primeai bauturi tari (locale, desigur), si trebuia sa faci multa miscare pt un pahar de gin sau vodca, daca erai la mare.

Bravo echipei de animatori, care de dimineata te invitau la tot felul de jocuri, iar seara aveau loc niste spectacole care meritau toate aplauzele.

Tobogane super, dar pacat ca erau deschise doar intre 10-12 si 14-16.

Piscinele super curate, plaja bine amenajata cu multe sezlonguri si umbrele pt toata lumea.

Intrarea in apa lina, cu pietricele, iar la 10-15 m destul de adanca.

Despre statiune putine lucruri, pt ca este destul de mica, cu un parc de distractii in zona Didim Beach si comert la tot pasul. Noi am fost la Outlet-uri la Soke si de acolo am cumparat destul de multe lucruri bune.

La intoarcere am stat 2 zile si la Istanbul si pot spune ca asta a fost exact ceea ce am visat. Incredibil de frumos, dar de asemenea si obositor. Moscheea Albastra si Sf Sofia, palatul Sultanilor, Grand Bazar, Bazarul Egiptean, merita vazute.

Nu vreau sa sperii pe nimeni, si nu sunt carcotas de obicei, dar Palm Wings nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor noastre. Sper ca cei care au ales Palm Wings sa-si petreaca un concediu de vis si tot ceea ce am scris eu sa fie trecator.

Oricum Turcia ramane destinatia mea favorita.

Sa auzim numai de bine si concedii placute tuturor!!!

Trimis de luc_bv in 11.07.11 22:15:59
Validat / Publicat: 12.07.11 00:43:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 2119 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luc_bv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea in hotel

corinutza
[12.07.11 09:16:20]

Buna!

V-ati dus pe acelasi traseu ca si anul trecut? Cum e drumul fata de anul trecut?

Multumesc.

ginette
[12.07.11 09:16:30]

Buna ziua! Stiti cumva care este programul magazinelor din Soke? In august mergem si noi si am vrea sa trecem si pe la Soke. Multumesc

Marian Preda
[12.07.11 17:57:34]

SALUT!

Turcia este si destinatia mea favorita! Deoarece aici -din cate stiu eu, serviciile sunt exceptionale -ma refer la cele de 5*!

Sunt totusi convins ca ,,piticii'' tai s-au bucurat de sejur, pentru ca enterteinment-ul lor, atat pentru copii, cat si pentru adulti, este grozav!

Semnificative fotografiile tale (un super bonus, pentru poza no: 6!) si un rw care merita felicitari!

Vacante Frumoase!

[13.07.11 13:21:34]

Servus Corinutza!!!

Nu am fost pe acelasi traseu, pt ca drumul de la Yambol spre Lesovo s-a stricat fata de anul trecut.

Am ales traseul camioanelor Ruse-VelikoTarnovo-Gurkovo-Nova Zagora-Stara Zagora-Haskovo-Harmanli-Kapitan Andreevo-Canakkale-Izmir-Didim. E mai aglomerat ca pe dincolo, dar drumul este bun, si nu am intalnit decat vreo 2-3 echipaje pe traseu, insa intrarea in Turcia a durat vreo 45 min. In rest nimic deosebit.

Drumuri line si concediu placut!!!

[13.07.11 13:23:48]

Servus Ginette!!!

Din cate am inteles de la vanzatori sunt deschise de la ora 9 pana la ora 23,7 zile din 7.

Sper sa nu fie gresit, dar poate mai confirma cineva.

Bafta multa la reduceri!!!

[13.07.11 13:27:59]

[@MarianPreda]: Salut!!!

Asa este, Turcia este pt mine pe primul loc!

Am petrecut bine la Palm Wings, dar cum am spus-o, se putea si mai bine.

Ma bucur ca ti-a placut poza, oricum asa ceva e destul de rar.

Mersi mult si sa te bucuri de ce e mai bun pe unde vei umbla!

corinutza, ginette, luc_bv, Marian Preda
Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort [HV-1]: