ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2011
JUL-2011

Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Servicii jalnice, mancare proasta

Tot sejurul am avut numai probleme, hotelul Chaika este de evitat. Am fost 3 familii, 6 adulti cu 3 copii, all inclusive.

Agentia ne-a asigurat ca nu o sa avem problem cu parcarea, brosura din camera hotelului spune "Free Parking" si desi erau locuri libere in parcarea minuscula, nu am fost primiti pt ca nu am dat spaga. Dar paznicul a zis ca ne rezolva cu 15 leva/zi. Am refuzat si am gasit o parcare privat la 200m distanta cu 10 leva/zi.

Desi am specificat cu 6 luni inainte ca vrem camere apropiate iar agentia ne-a asigurat cu 2 zile inainte ca avem camere una linga alta, am primit o camera la etajul 8, una la 4 si una la 2 in alt corp.

Tot sejurul am incercat sa schimbam camerele, nu a fost chip. De fapt orice solicitare a fost respinsa, primind raspunsuri halucinante ("brosura este de anul trecut", "nu stim cand se va elibera vreo camera", "NU SUNTEM OBLIGATI SA VA DAM CAMERE APROPIATE!!! ", etc...)

Restaurantul este subdimensionat, stai la coada la intrare, apoi stai la coada la mancare, apoi stai la coada la bautura. Trebuie sa te rogi de un barman sa iti dea 2 TEC-uri prapadite.

Aceeasi mancare proasta tot sejurul, fara variatii. Desi platesti pt 3 mese pe zi, pranzul este taiat in prima si in ultima zi.

Am platit suplimentar pt vedere la mare. Marea o vedeam numai daca ieseam pe balcon si priveam in diagonala. Daca eram pustani germani, primeam camere una langa alta si din care se vedea marea. Pt ca asa au primit niste ***** scapati de acasa, care se imbatau si urlau in fiecare seara.

Balconul era o gluma proasta, nu avea nici un metru patrat suprafata pe care erau inghesuite 2 scaune si o masuta. Nu aveai loc sa ajungi la scaunul indepartat (vezi poza).

"Snack-urile": de la bar se evaporau instant, iar cafeaua era o raritate.

WiFi-ul era parolat, viteza jalnica.

Plaja nu este a hotelului, platesti 7 leva/sezlong si 7 leva/umbrela.

Se vede ca managementul nu se ocupa, evitati hotelurile Victoria-Group, riscati sa va stricati concediul.

Trimis de tlgsoft in 09.07.11 19:53:22
Validat / Publicat: 09.07.11 20:45:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 2172 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tlgsoft); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Balconul camerei. Oare cum au gandit ca poti ajunge la scaunul indepartat?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[09.07.11 21:57:07]

Ce reprezinta acel "1500" trecut la rubrica "pret sejur" (si in ce valuta e exprimat)? E pretul per famile, pretul total, o alta varianta?

tlgsoftAUTOR REVIEW
[09.07.11 23:04:49]

1500 Euro, pret total 3 familii (2 adulti + 1 copil / familie)

[09.07.11 23:51:31]

Multumesc

Am modificat pretul (in caseta tehnica) la valoarea "500 euro / familie (2 ad + 1 copil) ", este mai relevant asa, in opinia noastra.

• Alte impresii din această RUBRICĂChaika Beach [complex Chaika]:

• pagină generată în 0.048203945159912 sec